Hippeastrum - identyfikacja

Rośliny doniczkowe
daszka
100p
100p
Posty: 180
Od: 6 lis 2011, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hippeastrum

Post »

Pozdrawiam wszystkich u mnie wiosna i jak zwykle niespodzianki, kupiłam cebulkę Susan i zakwitła i oczywiście jest inna może ktoś z Was wie jak sie nazywa. Jest pomarańczowa oto ona. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Kupiłam Exotic Striped zakwił i wygląda tak. Obrazek


Pozostałe które kwitną nie miały nazwy ale wydaja się podobne.
Obrazek Obrazek

Te kupiłam IKA bez nazwy to nie wiem jak sie nazywają Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Hippeastrum

Post »

O rany , Daszka, imponujące :shock:
U mnie w pracy są hippki nieopisane odmianowo, ale wszystkie mają po dwa-trzy pędy kwiatowe. Jeden zaś, piękny aksamitnie czerwony, na jednej łodydze ma.... SZEŚĆ kwiatów! Fotki miernej jakości, kwiat w rzeczywistości ciemniejszy:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam - BabajAGA
daszka
100p
100p
Posty: 180
Od: 6 lis 2011, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hippeastrum

Post »

Ten sklepowy jest śliczny ma orginalny kolor, on jest Twój czy w sprzedaży?
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Hippeastrum

Post »

W sprzedaży. Ale kolor jest przekłamany na fotce, on w rzeczywistości jest aksamitnie ciemnoczerwony, taki pąsowy. I jeszcze drugi pęd kwiatowy czeka w kolejce. Ciekawe czy też będzie taki obfity.
Pozdrawiam - BabajAGA
Awatar użytkownika
socurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 905
Od: 5 kwie 2009, o 02:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Hippeastrum

Post »

Myślę, że tak. Mój miał 3 kwiaty w pierwszym pędzie a w drugim już 4 ;:108 i też był taki cudownie czerwony... ;:167
daszka
100p
100p
Posty: 180
Od: 6 lis 2011, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hippeastrum

Post »

Mamy Nowy Rok, z tej okazji Wszystkim kochającym kwiaty, składam życzenia, aby miłość do nich sprawiała w tym roku tylko radość. Pozdrawiam.

Wiele moich Hipków kwitło w starym roku obecnie kwitnie tylko ( chyba ) Royal Red oraz kwiaty które kupiłam jako Yellow Goddes i Charisma ale oczywiście nimi nie są. Nie wiem jak zabezpieczyć się przed takimi zakupami w tym roku. Zakupy w sklepach nawet z etykietkami pokazującymi jaki kwiat kupuję też nie daje gwarancji. Jak kupowałam z przeceny nie miałam pretensji. Ale cebulki są drogie i cały czas jest to niespodzianka. Czytałam Wasze wpisy i wiem, że prawie każdy zaliczył wpadkę, nie ma sprawy jak jako niespodziankę otrzymujemy kwiat którego nie mamy. Pozdrawiam. Obrazek Obrazek


Te dwa to cebulki o których pisałam wyżej. Sprzedają je pod różnymi nazwami między innymi Exotic Striped kupiony w OBI wraz z etykietką. Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Hippeastrum - identyfikacja

Post »

Jedyna rada-kupować kwitnące.
Pozdrawiam - BabajAGA
daszka
100p
100p
Posty: 180
Od: 6 lis 2011, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hippeastrum - identyfikacja

Post »

Witam, zgodnie z radą Babaj Agi kupiłam w IKEA kwitnący kwiat którego nazwynie znam, ale kolor był inny pomarańczowy Jest trochę sfatygowany ale ma jeszcze jeden pęd kwiatowy. Może ktoś z Was zna nazwę ?

Obrazek


Obrazek

Obrazek W domu okazało się, że cebula jest przelana i postanowiłam zastosować do niej hydroponikę. Jest to dla niej i dla mnie wyzwanie bo nigdy wcześniej nie hodowałam roślin tą metodą. na razie żyje, i pęd rośnie sama jestem ciekawa co będzie dalej. Gdyby ktoś z Was miał doświadczenie w tej metodzie oczekuje cennych rad. Z góry dziekuje.
Nadal kwitnie na trzecim pędzie biały też z IKEA. Obrazek Obrazek Obrazek
daszka
100p
100p
Posty: 180
Od: 6 lis 2011, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hippeastrum - identyfikacja

Post »

Witam Wszystkich, mój hipcio przeżył eksperyment, hoduję go metodą hydroponiką i tam wygląda. Prawdopodobnie jest to Orange Souverign. Teraz bardziej słabe cebule staram się zmusić do kwitnienia tą samą metodą.

Obrazek


Obrazek
daszka
100p
100p
Posty: 180
Od: 6 lis 2011, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hippeastrum - identyfikacja

Post »

Chyba się udało. Cebulka była marna, teraz czekam na pozostałe. Pa.
daszka
100p
100p
Posty: 180
Od: 6 lis 2011, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hippeastrum - identyfikacja

Post »

Witam Wszystkich, dawno mnie nie było a w tym czasie zakwitły moje hipcie. Podam nazwy jakie kupiłam ale nadal wydaję mi się nazwy sobie a roślinki sobie.

Nagano
Obrazek Obrazek Obrazek

Aphrodite

Obrazek Obrazek





.







Tą kupiłam jako Fairytale.
Obrazek Obrazek

A to miała buć Susan
Obrazek Obrazek
daszka
100p
100p
Posty: 180
Od: 6 lis 2011, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hippeastrum - identyfikacja

Post »

No i jeszcze Pink Blossom.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
daszka
100p
100p
Posty: 180
Od: 6 lis 2011, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hippeastrum - identyfikacja

Post »

Witam Wszystkich serdecznie. Mam niewiele czasu i rzadko bywam na forum. Wiele nie udanych zakupów trochę mnie zniechęciło. Ale choroba " miłość do hipków jest silniejsza" W tym roku powiększył się stan o kilka nowych kupionych w marketach. Cena była kusząca i roślina kwitnąca ale nazwy jak zwykle z kapelusza. Nie będę podawać nazw. Pierwsze to serie Kolibri.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Następne to duże
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”