potrzebuję sposóbu na... pozbycie się kwiatka

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
Kuguar
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 7 wrz 2011, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żory

Re: potrzebuję sposóbu na... pozbycie się kwiatka

Post »

Jeśli koniecznie chcesz biedną babcie która dbała tyle czasu o rośliny wpędzić przedwcześnie do grobu, notabene to mieszkanie babci i jej własność jeśli jest problem to proponuję wyprowadzić się a nie dobytek babci "zabijać" ale ... pytasz o radę więc masz odpowiedź - Kup sobie w sklepie ogrodniczym topsin albo najlepiej kilka + kilka innych bardzo mocnych środków chemicznych do roślin i zrób z nich mocny roztwór 1 do 1, jeszcze dla pewności jakiś nawóz mocny tam dowal, dużo go wlej albo sam azot wymieszaj wszystkie podlej roślinę i spalisz korzeń. To taka wersja bezzapachowa, ponieważ tańszy byłby mocz kota zawierający amoniak ale babcia by wyczuła, a tak roślina zaschnie ;)
Pozdrawiam.
Dom bez dzieci, drzewo bez ptaków i ogród bez bambusów, są jak dzień bez słońca.
x-ni-a
---
Posty: 883
Od: 5 sie 2009, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: potrzebuję sposóbu na... pozbycie się kwiatka

Post »

Nie wyobrażam sobie nawet ile lat ma ta roślina. :shock:
Powtórzę za innymi, nie sądzę aby to ona była sprawcą Twoich kłopotów. A te pozostałe też wytrujesz jeśli nie będzie poprawy? Mam nadzieję, że nie. :?
Pozdrowienia dla Babci.
GloomyOwl
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 18 paź 2011, o 18:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: potrzebuję sposóbu na... pozbycie się kwiatka

Post »

Mój dziadek też mówił, żeby część tych kwiatów wywalić :P ale z babcią nie wygrasz... to jak mówić do ściany, tak widzę że wśród entuzjastów kwiatów ciężko o sojusznika :) w każdym razie dzięki za wszelkie rady, do kwiatka się dobiorę jak porobię badania, a póki co ratują mnie leki które dostałam;
co do dbania o kwiatki, to babci rola ogranicza się do zachwycania się nimi i raz na 10 podlewań sama je podleje, jak jeszcze u niej nie mieszkałam to jak ją odwiedzałam to jej te kwiatki podlewałam :P
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: potrzebuję sposóbu na... pozbycie się kwiatka

Post »

Nie zmienia to faktu, że są to babci kwiaty i w Jej mieszkaniu! Prośba o pomoc w zniszczeniu cudzej własności, wydaje mi się co najmniej nie na miejscu :?
GloomyOwl
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 18 paź 2011, o 18:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: potrzebuję sposóbu na... pozbycie się kwiatka

Post »

Sokolica, gdybym chciała się tych kwiatów pozbyć np dlatego że mi się nie podobają, to rozumiem że to byłoby nie w porządku, a ja tylko chcę to zrobić dla dobra mojego i babci, bo ona sama też ma podobne objawy do moich... a ten kwiat poszedł na pierwszy ogień czynników szkodzących
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: potrzebuję sposóbu na... pozbycie się kwiatka

Post »

Wiesz, ilu lat potrzeba, by difenbachia urosła do takich rozmiarów? Chcesz powiedzieć, że po kilkunastu (jak nie więcej) latach, nagle jest powodem kichania babci? :lol:
GloomyOwl pisze: ten kwiat poszedł na pierwszy ogień czynników szkodzących
Na jakiej podstawie? Bo ktoś przeczytał, że jest trująca? Ta roślina to doskonały filtrator powietrza. Jej szkodliwość to mit, o ile nie zamierza się zrobić z niej sałatki :wink:
GloomyOwl
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 18 paź 2011, o 18:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: potrzebuję sposóbu na... pozbycie się kwiatka

Post »

Chcę powiedzieć, że może być powodem przewlekłego nieżytu nosa. Jeśli znasz się na kwiatkach, to wiesz, że kwity w nocy zmieniają system metaboliczny i zamiast tworzyć tlen, zabierają go, aby przetworzyć na dwutlenek węgla, dlatego też odradza się stawiania roślin w sypialniach. Ten kwiat jest duży tak więc dużo więcej 'przerabia' powietrza. Chyba nie muszę mówić, że nadmiar CO2 jest szkodliwy dla zdrowia. Może jak ktoś się wychował w gąszczu kwiatów to ma organizm przyzwyczajony do życia w takich warunkach. Ja nie.
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: potrzebuję sposóbu na... pozbycie się kwiatka

Post »

Teraz to się ubawiłam :;230
Wydzielanie dwutlenku węgla przez roślinę w procesie oddychania nie zagraża ludziom, ponieważ ilości te są znikome (jak stwierdzono w doświadczeniach około 600 roślin pokojowych wydala mniej więcej tyle CO2, co jeden człowiek).
Poza tym w procesie fotosyntezy, czyli asymilacji dwutlenku węgla przy świetle słonecznym, a więc w ciągu dnia, pobieranie dwutlenku węgla i jednoczesne wydzielanie tlenu są tak intensywne i w takich ilościach, że nie tylko niwelują skutki procesu oddychania, ale dodatkowo oczyszczają powietrze z CO: wprowadzając na jego miejsce tlen.
Ponadto prawie wszystkie rośliny mają pewne właściwości antybiotyczne. Wydzielane przez nie w powietrze substancje hamują rozwój i rozmnażanie znajdujących się tam drobnoustrojów, a niekiedy nawet zabijają je, dezynfekując otaczającą atmosferę. Dodatkowo w pokojach z roślinnością wydatnie spada ilość kurzu.

Jesteś niereformowalna :wink: więc powodzenia w niszczeniu :wit
GloomyOwl
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 18 paź 2011, o 18:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: potrzebuję sposóbu na... pozbycie się kwiatka

Post »

Ty masz swoje badania, ja mam moje objawy... ciekawe swoją drogą skąd te badanie, i jakie kwiatki brali pod uwagę, mówisz że tak mało produkuje tego CO2, a mimo wszytko wszędzie odradza się ich stawiania w sypialni. To powiedz mi czemu się odradza tego, skoro jak wg twoich badań nie jest to szkodliwe. Spisek? :)
Awatar użytkownika
socurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 905
Od: 5 kwie 2009, o 02:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: potrzebuję sposóbu na... pozbycie się kwiatka

Post »

sokolica pisze: stwierdzono w doświadczeniach około 600 roślin pokojowych wydala mniej więcej tyle CO2, co jeden człowiek
To jak nic wywalam dziś faceta z sypialni... wolę sobie 600 kwiatków postawić :;230
GloomyOwl, daj spokój tej biednej difenbachii, ona naprawdę nie czycha na Twoje życie. Jak tak bardzo jej nienawidzisz to oddaj ją komuś po prostu, ale na miejscu Twojej Szanownej Babci tez bym zażądała oddania czegoś, co dla Ciebie przedstawia dużą wartość. Jak byś sie wtedy czuła?
U mnie w mieszkaniu to byś chyba umarła, w jednym pokoju mam ok. 30 roślin, w drugim szykuję miejsce dla 20 roślin, które czekają na kuchennym stole na swój przydział. Jakoś żyję i na brak tlenu nie narzekam. Diffenbachię, a owszem, też mam, ale malutką. Mam nadzieję, że przemyślisz jeszcze uśmiercenie tej Bogu ducha winnej roślinki i zdasz sobie sprawę, że faktycznie zabrało jej to wiele czasu, żeby być takim wspaniałym okazem...
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: potrzebuję sposóbu na... pozbycie się kwiatka

Post »

GloomyOwl pisze:Ty masz swoje badania, ja mam moje objawy... ciekawe swoją drogą skąd te badanie, i jakie kwiatki brali pod uwagę, mówisz że tak mało produkuje tego CO2, a mimo wszytko wszędzie odradza się ich stawiania w sypialni. To powiedz mi czemu się odradza tego, skoro jak wg twoich badań nie jest to szkodliwe. Spisek? :)
Widzisz, moja droga, warto czasem zaznajomić się z tematem, na który się chce dyskutować, to może wiedziałabyś, żeby bzdur nie pisać. W sypialni to należy zrezygnować głównie z kwitnących kwiatów, gdyż ich zapach może powodować alergie, duszności itp. Wiesz, że istnieją rośliny, które nocą uwalniają tlen, a pobierają dwutlenek węgla lub mają inne dobroczynne działanie podczas snu? Mogę nawet wymienić kilka: szeflera, aloesy, paproć, draceny, skrzydłokwiat, sansewieria, palma, fikus, difenbachia!. A teraz spójrz na zdjęcie, które wstawiłaś na poprzedniej stronie. Ja tam widzę wyłącznie te kwiaty! Więc Twoja teoria o ich szkodliwości jest mylna.
Ponadto od nadmiaru CO2 (czyli od niedotlenienia) to możesz astmy dostać, a nie alergii.
GloomyOwl
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 18 paź 2011, o 18:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: potrzebuję sposóbu na... pozbycie się kwiatka

Post »

Spoko, najpierw badania porobię, co będzie przy dobrych wiatrach za miesiąc :roll: albo i później. Na razie funkcjonuję, bo biorę masę leków ;) myślę że z moją historią chorobową każdy by rozważał wszelkie możliwe czynniki powodujące problemy zdrowotne. Wydaje mi się, że tu forum to nie miejsce pisania historii chorobowych więc nie będę o tym opowiadać. Cóż na razie pozostało mi czekać i mieć nadzieję, że się nie pogorszy...

Mam rozumieć sokolica, że jesteś specjalistą w dziedzinie kwiatów i jej dobroczynnych działań. Mimo wszytko jestem do nich sceptycznie nastawiona. Poczekam co na to powie alergolog.

Więc zamach na kwiatek jest odwołany na czas nieokreślony :P pozdrawiam wszystkich obrońców kwiatów :D
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: potrzebuję sposóbu na... pozbycie się kwiatka

Post »

Uff, kamień z serca :wink:
Przeciętnie znam się na roślinach, ale pewnie mam dla nich więcej uczuć, niż Ty. Nie przyszło by mi do głowy celowo uśmiercać jakąkolwiek.
A odnośnie alergii, przy zmianie mieszkania, zmienia się całe "środowisko". Kurz, roztocza, rośliny to jedno, ale jest jeszcze cała masa czynników wartych rozważenia. Detergenty, tworzywa, materiały, powietrze pełne formaldehydów, których nie brakuje w wykładzinach, dywanach i tapicerkach...
Tak czy inaczej życzę powodzenia i litości dla kwiatków :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”