Krokusy, hiacynty z doniczek do gruntu?

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Ja wysadziłam swoje doniczkowe "dostane" hiacynty -szt.2 do ogródka wczesną wiosną..nie mając zbytnich nadziei,że cokolwiek z nich będzie /cebulki były bardzo marniutkie/ i od dwóch lat cieszę się ich corocznym kwitnieniem.
Awatar użytkownika
Małgoś59
50p
50p
Posty: 83
Od: 13 lut 2008, o 19:12
Lokalizacja: Wrocław

Post »

W zeszłym roku jesienią wsadziłam do ziemi otrzymane w prezencie wiosną doniczkowe hiacynty i żonkile.Nie wiem jak żonkile ,ale hiacynty z całą pewnością wychodzą już z ziemi.Czy zakwitną? Zobaczymy :)
Co mnie nie zabije- to mnie wzmocni.

Pozdrawiam Małgosia

zapraszam- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=11234
kayah
100p
100p
Posty: 102
Od: 28 sty 2008, o 19:04
Lokalizacja: Poznań

Post »

Witam.

Ja od kilku lat sadzę do gruntu cebulki hiacyntów i narcyzów, które kupuję zimą i zawsze mi pięknie kwitną. Niektóre z nich mają już kilka lat i rozmnożyły się ładnie.

Pozdrawiam

kayah
Barbara65
100p
100p
Posty: 103
Od: 11 maja 2007, o 09:13
Lokalizacja: wielkopolska

Post »

Postępuję tak samo jak Mania.Moje hiacynty wystawiają już główki, mam nadzieję że nie zaszkodzi im dzisiejszy mróz. Baśka
maggie
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 9 maja 2007, o 17:26
Lokalizacja: woj.mazowieckie

Post »

ja też mam pozytywne doświadczenia w przesadzaniu przekwitniętych narcyzów,prymulek(pierwiosnków),róż minaturowych do gruntu.Kwitną ponownie latem do póżnej jesieni(oprócz narcyzów)
Edi:)
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 18 mar 2008, o 08:59

Post »

Dostałam na dzień kobiet hiacynta w doniczce i niestety widzę, że kwiaty już więdną. :( teraz sie zastanawiam co powinnam zrobić: wsadzić do ogródka czy schować cebulę do jakiejś skrzynki z ziemią/trocinami i wsadzić za rok do doniczki?.. czy muszę usunąć zwiędnięty kwiat i liście w obu przypadkach? Chciałabym żeby jeszcze zakwitnął.. więc co byłoby najlepsze?
Barbara65
100p
100p
Posty: 103
Od: 11 maja 2007, o 09:13
Lokalizacja: wielkopolska

Post »

Zostawić,niech zaschnie, wtedy usuń resztki liści i kwiatu.Wysadź do ogrodu dopiero jesienią.Powodzenia.Baśka
Edi:)
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 18 mar 2008, o 08:59

Post »

dzięki Basiu :) Czy moze Ty- lub Ktoś inny - wie czy powtórne zasadzenie w doniczce da efekt? no i jak przechowywać tą cebulę przed powtórnym zasadzeniem w doniczce czy w ogrodzie?
Awatar użytkownika
Evva
50p
50p
Posty: 54
Od: 1 cze 2007, o 21:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Kupiłam cebulkę hiacynta w Biedronce razem z takim szklanym wazonikiem. Wg instrukcji: nalałam wody tyle aby nie dotykała cebylki i postawiłam w ciemnym chłodnym miejscu (w garażu). Gdy wyrósł 5 cm czubek przeniosłam do widnego ale trochę cieplejszego pomieszczenia. A od tygodnia stoi w pokoju. Za oknem śnieg a w domku pięknie paaaaachnie! Po przekwitnięciu, cebulkę zasuszę i jesienią wsadzę do ogrodu. Jeśli nie zakwitnie w pierwszym roku to na pewno na drugi. a to mój hiacynt:
Obrazek
Pozdrawiam Ewa
KOCHAM BIEDRONKI ;-)
Awatar użytkownika
Dynka
500p
500p
Posty: 520
Od: 4 sty 2008, o 22:14
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Nie czekam do jesieni z sadzeniem tylko jak przekwitną kwiaty ścinam same kwiatki i odrazu wsadzam do ziemi z liśćmi zdążą się jeszcze podkarmić zamierają i kwitną w 100% następnego roku.Dotyczy to pierwiosnków tulipanów, hiacyntów, krokusików, narcyzów, oraz róż miniaturowych.
Nie zawsze to co jest lżejsze jest przyjemniejsze!
Mój ogród...
Moje donice
Awatar użytkownika
zelwi
500p
500p
Posty: 705
Od: 27 cze 2007, o 09:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Luboń k. Poznania

Post »

Edi:) pisze:Czy moze Ty- lub Ktoś inny - wie czy powtórne zasadzenie w doniczce da efekt? no i jak przechowywać tą cebulę przed powtórnym zasadzeniem w doniczce czy w ogrodzie?
Hiacynt wskutek pędzenia jest nieco osłabiony i powinien się przez jeden sezon podreperować w ogrodzie.
Po wyjęciu cebuli z ziemi wysusz ją i przechowuj w temperaturze ok. 18 st. C do czasu sadzenia.
szkapina
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 12 lip 2007, o 00:47
Lokalizacja: Kraków

Post »

Witam :) też mam pytanie odnośnie hiacyntów i pierwiosnka w doniczkach. Co mam z nimi zrobić jeśli nie mam ogrodu. Myślałam żeby je przesadzić do dużej donicy na balkonie, czy to się uda?
Pozdrawiam
Paulina
Awatar użytkownika
nemezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2232
Od: 18 kwie 2007, o 10:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post »

W styczniu 2007 roku dostałam hiacynta w doniczce.Na wiosnę wsadziłam go w ogrodzie.Bo pewnie by mi sie gdzieś zawieruszył do jesieni i bym zapomniała:).I ani trochę nie odstaje od moich hiacyntów( tzn tych wsadzonych na jesień 2006 roku w koszyczkach do gruntu).Wszystkie włącznie z tym "sklepowym" już są na wierzchu i mają grube "szyszki" kwiatowe.
Z kolei w tym roku kupiłam sama takiego hiacynta w doniczce.Malutkiego.Tydzień przed świętami.Specjalnie małego żeby akurat na święta zakwitł.Ale rósł bardzo szybko.PO 2 dniach stania u mnie "szyszka " zaczynała kwitnąć.Więc by go spowolnić o jakieś 4 dni stał na balkonie.A temperatury były nawet minusowe.I nic mu sie nie stało.Po 4 dniach wziełam do znowu do domu(w sobote) i w niedzielę był piękny, okazały, kwitnący i pachnący w całym domu.

Więc ja myśle, że taki przekwitły egzamplarz można spokojnie wsadzić do gruntu zaraz po przekwitnięciu.O ile ziemia jest nie zamarznięta.Przecież i tak te" z jesieni" są już na wierzchu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”