Sępolia - fiołek afrykański cz.2

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
gardeniaa
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 712
Od: 25 maja 2008, o 14:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.2

Post »

Iceberg (to jest poprawna nazwa) jest też do złudzenia podobny do Winter Parasol - sport
Tak kwitł mój w ubiegłym roku
Obrazek

A w tym dopiero rozpoczyna kwitnienie
Obrazek

Inne fiołki udają się już na odpoczynek, to już chyba ostatnie kwitnienia u mnie
Apache Magic
Obrazek

Fisher's Leone
Obrazek

Miniaturka Petite Blarney
Obrazek

Emerald Love
Obrazek

Buckeye Seductress
Obrazek

Mac's Just Jeff
Obrazek

Irish Maiden
Obrazek

Sweet Lady Love
Obrazek


Ewelino, Ślubny Bukiet rzeczywiście słodziutki i taki świeży :) Niestety nie mam go.
Awatar użytkownika
nowatka
100p
100p
Posty: 170
Od: 13 mar 2010, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.2

Post »

Dziewczyny, śliczne te Wasze fioleczki. A u mnie jeden cudak, z którym nie wiem co począć. Mam listek Ness Orange Pekoe -siedzi sobie w wodzie od ponad miesiąca, kilka dni temu zauważyłam, że wypuszcza już sadzonkę i nie byloby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że nie ma ani śladu korzonka :shock: I co ja mam z tym dziwakiem począć :roll:
Czas zmarnowny nie istnieje we wspomnieniach....

Nowatki kwiatki i inne... http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 1#p2523121
Awatar użytkownika
mis20
1000p
1000p
Posty: 2422
Od: 6 lis 2010, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.2

Post »

Ewelinko ależ cudne fiołeczki ;:224
Awatar użytkownika
Ewelina B
500p
500p
Posty: 661
Od: 10 lip 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.2

Post »

Dzięki dziewczyny :)
To był pierwszy który mi zakwitł z młodziaków

gardeniaa ty za to masz wiele odmian, które są na mojej liście chciajstw... rety kiedy ja tyle uzbieram :P

Nowatka ja od razu do ziemi wkladam listki 50 na 50 pomieszanej z piaskiem.... to może tak...
Awatar użytkownika
nowatka
100p
100p
Posty: 170
Od: 13 mar 2010, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.2

Post »

Ja jeszcze szukam "idealnej metody" - część listków mam w ziemi, częśc w perlicie, częśc w wodzie. A i jeszcze w woreczkach wiszą. Jedne się ukorzeniają, kilka mi niestety padło...Boję się teraz go do ziemi posadzić, bo jak w wodzie nie wypuścił korzeni, to obawiam się żeby mi nie zgnił w ziemi :roll:
Czas zmarnowny nie istnieje we wspomnieniach....

Nowatki kwiatki i inne... http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 1#p2523121
Awatar użytkownika
Ewelina B
500p
500p
Posty: 661
Od: 10 lip 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.2

Post »

Mnie się w wodzie nie ukorzeniały :/
Zaczęłam więc sypać warstwowo do podziurawionych opakowań po sałatkach, pastach jajecznych itp- "pasek ziemi", "pasek piasku", który działa jak gąbka, "pasek" ziemi (...) No nie wiem jak to napisać, nie mieszam w każdym razie.
Pilnuje, żeby było dość mokro, zanim pojawią się dzieci. Ponadto świeżo po zasadzeniu nalewam 1- 2 nakrętki nawozu z odchodów dżdżownic kalifornijskich do ziemi tak, aby nie zalać listka. Tak uratowałam stłamszonego sunkissed rose w transporcie. Ma dzisiaj 6 kwiatków. No i ogólnie jak zapomniałam kiedyś podlać surfinie i nalałam tego kompostu bezpośrednio w ziemię to odżyły.

Ale może poczekajmy niech się Zosia wypowie...

Wczoraj kupiłam fajne doniczusie na nowe listki, zdjęcie w wątku tutaj==> http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=47621
Awatar użytkownika
nowatka
100p
100p
Posty: 170
Od: 13 mar 2010, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.2

Post »

U mnie na chwilę obecną, to najlepiej ukorzeniają się w wodzie. Jeszcze nie straciłam w ten sposób listka, a kilka udało mi się uratowac (w ziemi zaczynały gnić, więc obcinałam końcówki i w wodę). Do wody dodaję węgiel drzewny - podobno dzięki temu nie gniją. Dobrze też ukorzeniają mi się w perlicie. Te które są w ziemi (ziemię zawsze mieszam z perlitem), sadziłam z ukorzeniaczem - niektóre rosną, niektóre nie.
Z tej odmiany Ness Orange Pekoe mam dwa listki, obydwa w wodzie. Żaden nie ma korzonków (nawet milimetra), nie zgnił, ale widać już maleńskie listki od dołu. Poczekam aż będzie większa i może dopiero posadzę :?: :?: :?: Zosiu, może Ty mi podpowiedz :?:
Jak wrócę do domu to wieczorkiem postaram się wstawić zdjęcie.
Czas zmarnowny nie istnieje we wspomnieniach....

Nowatki kwiatki i inne... http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 1#p2523121
Awatar użytkownika
nowatka
100p
100p
Posty: 170
Od: 13 mar 2010, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.2

Post »

Ewelinko, a co do doniczek, to rzeczywiście fajne, ale skoro robią się takie nieciekawe, to może by je jakoś pomalował albo ozdobił techniką decoupage :?:
Czas zmarnowny nie istnieje we wspomnieniach....

Nowatki kwiatki i inne... http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 1#p2523121
Awatar użytkownika
gardeniaa
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 712
Od: 25 maja 2008, o 14:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.2

Post »

Nowatko, posadź listka do wilgotnej (nie mokrej) ziemi i włóż do szklarenki. Mikroklimat w szklarence zmusi go do wypuszczenia korzonków.
Awatar użytkownika
elcia1974
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9111
Od: 23 lip 2009, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.2

Post »

Gardenioo zachwyciła mnie Twoja miniaturka Petite Blarney. Ma tyle kwiecia, że nawet listków nie widac. ;:138
Z kolei Buckeye Seductress zauroczył mnie połaczeniem kolorów- biały i liliowy. No cudo wręcz. ;:108 ;:63
Droga przez las nie jest długa, jeśli kocha się osobę, którą idzie się odwiedzic.
Aktualny wątek: Doniczkowi domownicy Eli cz. 7 Poprzednie części: Spis moich wątków
Wątek sprzedażowy: Sprzedam, kupię, wymienię rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
Ewelina B
500p
500p
Posty: 661
Od: 10 lip 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.2

Post »

nowatka mnie zależało na wielkości doniczek, nie na kolorze. Zamierzałam i tak kupić szersze osłonki, które zastępowałyby też podstawki, bo ich szorowanie doprowadza mnie do szału. Mam zamiar podlewać liście strzykawka, może się takie brzydkie nie zrobią? A jak nie to pomaluje je tak ja mi podpowiadasz, lub zrobię na nich kwiaty z akrylu i inne cieniowania które wykorzystuje na paznokciach (wezme jutro aparat do pracy to się pochwalę co umiem ;) )
Awatar użytkownika
Ewelina B
500p
500p
Posty: 661
Od: 10 lip 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.2

Post »

u mnie dopiero zaczyna wszystko kwiatnąc na dobre
na dobranoc Wam ?? ?????? ????????/ LE Sestra Korolewy/ Siostra Królewny
Obrazek

Ten fiołek jest bardzo w moim stylu :D
Awatar użytkownika
Ewelina B
500p
500p
Posty: 661
Od: 10 lip 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.2

Post »

W rządku po oknem nowe nabytki- sadzonki i listki od Zosi.
Obrazek
Więcej zdjęć w moim wątku, zapraszam :)
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 1&start=28
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”