Jesienno-zimowe pogawędki ..... z widokiem :-)

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5532
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Jesienno-zimowe pogawędki ..... z widokiem :-)

Post »

Naprawdę te "minione" zdjęcia to z Twojego ogrodu :shock:
masz powera, Kobieto.
Mój perukowiec również wystrzelił na 2 metry w ciagu sezonu, problem tylko w tym, ze stracił od dołu liście...
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
Sure
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3527
Od: 5 lip 2010, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: północ

Re: Jesienno-zimowe pogawędki ..... z widokiem :-)

Post »

Teraz wyraźnie widzę różnicę między dereniami, kiedy pokazałaś zdjęcia do porównania. Obu nie znałam wcześniej bliżej,a ładne badylki! :D
a widoki ogólne robią naprawdę wrażenie, taki efekt w ciągu roku, dwóch!
pozdrawiam, Agata
ogród Agaty - cz.4
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25160
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesienno-zimowe pogawędki ..... z widokiem :-)

Post »

Nowy wątek :shock:
I to już 5 strona :roll:
No trudno. Nie mam czasu ostatnio na forumkowe ogródki.
Mnie bałaganiarze kwiatowej najbardziej podobają się rabaty iglakowo trawiaste :roll:
Zmieniam się :wink:
Awatar użytkownika
pamelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7281
Od: 30 gru 2009, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Jesienno-zimowe pogawędki ..... z widokiem :-)

Post »

Paula miło, że znalazłaś czas, aby zajrzec na chwilkę ;:196 Jakoś to sie wszystko mieści, choć trawnika jeszcze pod dostatkiem. Trawnik musi być i przestrzeń. Nasadzenia mam wokół domu, więc jest miejsce na różnorodność i grupowanie roślinek.
A to cudo to osteospermum z grupy astrowatych, jednoroczna roślinka zwana inaczej stokrotką afrykańską. Wdzięczna kwitnęca cały sezon. Wiosną i latem ogólnie dostępna w ogrodniczych sklepach, w rozsądnej cenie.
Gosiu perukowce bardzo zmarzły zimą, od późnej wiosny wzięły się w garść, miałam nawet takie niewielkie peruczki .
Paweł to prawda purpurowy perukowiec jest piękny i chyba najbardziej z grupy narażony na przemrożenia, za to jak zakwitnie ;:224 Co do wolnych miejsc ...bez komentarza :;230 wszystko przed nami.
Iguś zapraszam częściej ;:196 ale co tam u mnie, u Ciebie to dopiero tyle do podziwiania.
Paulinko kamyczki na rabatce kupiliśmy, ceny niestety nie podam, M zna ceną za tonę. Pod kamieniami włóknina, a obreża wykonane z kostki, która została po budowie podjazdów i tarasów.
Ogród się rozwija, a ja z nim dorastam do ogrodowych wyzwań.
Anetko, czy masz samotną kalikarpę ... chyba tak, a wówczas są małe szanse na kwitnienie i owoce. Chyba, że w okolicy rośnie podobny krzaczor.
AGP-ON, jak pisałam wykorzystaliśmy kostke.
Andrzejku ogród wymaga naszej pracy nieustannie, o czym dobrze wiesz :D Coś by człowiek zrobił, coś posadził, coś wysadził ... ciągle nowe pomysły ;:108 Najbardziej cieszy efekt, jednak o to najtrudniej i wymaga to czau sporo.
Mariola kiedyś moja działka była uprawnym polem, zakupilismy pustą, którą trzeba było zaorać, przebronować, wyroundapować i co tam jeszcz. Potem okazało się, że jakoś .... dziwnie pusto :;230
Bardzo podobała mi się okoliczna działeczka sąsiadująca z lasem, ale cena ponad dwa razy wyższa ;:14 a i widok nie taki.
To zasadziłam sobie kawałek lasu, poczekam ;:65
Liście na moich perukowcach trzymają się dzielnie, czemu wyłysiał, może za sucho ;:224
Andrzej dziękuję ;:180
Su zachwyca mnie ponadto dereń pagodowy /CORNUS CONTROVERSA/, ten z kolei ze względu na pokrój i liście /variegata/ale przed zakupem musze pomyśleć o jakiejś sensownej lokalizacji, bo to całkim spore drzewko jest.
U Ciebie prace także postepuja w szalonym tempie, poczekaj roczek, zobaczysz efekty i się zachwycisz, jak wszystko zacznie rosnąć.
Margoś zakakujesz mnie :lol: pamiętasz, jak proponowałyśmy w szkółce różne cuda, a gdzie tam :;230 mowy nie ma.
Bardzo dobry wybór, jednak z kwiatów nie rezygnuj, ogród musi być kolorowy, prawda?

Dzisiaj fotki innej części ogrodu
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pinus str. Tiny Curls
Obrazek Obrazek

tsuga can. Gentsch White
Obrazek

Jesienny, kiedyś czerwony??? dzbanek jednorocznych kończy w tym roku ;:224
Obrazek

Obrazek

-- 14 paź 2011, o 10:57 --
Muszę jeszcze wspomnieć o wczorajszym wieczorze, który tylko potwierdził, że działka z widokiem to jest to.
W podróży do miasta .... taka tam wizyta u kosmetyczki, niepopatrznie spojrzałam w niebo, mój bład, skrzywienie, czy jak tam to nazwiecie.
Niebo było takie cudne, że musiałam stanać na poboczu i cyknąć, czy fotki podobają sie bardziej od działkowych widoków?
Obrazek

Obrazek

Obrazek


A w mieście widać tyle ....
Obrazek

Obrazek
A rankiem, kiedy podążałam do pracy była tęcza :uszy tylko nie było jak stanąć.
Awatar użytkownika
Jagusia
1000p
1000p
Posty: 3193
Od: 24 lis 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Re: Jesienno-zimowe pogawędki ..... z widokiem :-)

Post »

Jolu :)
Dobrze że się u mnie odezwałaś i zobaczyłam w stopce nowy link.... tak się zastanawiałam co się tak długo nie odzywasz, bo żadne powiadomienia mi nie przychodził a tu..... mogłabym czekać do przysłowiowej "usranej" śmierci .... już szósta strona.... po zdjęciach porównawczych jestem w szoku i pewnie długo się nie otrząsnę... ale też bardzo mnie one pocieszyły, bo okazuje się jednak że można stworzyć coś pięknego w niedługim okresie czasu..... więc zachęciło mnie to do planowania nowego zakątka..... ;:180 dziękuję za wlanie we mnie tej dawki optymizmu w czasie tych paskudnych, deszczową chandrą nasiąkniętych dni ;:196
Nie traktuj życia serio i tak nie wyjdziesz z niego żywy!
Wątek Jagusi w 2015 r tradycyjnie niezupełnie ogrodowy - zapraszam Wszystkie moje linki
Awatar użytkownika
wiosenka
500p
500p
Posty: 618
Od: 11 lis 2009, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Jesienno-zimowe pogawędki ..... z widokiem :-)

Post »

Jolu z jesiennymi pozdrowieniami wiosenka .Ślicznie potworzone zatoczki z trawami i iglakami
Pozdrawiam - wiosenka
Spełniane marzenia- wiosenka
Awatar użytkownika
Sure
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3527
Od: 5 lip 2010, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: północ

Re: Jesienno-zimowe pogawędki ..... z widokiem :-)

Post »

Widzę, że i hostowisko się zmieściło w Twoim ogrodzie! Jeszcze takie ładne listki mają? :roll:
pozdrawiam, Agata
ogród Agaty - cz.4
Awatar użytkownika
FRAGOLA
1000p
1000p
Posty: 3377
Od: 4 cze 2010, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Jesienno-zimowe pogawędki ..... z widokiem :-)

Post »

Spóżniona o 6 stron ale melduję się w nowym wątku :wit
Świetnie widac na fotkach porównawczych jak Twój ogród się pięknie zmienił ;:138 Dzięki takim fotkom najlepiej widac efekt pracy jaką się wykonało...bo niby się pamięta ale bez fotek to nie jest to... ;:224
FRAGO-linki
w 'powężowym'
Pozdrawiam-Grazia
Awatar użytkownika
AgaNet
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5200
Od: 26 sie 2010, o 11:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szkocja

Re: Jesienno-zimowe pogawędki ..... z widokiem :-)

Post »

:wit
Pięknie wygląda to żurawkowo - hostowe towarzystwo ;:63
Takie rozrośnięte kępy ! Widać że im służy klimacik na działce z widokiem :uszy
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11411
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Jesienno-zimowe pogawędki ..... z widokiem :-)

Post »

Joluniu pięknie rozrośnięte kępy żurawek, widać, że wspaniale czują się u Ciebie.
Widoczek z dzbankiem śliczny, nie wiadomo, co piękniejsze, roślinki, czy dzbanek. ;:138
Powiedz proszę, co to za śliczna roślinka różowo kwitnąca na zdjęciu pod dzbankiem? :)
aleb-azi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3833
Od: 29 gru 2009, o 18:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krakowa okolice
Kontakt:

Re: Jesienno-zimowe pogawędki ..... z widokiem :-)

Post »

Nie rozmawiałam z Martą o kopcach... telepatia :;230
Rety i mnie hosty już o krok od "flaczków" a tu ledwo złotem muśnięte :roll:
Zdjęcia porównawcze wyśmienite :D Znajomy szkółkarz powiada "jak kto da tak ma". Dobrze dałaś ;:180
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15606
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Jesienno-zimowe pogawędki ..... z widokiem :-)

Post »

Pamelko,gdzie można kupić taki fajny dzbanek do roślin?
Awatar użytkownika
Sure
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3527
Od: 5 lip 2010, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: północ

Re: Jesienno-zimowe pogawędki ..... z widokiem :-)

Post »

...a jeszcze mi przyszło do głowy, że dla derenia pagodowego najlepszym miejscem byłby środek trawnika. Dlatego powinno się mieć trawnik! ;)
pozdrawiam, Agata
ogród Agaty - cz.4
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”