Hortensja( Hydrangea )- rozmnażanie

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
dawidbanan
---
Posty: 7567
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hortensja - rozmnażanie

Post »

Ja też bym ją zostawił w mieszkaniu.
Skoro dopiero puściła korzonki i ją posadziłaś, to nie zdąży już się dobrze zakorzenić i zimy nie przetrwa.
Ważne jest to, czy pęd już zdrewniał. Jeśli nie, to przymrozek go zważy i cała roślina zgnije.
Dlatego lepiej zostawić ją na parapecie w mieszkaniu, podlewać, a wiosną zahartować i wynieść do ogrodu.
Awatar użytkownika
paola1a
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1089
Od: 10 paź 2010, o 22:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Hortensja - rozmnażanie

Post »

A czy przechowując takie młode sadzonki w mieszkaniu opryskujecie je czymś na jakieś szkodniki? Bo na mojej zasychają brzegi liści i nie wiem czy to wina robali czy one po prostu też mają stracić liście
Paulina
szarotka66
1000p
1000p
Posty: 6117
Od: 21 sie 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nowe nad Wisłą

Re: Hortensja - rozmnażanie

Post »

Moje hortensje zimowane w garażu co roku są atakowane przez mszyce i trzeba z tym walczyć niestety chemią, ale warto. A zasychanie jest spowodowane porą roku to naturalne.
Spis moich wątków Parapetowe i lilie
Nadwyżki z domu i ogrodu
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. Julian Tuwim
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Hortensja - rozmnażanie

Post »

Ponieważ grudzień był jaki był to 16 grudnia kupiłam 5 bukietówek . Limelight, Grandiflora,Kyushu,Phantom,Vanille fraise - niestety były już przycięte, ale i tak je jeszcze podcięłam . Patyczki nie były grubości ołówka tylko cieniutkich gałązeczek co mnie nie powstrzymało, żeby je umieścić w kieliszkach z wodą :;230 . Grandiflora jak i Kyushu do tej pory nie puściła korzonków

Dobrze jest dodać węgla drzewnego - ja nie miałam i nie dodałam :oops: Woda była tylko raz zmieniana gdy myłam kieliszki ( wcześniej je pomalowałam farbą plakatową czarną ,aby korzonki miały ciemno , ale po ok 2 tygodniach kieliszki zostały umyte i wtedy była zmieniona woda) Kieliszki stoją na parapecie nad kaloryferem i woda dość szybko paruje , więc tylko uzupełniam :oops:
Pozdrawiam. Ewa
halina522
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1037
Od: 18 lis 2009, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Hortensja - rozmnażanie

Post »

No i to jest przedsiębiorcza kobieta.Teraz Ewuniu chyba będziesz wsadzać do doniczek,bo z takimi pięknymi korzonkami grzech trzymać we wodzie jak mogą rosnąć w ziemi.
Halina
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Hortensja - rozmnażanie

Post »

Halinko posłuchałam Cię i dziś powędrowały do doniczek - cieszę się, że spróbowałam :heja - moja pierwsza w życiu próba powiodła się :tan - teraz mogę się zająć ogrodnictwem :;230 , cały cykl trwał od 16 grudnia :wink:
Pozdrawiam. Ewa
halina522
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1037
Od: 18 lis 2009, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Hortensja - rozmnażanie

Post »

Myślę,że będziesz je musiała trzymać w chłodniejszym miejscu,bo w ciepłym i parowanie wody z rośliny większe, i mogą się pojawić jakieś muszki.Hortensje bukietowe są super,poza tym nie przemarzają im pędy kwiatowe jak to się ma u ogrodowych.Ja mam Grandiflorę,Kyusiu,Pinky Winky.Grandiflora ma już kilka lat, co roku pięknie kwitnie olbrzymimi wiechami.
Będziesz miała pociechę ze swoich roślin.
Halina
Awatar użytkownika
Babopielka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6087
Od: 9 wrz 2007, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Rypina

Re: Hortensja - rozmnażanie

Post »

Ewa Twoje zmagania z ukorzenianiem śledziłam na bieżąco i gratuluję ;:138

Ja wysępiłam patyczki od hortensji bukietowych, oczywiście takich, których nie mam i
wsadziłam do wody 16 lutego. Myślę, że się ukorzenią, bo już widać wypustki korzonków . :lol:
Dzisiaj wyglądają tak .


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Hortensja - rozmnażanie

Post »

Yes,yes, yes ;:138
Ciesze się, że sprawozdanko się przydało i się potwierdza to co pokazałam :wink:
Spróbowałam po wypowiedzi Dawida i się udało. Myślę ,że w ten sposób jest większa szansa na ukorzenienie - choć dopiero się uczę i mogę się mylić
Ciekawa jestem ile jeszcze osób próbuje tak ukorzeniać :?: pochwalcie się :wink:
Bożenko, ale Ty ilością tych patyków to bijesz wszystkich na głowę :;230 ;:63
Pozdrawiam. Ewa
Awatar użytkownika
Babopielka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6087
Od: 9 wrz 2007, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Rypina

Hortensja - rozmnażanie

Post »

Ewa - jeśli tam było dużo, to co powiesz na to ;:224
Ścięłam swoje bukietowe hortensje i też próbuję je ukorzenić .
Te wcześniej wsadzone do wody, mają już liście, a resztę wczoraj dopiero ścinałam.

Obrazek
Awatar użytkownika
przemo1669
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4054
Od: 27 cze 2011, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Hortensja ogrodowa, drzewiasta - rozmnażanie

Post »

Witam
ostatnio od swojej sąsiadki dostałem gałązki tych hortensji z jednym oczkiem i nie wiem jak je ukorzenić, czy możliwe, że z jednym oczkiem się przyjmą? i czy jest jeszcze pora?
Pozdrawiam ;:162
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4107
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Hortensja ogrodowa, drzewiasta - rozmnażanie

Post »

przemo1669 próbuj, może coś wyjdzie, uzyj ukorzeniacza i wsadź w wilgotną ziemię w ogrodzie w zacienionym, zacisznym miejscu i nakryj słoikiem. Jeśli pąk zacznie się rozwijać to znaczy tylko, że nie zdechło. Jak się uda to jesienią powinny być już porządne korzenie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”