Kret nie jest naszym wrogiem

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
O-Connor
50p
50p
Posty: 70
Od: 25 kwie 2009, o 20:46

Re: nieznosny kret

Post »

kret czasem kopie płytkie kanały pod powierzchnią ziemi którymi to tunelami ma w zwyczaju przemieszczać się w poszukiwaniu pożywienia. Wystarczy na trasie tunelu wkopać umiejętnie wysoki słoik i zakryć wykop deską . Nie trzeba długo czekać aż wpadnie a po ściankach słoika nie jest stanie się wydostać. Najlepiej sprawdzić rano. Jeśli się zdarzy że wpadną dwa krety możemy w pułapce odnaleźć tylko szczątki drugiego. Krety nie znoszą wzajemnego towarzystwa i zamknięte na ciasnej przestrzeni będą walczyć aż jeden zginie.
Schwytanego tym sposobem szkodnika można wynieść daleko poza ogród. Zabijać nie ma sensu..
" To nie Ziemia należy do nas, tylko my do niej"
Awatar użytkownika
Space99
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 27 mar 2009, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Alwernia - małopolska
Kontakt:

Re: nieznosny kret

Post »

O-Connor pisze:...Wystarczy na trasie tunelu wkopać umiejętnie wysoki słoik i zakryć wykop deską ...
Taaak albo zakopie słoik ziemią! A próbowałeś czy teoretyzujesz?
U mnie wkopałem wiaderko i na drugi dzień całe zasypane, oczyściłem i na następny dzień powtórka!
Pozdrawiam Marcin
Moje winorośla
O-Connor
50p
50p
Posty: 70
Od: 25 kwie 2009, o 20:46

Re: nieznosny kret

Post »

nie próbowałem ale też nie teoretyzuję. Mój znajomy opowiadał mi że w ten sposób skutecznie łapali krety w celach badawczych gdy pracował w Instytucie Rolnictwa.
Podejrzewam że trzeba umiejętnie wkopać słoik by kret nie dostrzegł przerwania ciągłości kanału, bo w takim przypadku tak jak piszesz zacznie zawalać ziemią. Po wkopaniu odtworzyć boki tunelu ubijajac ziemię a z góry przykryć. Jak juz wpadnie nie bedzie miał czym zasypać:)
" To nie Ziemia należy do nas, tylko my do niej"
mirzan
---
Posty: 4277
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: nieznosny kret

Post »

Takiego głupiego kreta co wpadnie do słoika jeszcze nie spotkałem.Zasypuje pojemnik i idzie
dalej.Czasem uda się kreta złapać w pułapkę.Nie ma mowy,aby w tę samą pułapkę dał się złapać następny kret.
Awatar użytkownika
Space99
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 27 mar 2009, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Alwernia - małopolska
Kontakt:

Re: nieznosny kret

Post »

Już pisałem w innym wątku o łapce na nornice, takie kleszcze. Jedyny skuteczny a nawet bardzo sposób na krety ale niestety je ukatrupia. Jak bym u siebie stosował "to pewnie złapałbym" około 8 kretów w 1,5tygodnia ale "nie stosuje" więc tylko przypuszczam ;:224
Pozdrawiam Marcin
Moje winorośla
Awatar użytkownika
Robert ZMC
50p
50p
Posty: 77
Od: 6 wrz 2011, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: nieznosny kret

Post »

Polecam Ci sposób który opisałem tutaj http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=294
w moim poście- skuteczny i ekologiczny :)
MagdalenaKCh
500p
500p
Posty: 751
Od: 26 sie 2011, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: nieznosny kret

Post »

Rada dziadka - taśmy materiału nasączyć w nafcie i zakopać wzdłuż ogrodzenia.
bazylia2303
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 25 lis 2009, o 19:43

Re: nieznosny kret

Post »

Dzisiaj ogladałam "Maję w ogrodzie" tam działkowicz zastosował aluminiowe piramidy i ma problem z głowy .Podobno krety tracą wtedy zmysł orientacji?
pozdrawiam bazylia
Awatar użytkownika
Space99
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 27 mar 2009, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Alwernia - małopolska
Kontakt:

Re: nieznosny kret

Post »

Ja tańcze w okół kopców i one same znikają :;230
Pozdrawiam Marcin
Moje winorośla
Awatar użytkownika
majs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 15 kwie 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Midgard

Re: nieznosny kret

Post »

Taniec Szamanów najlepszy a jak nie pomoże to tylko Kaszpirowski zostaje :;230
brak polskich znaków
Awatar użytkownika
bukjan
200p
200p
Posty: 256
Od: 26 paź 2009, o 15:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk - działka pod Skarszewami

Re: nieznosny kret

Post »

Ja zakupiłem 4 (słownie cztery) sztuki odstraszaczy solarnych. Po zamontowaniu ich na działce wokół nich pojawiły się kopczyki. Widać z tego moje lubią muzykę. Teraz one nocą robią kopczyki natomiast ja lub żona rano zbieramy ziemię, rozsypujemy ją i tak codziennie jak jesteśmy na działce.
U sąsiada w miejscach gdzie ma powtykane paliki z plastikowymi butelkami jest pełno kopców, a pomiędzy nami u innego sąsiada czyściutko, żadnego kopczyka.
Awatar użytkownika
majs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 15 kwie 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Midgard

Re: nieznosny kret

Post »

bukjan
Odstraszacze dźwiękowe, butelki i puszki po napojach na patykach, mikstury zapachowe świece dymne to strata czasu i pieniędzy. Pułapki rurkowe sprawdzają się dużo lepiej.. .
brak polskich znaków
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8009
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: nieznosny kret

Post »

Pułapka rurkowa z ruchomymi klapkami z obu stron u mnie sprawdza się najlepiej.Jedyny problem jest gdy nie ma kawałka prostego korytarza, bo wtedy pułapki nie da się założyć.Ale wystarczy poczekać dzień, dwa, kret z reguły dalej kopie i taki prosty kawałek tunelu się znajdzie.Kiedyś w ciągu chyba ok. 2 tygodni złapałam 5 kretów w jednym miejscu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”