Moje storczykowe skarby

Awatar użytkownika
kambodza5
50p
50p
Posty: 97
Od: 9 sie 2011, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje storczykowe skarby

Post »

Boska ta wandzia ;:152
Moje Wątki
zapraszam :wit
Awatar użytkownika
Kaja-gr
200p
200p
Posty: 395
Od: 24 kwie 2010, o 01:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moje storczykowe skarby

Post »

nieinna pisze: Kaju ja też się bardzo cieszę z zapowiedzi kwitnienia i to podwójnego na tym zielonożółtym w bordowe plamy. Od kilku dni obserwuję, że ten drugi pęd (który, bagatela, wykluł się poniżej tego, który pokazał się wcześniej - co już mnie dziwiło...)
u mnie na landrynkowym jest identyczna sytuacja z dwoma pędami, krótszy jest niżej :D
Pozdrawiam, Kaja

Moje storczyki :)
Awatar użytkownika
Petra
200p
200p
Posty: 445
Od: 13 cze 2006, o 21:44

Re: Moje storczykowe skarby

Post »

Agatko śliczna vandeczka ;:167 , Gratujuję Męża i Wszystkiego Najlepszego z Okazji Rocznicy ;:3
Awatar użytkownika
lucynaf
1000p
1000p
Posty: 2105
Od: 30 sty 2011, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Moje storczykowe skarby

Post »

Przegapiłam imprezę ;:136 , no trudno :( , ale taką piękną Vandę przegapić ? :shock:
Jak mogłam ;:223
Pewnie już obmyśliłaś jak o nią dbać ? ;:108 Niech Ci zdrowo rośnie i często kwitnie ;:196
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16354
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Moje storczykowe skarby

Post »

:shock: ależ cudny prezent ;:138

Gratuluję pięknej nowości ;:108
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
dorotakol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1551
Od: 30 maja 2009, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Moje storczykowe skarby

Post »

nieinna pisze:[
Zawsze się bałam Vand więc liczę mocno na Waszą pomoc, bo jak ją zmarnuję to... :evil: zeźliłam się trochę na tego mojego kochanego Męża, że mi kupuje taki drogi kwiatek (choć wiem, że dobrze wiedział że ta akurat z tych u nas dostępnych podobała mi się najbardziej), bo jak takiego zmarnuje to będzie naprawdę strata...Ale jednak radość przeważa... ;:138 Dorotko liczę mocno na twoją pomoc i chyba Ciebie najbardziej będę zamęczać pytaniami dotyczącymi jej pielęgnacji...Boję się ze mogę mieć w mieszkaniu za sucho dla niej i ciut za ciemno...dlatego teraz stoi w tym wazonie na parapecie...a pod parapetem kaloryfer... rozważam powieszenie jej na górze wnęki okiennej a pod nią postawienie pojemnika z wodą...ale tam przecież też będzie trochę na nią buchać to ciepło... Sama nie wiem...
Niepokoją mnie te rdzawe plamy na kwiatach, wydaje mi się ze się mnożą choć nieznacznie, nie tak żeby mi się rzuciło w oczy..na liściach takowych nie ma. Możecie się wypowiedzieć? Obrazek Obrazek
To ja już wróciłam i się wypowiem :;230

Vandzia w dobrej kondycji i zdrowa. Brązowe plamy to efekt albo otarcia albo przekwitania. Jak postawiłaś ją na parapecie to bardzo dobrze.
U mnie vandzie rosną i kwitną przy bardzo niskiej wilgotności - zimą spada do 33-40 %, więc nie podejrzewam, że masz niższą :wink:

Vandzia musi się zaaklimatyzować i nie zdziw się, że cześć korzeni obumrze ponieważ została złamana podczas wkładania jej do wazonu.
Jak masz jakieś szczegółowe pytania to pisz na pv - pomogę :D

... i jeszcze najważniejsze - wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy ślubu ;:196 ;:196 ;:196
Pozdrawiam Dorota!
cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=45150" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Venus9
1000p
1000p
Posty: 1277
Od: 31 paź 2010, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Moje storczykowe skarby

Post »

Agatko piękny prezent na rocznice ślubu sprawił Ci M :D moja była 5 dni później, ale prezent to ja już sobie sama sprawię :;230
Pozdrawiam Julita
Moje Storczyki
Awatar użytkownika
nieinna
200p
200p
Posty: 455
Od: 9 wrz 2010, o 15:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Moje storczykowe skarby

Post »

Aj zła jestem na siebie potwornie od kilku dni...ale o tym później.

Dorotko(dorotka_kk) dziękuję za informacje, uspokoiłaś(Dorotka to potem potwierdziła, wiec tym bardziej)
Michale, witaj u mnie, dziękuję
Kaju sytuacja już nieaktualna... mam jeden pęd :evil: ale też znów inny storczykowy ewenement mi się 'przydarzył'
Iwonko dziękuję, dziękuję i dziękuję
Lucynko wspaniałomyślnie Ci wybaczam :wink: i dziękuję
Justynkodziękuję
Dorotko(dorotakol) Tobie to wielkie ;:196 ;:196 za tak obszerne rady i ostrzeżenia, na razie żadnych zmian (ani na lepsze ani na gorsze) w korzonkach nie widzę, zobaczymy jak to będzie dalej.
Julitko, dziękuję, ciekawe co tam planujesz sobie sprezentować...

Zła jestem od niedzieli na siebie.... pisałam wcześniej o tym, pamiętacie?
Obrazek no cóż... już nie jest zapętlony... bo go ułamałam :evil: :evil: ;:223 chciałam mu troszkę pomóc jak podrósł już było widać wyraźną pętelkę z prześwitem w środku, myślałam ze da radę...ech mam nauczkę na przyszłość.
Poza tym wszystko rośnie ładnie, wolniej, szybciej, ale rośnie. Wspominałam o ewenemencie... Otóż mam jednego Phal. w kropki który niedawno skończył kwitnienie, zaczął puszczać odbicie z oczka, a w weekend zauważyłam ze puszcza tez nowy pęd kwiatowy...z tego samego miejsca co poprzedni :shock: Tzn utorował sobie drogę ciut wyżej, ale wyrasta w tej samej 'przegrodzie miedzyliściowej' (jeśli tak to mogę nazwać..). Jestem w szoku. Oczywiście pozytywnym. Spróbuje potem zrobić zdjęcie i wstawię.
Pozdrawiam, Agata
Moje storczykowe skarby
Awatar użytkownika
nina1611
500p
500p
Posty: 821
Od: 27 mar 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Moje storczykowe skarby

Post »

nie martw sie ... mi kiedyś też się coś takiego zdarzyło ;:224 teraz juz nic nie dotykam :)
Pozdrawiam Małgorzatka :)
Niektóre z moich storczyków ...
MATEUSZ1
100p
100p
Posty: 130
Od: 18 wrz 2011, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: na południe od Radomia

Re: Moje storczykowe skarby

Post »

"Krówka"
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Krówka rządzi! :D
Pozdrawiam, Mateusz
Awatar użytkownika
nina1611
500p
500p
Posty: 821
Od: 27 mar 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Moje storczykowe skarby

Post »

zgadzam się :) Krówka z pierwszej strony cudeńko :) ... a jeszcze z tymi kropelkami wygląda bosko :)
jakiś czas temu udało mi się taką nabyć :D ale już przekwitła ;:224 :)
Pozdrawiam Małgorzatka :)
Niektóre z moich storczyków ...
Awatar użytkownika
Judi
200p
200p
Posty: 230
Od: 7 cze 2011, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Moje storczykowe skarby

Post »

Agatko masz śliczne storczyki :uszy a najbardziej urzekła mnie Vanda - jest przepiękna, Twój M ma dobry gust ;:138
Gratuluję Ci też ogromu maluszków ;:180
Moje storczyki - http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=47876" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
dorotka_kk
50p
50p
Posty: 86
Od: 22 wrz 2011, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zielonka

Re: Moje storczykowe skarby

Post »

Nie martw się złamanym pędem, też tak kiedyś zrobiłam ;:136 do teraz nie moge sobie tego darować :;230

U Ciebie im tak dobrze więc wypuści jeszcze milion pędzików ;:108
Skąpana kropelkami krówka śliczna, apetyczna jak prawdziwa krówka ;:138
Pozdrawiam Dorota
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”