Turkuć podjadek - zwalczanie - 1cz.(05.08-....

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
krystynac50
200p
200p
Posty: 303
Od: 9 lut 2010, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Zwalczanie turkucia podjadka - 1cz.(05.08-....

Post »

Nicienie w pewnych warunkach mogą być niebezpieczne a co będzie jeśli rozmnożą i zadomowią się na dobre
Bądź jak zegar słoneczny. Odmierzaj tylko pogodne godziny
Awatar użytkownika
majs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 15 kwie 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Midgard

Re: Zwalczanie turkucia podjadka - 1cz.(05.08-....

Post »

krystynac50
A czy możesz napisać jakie zagrożenia niesie ze sobą stosowanie nicieni do walki z pędrakami opuchlakami turkuciami itp.
brak polskich znaków
krystynac50
200p
200p
Posty: 303
Od: 9 lut 2010, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Zwalczanie turkucia podjadka - 1cz.(05.08-....

Post »

Nicień wpuszczony do gleby by zwalczyć robaki w ziemi nie żył w tej glebie i nie ma naturalnych wrogów jeśli będą bardzo sprzyjające warunki do rozrodu może rozmnożyć się nadmiernie (a przecież są nicienie atakujące rośliny) i z braku żywiciela przenieść się na rośliny
Bądź jak zegar słoneczny. Odmierzaj tylko pogodne godziny
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3565
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zwalczanie turkucia podjadka - 1cz.(05.08-....

Post »

Tia, akurat :lol:
Tak jakbyś chciała wilka z braku mięska przestawić na odżywianie trawą.
Nicień będący pasożytem owadów nie zaszkodzi roślinie... z braku papu zdechnie i tyle...
Awatar użytkownika
majs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 15 kwie 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Midgard

Re: Zwalczanie turkucia podjadka - 1cz.(05.08-....

Post »

krystynac50
Istnieje około 500 000 tys. gatunków nicieni, do walki ze szkodnikami stosowane są tylko niektóre z nich.
Każdy z gatunków ma inne menu, jedne z nich żywią się bakteriami inne grzybami a jeszcze inne konsumują nicienie pasożytnicze roślin.
Do walki z larwami owadów i turkuci stosowany jest gatunek pasożytniczy któremu na pewno nie smakują korzonki roślin.
Ani owsika ani glisty ludzkiej mimo iż są to nicienie nie znajdziemy w korzonkach truskawek czy marchewce.
brak polskich znaków
krystynac50
200p
200p
Posty: 303
Od: 9 lut 2010, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Zwalczanie turkucia podjadka - 1cz.(05.08-....

Post »

majs . A czy takie nicienie atakują też nornice i krety?
Bądź jak zegar słoneczny. Odmierzaj tylko pogodne godziny
Awatar użytkownika
majs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 15 kwie 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Midgard

Re: Zwalczanie turkucia podjadka - 1cz.(05.08-....

Post »

krystynac50
Niestety nie.
brak polskich znaków
krystynac50
200p
200p
Posty: 303
Od: 9 lut 2010, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Zwalczanie turkucia podjadka - 1cz.(05.08-....

Post »

?A jak długo żyje ten gatunek nicienia w ziemi? czy zimą giną /
Bądź jak zegar słoneczny. Odmierzaj tylko pogodne godziny
krystynac50
200p
200p
Posty: 303
Od: 9 lut 2010, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Zwalczanie turkucia podjadka - 1cz.(05.08-....

Post »

Odświeżam temat o turkuciu podjadku
czym go zwalczać ? jeśli wystąpi plaga ja naliczyłam co najmniej 500 ułowionych robali na wodę z płynem w tym sezonie
była to taka plaga ze trudno było sobie z nimi poradzić . Z rzobkiewki którą zasiałam w folii trochę urwałam ładnej i nie pogryzionej natomiast pożniej z gruntu nie miałam bo każda bulwka była obgryziona przez turkucie a cała grządka usiana dziurkami
Póżniej zasiałam kawałek trawki i o zgrozo tak buszowały że myślałam że nic z niej nie będzie .
Codziennie rano na wschodzacej trawie wyrysowane były wzorki przez wędrujące turkucie , zalewałam dziurki płynem wyciągałam z norek,udeptywałam ziemię , na drugi dzień było to samo .Aż zal było patrzeć na trawę żółknącą po podgryzieniu przez robale
Poszłam do ogrodniczego po jakiś środek na turkucia ale dowiedziałam się że wszystkie dotychczasowe środki zostały wycofane
Sprzedawca poradził mi żebym kupiła decis zrobiła stężenie takie jak na mszyce i podlała obficie trawę . tak zrobiłam .
W konewce 10 litrowej rozrabiałam decis i podlewalismy dobrze trawę . I od tego czasu wzorki na trawie znikły .od połowy sierpnia na trawie nie pojawił się ani jaden turkuć
W przyszłym roku mam zasiać jeszcze jeden kawałek trawy i już teraz kupiłam srodek na robaki glebowe (pędraki drutowce)
żeby przed sianiem podlać ziemię zagrabić i dopiero zasiac trawkę
Bądź jak zegar słoneczny. Odmierzaj tylko pogodne godziny
Awatar użytkownika
fanatic
100p
100p
Posty: 120
Od: 9 paź 2006, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Zwalczanie turkucia podjadka - 1cz.(05.08-....

Post »

To ja się pochwalę jak szybko i skutecznie zwalczyłem te robale u siebie na działce.
Turkucie miały norki na trawniku w kilkunastu miejscach i w większości mieszkały, w ciepłe dni zaczynały swoje koncerty.
Wiele rzeczy próbowałem, a wykończył je dość prosty sposób a mianowicie aerozol na owady biegające lub muchozol.
Jak się podchodzi do norki wtedy widać jak turkuć się chowa... zatem stawałem z boku norki czekałem aż po chwili znowu wyjdzie w tym momencie pryskałem większą ilość aerozolu w norkę. Turkuć uciekał do norki ale uwaga po kilku minutach jak podchodziłem do norki moim oczom ukazywał się turkuć leżący obok i opalający swój brzuszek, wychodził chyba zaczerpnąć powietrza lecz niestety nie miał już siły wrócić i wyzionął ducha. Kilka nie wyszło z dziurek ale po braku koncertu wnioskuje iż też skonały.
Zobaczywszy iż jest to skuteczny sposób jednego dnia zlikwidowałem około 10-15 turkuciów. Było to w czerwcu, do jesieni był spokój, sporadycznie pokazał się jakiś jeden ale aerozol szybko posyłał go w krainę wiecznych cieni.

Zatem jak komuś się będzie nudziło wiosną polecam wypróbować mój sposób.
regulamin
krystynac50
200p
200p
Posty: 303
Od: 9 lut 2010, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Zwalczanie turkucia podjadka - 1cz.(05.08-....

Post »

Fanatic a jakie dźwięki wydają turkucie i o jakiej porze dnia czu nocy bo mimo że unicestwiłam około 500 nie udało mi się usłuszeć koncertującego turkucia a muchozol ? warto wiedzieć i w przyszłym roku zastosować
Bądź jak zegar słoneczny. Odmierzaj tylko pogodne godziny
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Re: Zwalczanie turkucia podjadka - 1cz.(05.08-....

Post »

fanatic pisze:To ja się pochwalę jak szybko i skutecznie zwalczyłem te robale u siebie na działce.
Turkucie miały norki na trawniku w kilkunastu miejscach i w większości mieszkały, w ciepłe dni zaczynały swoje koncerty.Jak się podchodzi do norki wtedy widać jak turkuć się chowa... zatem stawałem z boku norki czekałem aż po chwili znowu wyjdzie w tym momencie pryskałem większą ilość aerozolu w norkę. Turkuć uciekał do norki ale uwaga po kilku minutach jak podchodziłem do norki moim oczom ukazywał się turkuć leżący obok i opalający swój brzuszek, wychodził chyba zaczerpnąć powietrza lecz niestety nie miał już siły wrócić i wyzionął ducha. Kilka nie wyszło z dziurek ale po braku koncertu wnioskuje iż też skonały.
..podejrzewam że wytępiłeś świerszcze :;230
Awatar użytkownika
fanatic
100p
100p
Posty: 120
Od: 9 paź 2006, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Zwalczanie turkucia podjadka - 1cz.(05.08-....

Post »

http://pl.wikipedia.org/wiki/Turku%C4%87_podjadek

turkuć jest ze świerszczowatych zatem tak
regulamin
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”