Mój ogródek - chatte - 3cz. 2008r

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36511
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Post »

Izuś jeszcze nie siałam, więc Ci podeślę razem z paczuszką. Może być ? :wink: :lol:
Grażyna.
kogro-linki
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6900
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Post »

Droga Izo! Dziękując za odwiedziny w moim ogródku przekazuję trochę informacji o pietruszce naciowej (kędzierzawej). Ta roślinka występuje pod łacińską nazwą Petroselinum hortense var. macrocarpum f. crispum (syn. P. sativum var. foliosum). Jest kilka odmian tej pietruszki np. z nowszych 'Clivi' a z najbardziej znanych odm. 'Paramount'. Warto byś wiedziała, że czasami występują znaczne różnice w kształcie liści. Odmiany pietruszki naciowej o gładkich liściach zawierają więcej witaminy C. Miłego dnia! Przemek
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15075
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Grażynko, jasne! Dziękuję ;:196 ;:168

Przemku, bardzo mi miło gościć Cię w moim ogródku! :D
Dziękuję Ci za informacje o pietruszce kędzierzawej. Nie wiedziałam, ze jest więcej odmian.
Nawet jeśli ta o gładkich liściach zawiera więcej witaminy C to i tak wolę kędzierzawą ;)
Ciekawe, jak wyglądają te różnice w kształcie liści, o których piszesz. Niestety nie mogę sprawdzić, bo miałam tylko jedną odmianę, w dodatku na opakowaniu nie było nazwy odmianowej :D
Dziękuję za odwiedziny! :D
Awatar użytkownika
Fleur 78
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2207
Od: 17 lip 2007, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Yvelines, Francja

Post »

chatte pisze:Ja mojego M staram się nie wpuszczać wiosna do ogródka, bo się boję, że stanie na jakichś roslinkach wychodzących z ziemi :? Ich nie widac jeszcze, a ja przeciez nie mam pewności gdzie rosną...sama ledwo znajduję bezpieczne miejsca dla stóp :lol:

Izuniu, dzięki ogromne!!! ;:180 ;:180 ;:180 Jak tylko M. wróci z pracy, powtórzę mu co tu napisałaś. Niedawno, kiedy powiedziałam, żeby mi nie chodził po ogrodzie, bo więcej stratuje niż zrobi dobrego, wytykał mi, że mam go chyba za jakiegoś imbecyla... :lol: :lol: :lol:

Jeśli chodzi o tę ozdobną pietruszkę, siej sobie, jeśli Ci zależy, ale jak Ci nie wyjdzie, naprawdę nie masz czego żałować. Tutaj w sklepach głownie taką sprzedają, bo ładniej wygląda, ale ja jej nie lubię, bo jest twarda i mniej aromatyczna niż ta płaska. Moim zdaniem nadaje się tylko do dekoracji półmisków...
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15075
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Alutko, służę uprzejmie ;) :lol:
Tę pietruszkę miałam ze dwa lata i chociaz była odrobine twardsza niż ta zwykła, to mnie to nie przeszkadzało. Za to była nie mniej aromatyczna. Przemek podał, ze jest kilka odmian tej pietruszki, widać we Francji są inne odmiany :? Albo na te gorsze trafiłas.
Po ostatnich przemianach w moim ogródku obawiam się, że szanse znalezienia miejsca wysiewu tej pietruszki zmalały do zera :( Mam nadzieję, że Grażynka ma taką samą, jak ja miałam :D
Dziękuję za odwiedzinki ! :D
bona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1032
Od: 30 wrz 2007, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Witaj Izo!
często do Ciebie zaglądam,ale ,że ja na klawiaturze w zwolnionym tempie działam,to z tego powodu rzadko ślady po sobie zostawiam
pięknie i wesoło w Twoim ogrodzie...
pozdrawiam bożena
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15075
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Dziękuję Bożenko za odwiedziny! :D Bardzo się cieszę, ze Ci się u mnie podoba. Mam wielką nadzieję, ze nowe oblicze mojego ogródka jeszcze bardziej wszystkim przypadnie do gustu ;)
Trzeba będzie tylko na to troszkę poczekać :lol:
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36511
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Post »

Izo nie wiem czy moja pietruszka ozdobna jest z odmiany Paramount, ale z pewnością wzejdzie - zrobiłam próbę na oknie i wzeszła po tygodniu / nasiona zaczęły robić kiełki /.
Ale jak na razie to nie ma widoków na szybki wysiew do gruntu :cry: A tak już było ładnie. Chyba trzeba będzie znowu poczarować :wink: :lol:
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15075
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Po tygodniu ? Obrazek
Ja zawsze musiałam czekać ze 3 tygodnie! Jak to zrobiłas? Czarodziejko ;:109
Nieważne jaka odmiana, jak Tobie tez ta pietruszka odpowiada, to musi byc podobna do mojej :lol:
Tak, chyba trzeba znów poczarowac... Ale ten ziąb nie moze trwać długo!W przyszłym tygodniu na pewno będzie juz ciepło! :D
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36511
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Post »

Próbę wschodzenia nasion robię tak, że na spodek daję gazę, zalewam wodą tak aby była zamoczona ale nie zalana, wysiewam nasiona i przykrywam przezroczystą folią. Stawiam nad kaloryferem i czekam na wynik - to wszystko. W ten sposób przyspieszam wschody na grządkach ogórków ,dyni, melonów, tykw, i innych dużych nasion. Kiedy nasiona wypuszczają stożek korzeniowy, wysadzam delikatnie do ziemi uprzednio przykrytej czarną folią. W ten sposób przyspieszam zbiory przynajmniej o tydzień. :wink: :lol:
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15075
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Dzięki Grazynko, moze spróbuję to i owo przyśpieszyc w ten sposób, jak za długo przyjdzie nam czekac na ciepło. Oby jednak nie trzeba było ;) :D
Awatar użytkownika
Fleur 78
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2207
Od: 17 lip 2007, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Yvelines, Francja

Post »

Kociaczku, może i ta francuska pietrucha gorsza... :lol: :lol: :lol: Ja i tak sieję polskie nasionka, bo tutaj nie jada się korzenia pietruszki, a ja go muszę mieć... :D
A Grażynka- Czarodziejka zapędza mnie w kompleksy, poczucie winy itp. Ja w zeszłym roku nawet część pomidorów siałam bezpośrednio do gruntu... ( a cześć kupiłam gotowych sadzonek...) Coraz bardziej skomplikowane mi się to wszystko wydaje... :?
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15075
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Kwiatuszku, jakie kompleksy? Ja też co roku siałam pomidory do gruntu i tylko przykrywałam je plastikowymi butelkami :D Teraz wysiewam je do szklarenki .
A pietruszka nasza na pewno lepsza ;)
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”