Sezon 2007 i 2008

Powojniki
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10358
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Marysiu, dajesz nadzieję..
Dziękuję :P Obrazek
Jana
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 19 lut 2008, o 10:48
Lokalizacja: Wrocław

Post »

cieszę się z tego tematu. Mam clematis na .. balkonie. Niezbyt mu dobrze w donicy ale jakoś sobie radzie. Teraz juz ma przyrosty nowe około 5 cm, i puszcza listki, a to dopiero początek marca. Wprawdzie Wrocław nie należy do chłodnych części kraju, ale zawsze to jeszcze nie pełna wiosna. Pozdrawiam Jana
Awatar użytkownika
Ziela1233
200p
200p
Posty: 236
Od: 5 mar 2008, o 13:49
Lokalizacja: Gniezno

Post »

ja bym sie cieszył na Twoim miejscu, bo Wrocław jak na razie to najcieplejsze miasto w Polsce (z prognuz pogody to wnioskuje) więc kwiaty mają sprzyjające warunki do wzrostu:)
Awatar użytkownika
ciotka
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 paź 2007, o 23:26
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Ja jeszcze chcę wrócić do identyfikacji clematisa Mani. na pewno nie jest to Kiri Te Kanawa . Mam ją i jest zupełnie inna /uwielbiają ją ślimaki/. A nie brałyście pod uwagę tego, że mogą to być Mazury . Są jasno-fioletowo-niebieskie i przy rozwijaniu pokazują żółty środek. Nie zabierałam wcześniej głosu bo teraz dopiero mi to do głowy wpadło. :oops: :lol:
Człowiek potyka się o kretowiska - nie o góry - Konfucjusz

Pozdrawiam Marysia
Co rośnie u ciotki?
chwaścik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 643
Od: 28 maja 2007, o 07:22
Lokalizacja: podkarpackie

Post »

ciotka pisze:na pewno nie jest to Kiri Te Kanawa . Mam ją i jest zupełnie inna /uwielbiają ją ślimaki/.
O! dobrze wiedzieć, ślimaki to u mnie plaga... :(

Ja mimo wszystko obstawiałbym Belle na zdjęciach niemal identyczna. Mazury odrzuciłem głównie dlatego, że to bardzo świeża odmiana (2006) w okolicznych sklepach jeszcze nie widziałem, a Belle jest stara jak świat (XIX wiek). Czyli wygrał rachunek prawdopodobieństwa. :D
Awatar użytkownika
ciotka
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 paź 2007, o 23:26
Lokalizacja: Warszawa

Post »

chwaścik pisze:
ciotka pisze:na pewno nie jest to Kiri Te Kanawa . Mam ją i jest zupełnie inna /uwielbiają ją ślimaki/.
O! dobrze wiedzieć, ślimaki to u mnie plaga... :(

Ja mimo wszystko obstawiałbym Belle na zdjęciach niemal identyczna. Mazury odrzuciłem głównie dlatego, że to bardzo świeża odmiana (2006) w okolicznych sklepach jeszcze nie widziałem, a Belle jest stara jak świat (XIX wiek). Czyli wygrał rachunek prawdopodobieństwa. :D
Muszę się z Tobą zgodzić. Moje rozumowanie było logiczne tylko wzięłam inne przesłanki. Mój tok rozumowania był taki. Solidarność jest niewiele starszym clematisem /2004/ niż Mazury /2006/ i założyłam , że skoro są od jednego hodowcy bardziej pasują do siebie. Gdy jeszcze raz spojrzałam na prezentowany clematis zauważyałm,że jest bardzo rozrosnięty więc musi to być odmiana starsza. Przepraszam za to zamieszanie ale nie pomyślałam. :oops:
Człowiek potyka się o kretowiska - nie o góry - Konfucjusz

Pozdrawiam Marysia
Co rośnie u ciotki?
chwaścik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 643
Od: 28 maja 2007, o 07:22
Lokalizacja: podkarpackie

Post »

Eee, no bez przesady, Marysiu! :)
Jakie zamieszanie?
Za co tu przepraszać?! :shock:
Ja przecież też tylko strzelam, i do końca nie wiem czy dobrze.
Pozdrawiam :)

P.S.
przy okazji... zazdroszczę takiej kolekcji powojników :wink:
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2073
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Post »

Mania pisze:
Chyba to jednak "Belle of Woking", bo na Kiri Te Kanawa to kwiaty są zbyt jasne. Jak zresztą widać na zdjęciu - są bladofioletowe, nigdy nie były mocniej wysycone.
Też bym się zgodził,że nie jest to Kiri Te Kanawa.....chociaż co do koloru kwiatów-to Kiri też miewa trochę bledsze,zbliżone do koloru tego powojnika z fotki Mani.
Ja bardziej sugerowałbym się kształtem kwiatów (Maniu-masz może jakąś fotkę całego kwiata?)
Takie kwiaty ma moja Kiri:

Obrazek
Awatar użytkownika
jincs
50p
50p
Posty: 76
Od: 25 sty 2008, o 23:25
Lokalizacja: Chocicza

Powojniki-zdjęcia z ogrodu

Post »

Obrazek Obrazek"Moonlight"

Obrazek
"Jan Paweł"

Mam nadzieje, że uda mi się jeszcze umieścić więcej fotek powojników z ogródka(jak tylko pojawią się kwiaty) :D :D :D :D :D


http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=9830
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=10566
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10358
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Daisy pisze:Mam bardzo ciekawą odmianę powojnika, ma niesamowicie wielkie kwiaty, które zmieniają kolor. Na razie wygląda tak:

Obrazek
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=432
chwaścik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 643
Od: 28 maja 2007, o 07:22
Lokalizacja: podkarpackie

Post »

hanka55 pisze:
Daisy pisze:Mam bardzo ciekawą odmianę powojnika, ma niesamowicie wielkie kwiaty, które zmieniają kolor. Na razie
A co to za dziwadło? Wygląda na jakąś zdeformowaną wersję Blue Light, mam go, znaczy miałem. . . aaa już sam nie wiem, w każdym bądź razie to jeden z powojników, który może mi lada chwila paść.
Awatar użytkownika
flowers
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3838
Od: 17 cze 2007, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Daisy, czy Twój powojnik ma pełne kwiaty na zeszłorocznych pędach ?

Czy powtarza kwitnienie (pojedyncze kwiaty) latem ?

Jaki jest kolor kwiatów w pełnym rozkwicie?
Pozdrawiam, Jagoda
Awatar użytkownika
myszek
500p
500p
Posty: 679
Od: 28 kwie 2007, o 00:37
Lokalizacja: Mazowsze 6b

Post »

chwaścik pisze: Wygląda na jakąś zdeformowaną wersję Blue Light,
Tak, to może być on. Ten clematis to wariat. Zobaczcie co wyprawiał w zeszłym roku u mnie.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A to wybrane fragmenty pierwszego rzutu tegorocznych kwiatów :):
Obrazek Obrazek Obrazek


Pozdrawiam,
Mysza

'Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.' Albert Einstein
ODPOWIEDZ

Wróć do „Powojniki”