AgaNet - mój kawałek Szkocji, cz.3 - szkockie lato ;)

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
AgaNet
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5200
Od: 26 sie 2010, o 11:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szkocja

Re: AgaNet - mój kawałek Szkocji, cz.3 - szkockie lato ;)

Post »

Nutka - Gosiu, powiem Ci że ta różyczka mnie bardzo miło zaskoczyła w tym sezonie ;:108 Dostałam ją w zeszłym roku w prezencie.
Kolor kwiatów był bardzo wyblakły i nie zapowiadała się jakoś za ciekawie.
Wiosną ja przesadziłam do większej donicy, podsypałam jedzonkiem dla róż, mocno przycięłam. No i róża odżyła :D
Kwiaty co prawda w miarę przekwitania blakną i trochę brązowieją płatki na końcach, ale pąków ma bardzo dużo i co chwile rozkwitają kolejne :)


Annes77 - kolorek jest ciekawy, powiedziałabym że łososiowy :) Kwiaty bledną w miarę przekwitania, i stają się jasne i pastelowe. No i faktycznie u mnie bardzo zdrowa :shock:
Psiknęłam ją w zasadzie raz na początku sezonu uniwersalnym psikadłem przeciw chorobom róż, gdy psikałam i inne róże i potem raz na mszyce. Nic mi w tym sezonie nie chorowała !

Majka - ale wyszło :;230 to mi lepiej podeślij linka, żebym wiedziała gdzie te fotki wstawiać :;230 Myślałam że chodzi o jakiś wątek u nas na FO :lol:

Dawid - dzięki :)

Jola - i ja ją zaczynam coraz bardziej doceniać ;:108 Niezawodnie kwitnie tymi drobnymi kwiatkami, deszcze jej niestraszne i nie choruje ! Cóż można chcieć więcej ?
A nie byłam do niej przekonana w zeszłym roku ;:224

Megi - goryczki teraz się pojawiają w sklepach bo to ich sezon, tak jak i wrzosy :) Więc pewnie jeszcze gdzieś je spotkasz :)
U mnie ta róża jest sprzedawana jako szczepiona na pniu, i w donicach jako róża na patio :)
Awatar użytkownika
AgaNet
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5200
Od: 26 sie 2010, o 11:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szkocja

Re: AgaNet - mój kawałek Szkocji, cz.3 - szkockie lato ;)

Post »

:wit

Dziś kilka słów o trawach :) Bo i mnie dopadła ta choroba :;230
Strasznie mi się podoba 'Aureola' i 'All Gold' - mam nadzieję że gdzieś kupię jedną z nich ;:108

Z ciekawych traw które bardzo mi się podobają mam jeszcze mikroskopijnych rozmiarów 'Ophiopogon nigra'.

Obrazek

Na razie posadzony w ogrodzie, żeby miał szansę się rozrosnąć :lol: choć docelowo chciałabym posadzić tą trawę na rabacie przed domem.
Nie wiem tylko jak szybko ta trawa się rozrasta ??? Mam sprzeczne informacje.... gdzieś wyczytałam że rośnie dość szybko, w innych źródłach podają że bardzo wolno :roll:
A chciałabym mieć ze dwie - trzy kępy tej trawy żeby było ja widać na tle jaśniejszych kamyków... No i nie wiem czy sie rozrośnie, czy zamiast czekać lata świetlne to lepiej dokupić ???
Macie z nią jakieś doświadczenia ???

Już widzę że w przyszłym roku będę musiała uporządkować moje rabaty ! Bo dosadzałam niedawno parę kolejnych żurawek i trawy no i zrobiło mi się pomieszanie z poplątaniem :?
Ale z przeprowadzkami kwiatów czekam na wiosnę :)

Póki co bieżące fotki :)
Niedawno posadzone żuraweczki i trawa 'Pony Tail'
Obrazek
Awatar użytkownika
AgaNet
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5200
Od: 26 sie 2010, o 11:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szkocja

Re: AgaNet - mój kawałek Szkocji, cz.3 - szkockie lato ;)

Post »

Ostatnio kupiłam Japanese Sweet Flag 'Acorus Ogon' - biegam z doniczką po ogrodzie i szukam właściwego miejsca :lol:

Obrazek
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5402
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: AgaNet - mój kawałek Szkocji, cz.3 - szkockie lato ;)

Post »

Aguś , , dziękuję ;:196 . Miło :oops: , aż się zaczerwieniłam , ale powiem Ci , że uwielbiam wiedzieć jaka to odmiana danej rośliny , bo to pozwala uniknąć wielu rozczarowań ;:108 .
Ja mam goryczkę krzyżową , tybetańską i wąskolistną .

Mam Konwalnika ' Niger ' - Ophiopogon planiscapus ' Niger ' , w zasadzie nie jest trawą , ale ze względu na trawokształtne liście jest nazywana Czarną Trawą .
Lubi ziemię próchniczną , lekko kwaśną , stanowisko słoneczne lub półcieniste , nie rozrasta się szybko .
Mam ją drugi sezon , zakwitła bladorózowymi kwiatkami , podobnymi do konwalii . Jest warta tego , by ją mieć w ogrodzie .
Na zimę należy ją okryć , jeżeli są zimy bezśnieżne .
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12420
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: AgaNet - mój kawałek Szkocji, cz.3 - szkockie lato ;)

Post »

AgaNet pisze:Dziewczyny, lecę dziecia wykąpać (...)
Oczywiście przeczytałem ?Dziewczyny, lecę dziecia wykopać? i przez dobrą chwilę czasu zastanawiałem się, jak też kwitnie dzieć i czy wytwarza bulwy czy może cebulki... :lol:

...ogrodnicze zboczenie... :;230

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5402
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: AgaNet - mój kawałek Szkocji, cz.3 - szkockie lato ;)

Post »

Loki , to jeszcze nic . Moja siostra czytając lokalną gazetę przeczytała ... " zabił księdza kółkiem , bo mu sie nudziło ;:224 " . Potem przychodzi do mnie i mówi ; ' popatrz jak czytałam , tu chodziło o łabędzia , zabitego kołkiem , przez stróża , któremu się nudziło " :;230 . No , ale reasumując - czyn godny potępienia .
Awatar użytkownika
Sure
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3527
Od: 5 lip 2010, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: północ

Re: AgaNet - mój kawałek Szkocji, cz.3 - szkockie lato ;)

Post »

Ja Was bardzo rozumiem, bo tez mam jakieś problemy z widzeniem. Ostatnio wydaje mi się, ze większość billboardów na ulicy dotyczy ogrodnictwa! :;230

Agatko, masz rację, zestawienie żurawek z trawkami wygląda bardzo fajnie! :D
pozdrawiam, Agata
ogród Agaty - cz.4
x-ag-a
---
Posty: 13309
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: AgaNet - mój kawałek Szkocji, cz.3 - szkockie lato ;)

Post »

Aga :wit wpadłam z rewizytą i... przepadłam w Twoim ogrodzie! zachwyciły mnie kolory i poszczególne rośliny: oczywiście na pierwszym miejscu róże, ale też fuksje, lobelie, wrzosy, żurawki, trawy... będę stałym gościem Twojego wypielęgnowanego zakątka, jeśli pozwolisz... to cudowne miejsce, jakiego mogę Ci tylko pogratulować :D
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11457
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: AgaNet - mój kawałek Szkocji, cz.3 - szkockie lato ;)

Post »

Mam konwalnika ale wydaje mi się,że ma węższe listki i przyrasta baaardzo wolno , przesadziłam go z cienia do półcienia i troszkę jakby przyśpieszył i nawet zakwitł jednym kwiatkiem...ale w sumie marnota...jak na 3 latka to słabo... :? spróbuję go jeszcze dokarmić torfem kwaśnym...
a tak w ogóle to trawy różne nawet z lasu są u mnie od zawsze... :)
:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Meggi
100p
100p
Posty: 148
Od: 12 lut 2008, o 21:21
Lokalizacja: Bruksela

Re: AgaNet - mój kawałek Szkocji, cz.3 - szkockie lato ;)

Post »

Witaj Agnieszko! Widze ze mieszkasz w Szkocji, tak jak i moi rodzice :-)
"Przelecialam biegusiem" przez Twoj kawalek Szkocji i powiem Ci ze spadlas mi z nieba z ta kompozycja roslin cebulowych w donicy :heja Genialna sprawa!!!! Dzięki wielkie!!!! Zrobie takie kompozycje koniecznie, tylko moze byc ciezko znalezc tu u mnie w sklepie dobra do tego donice.


PS: Oooo! Widze, ze u Ciebie hebe dobrze sie czuja w ogrodzie, to moze u mnie w Belgii tez hebe przetrwa zime w ogrodzie...
Moj ogrod czyli potrzebna mi dobra rada
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=47302" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12420
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: AgaNet - mój kawałek Szkocji, cz.3 - szkockie lato ;)

Post »

@ Jagodka & Sure ? No to widzę, że nie jestem osamotniony. Czasami mam naprawdę ubaw, jak sobie zdam sprawę z różnicy pomiędzy tym, co przeczytałem, a tym, co było naprawdę napisane... Nie tak dawno czytałem artykuł po angielsku o papugach żako, ale oczywiście zamiast żako, widziałem tam afrykańskie papugi gejowskie. :;230 (przeczytałem ?african gay parrot? zamiast ?african grey parrot?).

@ Meggi ? Widzę, że forumowicze są tu rozsiani po czterech stronach świata. :-P

Pozdrowienia spod Paryża!
LOKI
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24808
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: AgaNet - mój kawałek Szkocji, cz.3 - szkockie lato ;)

Post »

Aguś przecudne żurawkowo-trawkowe widoczki.....uwielbiam to zestawienie ;:138 U mnie żurawek troszkę jest, ale traweczek maleńko.....koniecznie muszę sobie dosadzić.......tylko u mnie taka masakra w zaopatrzeniu ogrodniczych :evil: Jestem skazana na alleg..... a tam róznie bywa :roll:
Awatar użytkownika
AgaNet
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5200
Od: 26 sie 2010, o 11:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szkocja

Re: AgaNet - mój kawałek Szkocji, cz.3 - szkockie lato ;)

Post »

Jagodka pisze:Aguś , , dziękuję ;:196 . Miło :oops: , aż się zaczerwieniłam , ale powiem Ci , że uwielbiam wiedzieć jaka to odmiana danej rośliny , bo to pozwala uniknąć wielu rozczarowań ;:108 .
Ja mam goryczkę krzyżową , tybetańską i wąskolistną .

Mam Konwalnika ' Niger ' - Ophiopogon planiscapus ' Niger ' , w zasadzie nie jest trawą , ale ze względu na trawokształtne liście jest nazywana Czarną Trawą .
Lubi ziemię próchniczną , lekko kwaśną , stanowisko słoneczne lub półcieniste , nie rozrasta się szybko .
Mam ją drugi sezon , zakwitła bladorózowymi kwiatkami , podobnymi do konwalii . Jest warta tego , by ją mieć w ogrodzie .
Na zimę należy ją okryć , jeżeli są zimy bezśnieżne .
Jagódko, a podejrzewałam że masz jakieś kierunkowe wykształcenie ;:224
Bo ja też szukam często w necie informacji o roślince którą kupiłam itp, tyle że nazwy niekoniecznie mi sie w głowie trzymają :lol:

A z konwalikiem.... hmmm... cóż - czyli jednak rośnie wolno :roll: Nie zależy mi na kwiatach, podobają mi się te czarne liście !
Czyli wychodzi na to że jak chce mieć wiosną ze dwie kępy to muszę je po prostu kupić.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”