Moj ogrod - czyli potrzebna mi dobra rada.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Meggi
100p
100p
Posty: 148
Od: 12 lut 2008, o 21:21
Lokalizacja: Bruksela

Re: Moj ogrod - czyli potrzebna mi dobra rada.

Post »

Dobra. Mam zdjecia, ale malo w sumie na nich widac. Poki co mam tylko kilka krzaczkow wsadzonych i cala mase cebulek, ale ich jeszcze nie widac :;230

Obrazek
Po robocie
Obrazek
Poki co dosc mizernie to wyglada. Widac tylko lawende i kore (a pod kora jest wsadzona masa szafirkow, tylipanow, zonkili, hiacyntow i krokusow). Musze jeszcze kupic jakis plotek, zeby odgrodzic kore od trawy.
Obrazek

Obrazek
Kilka szafirkow juz wyskoczylo. Mam nadzieje, ze reszta tez "dokielkuje" bo wsadzilam ich spooooro.
Obrazek
moj maly tygrys wypatruje kota na dachu ... i uwielbia aparat. Ciezko zrobic zdjecie na ktore by mi nie wlazl.
Obrazek

-- Śr 23 lis 2011 20:56 --

Jak widzicie poki co niewiele tu sie dzieje. Bluszcze sa wsadzone, ale liscie opadly i nawet ich nie widac. Trzeba poczekac do wiosny, cebulki wykielkuja, a ja dokupie jakies roslinki i podosadzam.
AAAAA!!!!! Prawie bym zapomniala. Lawenda ponoc nie lubi wilgoci i kory. Mam ta kore jej zabrac czy nie przejmowac sie?
Moj ogrod czyli potrzebna mi dobra rada
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=47302" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
megi1402
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2149
Od: 1 lis 2010, o 00:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Köln

Re: Moj ogrod - czyli potrzebna mi dobra rada.

Post »

Fajnego masz piesia.
Będzie pięknie, jak zakwitną wszystkie cebulowe. Trawę masz jeszcze całkiem zieloną.
Ja też mam lawendę obsypaną korą, nie wiedziałam, że nie lubi. Może dlatego, że kora zakwasza, a lawenda lubi zasadową ziemię. Swoją lawendę podlewam wodą, w której moczyły się skorupki jajek.
Awatar użytkownika
Meggi
100p
100p
Posty: 148
Od: 12 lut 2008, o 21:21
Lokalizacja: Bruksela

Re: Moj ogrod - czyli potrzebna mi dobra rada.

Post »

Witaj Megi! :wit

Spadlas mi z nieba z tymi skorupkami jajek. :heja Tak zrobie.
Tak w ogole, to zrobilam gleboki dolek kolo lawendy, bo chcialam obok niej wsadzic jeden krzaczek i okazalo sie ze pod lawenda jest taka jakby dziura, tak jakby pusta przestrzen. Zaczelam kopac dalej i wykopalam cos a'la sol. Nie wiem czy ludzie ktorzy mieszkali przede mna tu wczesniej wsypali cos, jakis produkt np na krety, czy moze zanim wsadzili lawende wsypali jej "to biale cos" do dolka, zeby ja odzywic :;230 . Nie znam sie na tym i nie mam pojecia co to. Wyglada to tak
Obrazek
Obrazek
Czesc tego wykopalam, czesc zostawilam. Wiecie moze co to moze byc?
Moj ogrod czyli potrzebna mi dobra rada
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=47302" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
megi1402
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2149
Od: 1 lis 2010, o 00:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Köln

Re: Moj ogrod - czyli potrzebna mi dobra rada.

Post »

Takie białe 'skarby' mieliśmy u nas w wielu miejscach w ogrodzie, tam gdzie budowlańcy wylewali popłuczyny z wiader po zaprawie murarskiej. Zbierałam ile się dało, a resztę wymieszałam z ziemią.
Awatar użytkownika
Meggi
100p
100p
Posty: 148
Od: 12 lut 2008, o 21:21
Lokalizacja: Bruksela

Re: Moj ogrod - czyli potrzebna mi dobra rada.

Post »

O matko! Na taka odpowiedz bym nie wpadla. No ladnie! A mi to wygladalo na sol :;230
Moj ogrod czyli potrzebna mi dobra rada
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=47302" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Meggi
100p
100p
Posty: 148
Od: 12 lut 2008, o 21:21
Lokalizacja: Bruksela

Re: Moj ogrod - czyli potrzebna mi dobra rada.

Post »

Helou! :wit

Odwiedzilam dzis szkolke kwiatowa i nabywal w pieknej cenie promocyjnej dwa konkretne rododendrony " Cunningham's white" i "Ponticum".
Poniewaz aura nie bardzo teraz sprzyja kopaniu w ogrodzie (opady deszczu glownie) to zastanawiam sie czy nie moge przetrzymac tych rododendronow przez zime w doniczkach na tarasie, a wkopac je wiosna. W Belgii zimy sa nieco cieplejsze niz w Polsce.
Poza tym przy wkopywaniu tych rod....ow mam w planie porobic drobne zmiany i wolalabym sie za to zabrac wiosna. Co myslicie ?
Moj ogrod czyli potrzebna mi dobra rada
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=47302" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13422
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moj ogrod - czyli potrzebna mi dobra rada.

Post »

W doniczkach będą się męczyły, ponadto rh są wrażliwe na niedostatek wody a nie pobiorą jej jak ziemia w doniczkach zamarznie.
Jeśli nie chcesz ich sadzić docelowo to na zimę zadołuj z doniczkami a wiosną posadzisz w docelowe miejsce.
Awatar użytkownika
Meggi
100p
100p
Posty: 148
Od: 12 lut 2008, o 21:21
Lokalizacja: Bruksela

Re: Moj ogrod - czyli potrzebna mi dobra rada.

Post »

Dzięki wielkie! Wyglada na to ze je zadoluje w takim razie.
Moj ogrod czyli potrzebna mi dobra rada
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=47302" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25162
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moj ogrod - czyli potrzebna mi dobra rada.

Post »

A gdzie chcesz posadzić swoje rh?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”