Działka Anety, Jarka i Igorka (Yaro32)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yaro32
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1653
Od: 15 wrz 2006, o 23:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Post »

Troszkę Mariolko zaszaleję. Już oczami wyobraźni widzę tę rabatkę pod ogrodzeniem.


Pozdrawiam - Jarek
Jakie to wspaniałe uczucie być ojcem i mieć wspaniałą rodzinę.
Działka Anety, Jarka i Igorka (Yaro32)
Awatar użytkownika
Yaro32
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1653
Od: 15 wrz 2006, o 23:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Post »

Moi Drodzy mam pytanko. Kupiłem w Biedronce kapersy z trytomą. Jednak po otworzeniu opakowania zamiast kłącz były bulwy. Czy trytoma posiada takie bulwy? Czy po raz kolejny nastąpiła pomyłka. W zeszłym roku zamiast trytomy były maki.

A oto zdjęcie tych bulw.




Obrazek



Ze świątecznym pozdrowieniem - Jarek
Jakie to wspaniałe uczucie być ojcem i mieć wspaniałą rodzinę.
Działka Anety, Jarka i Igorka (Yaro32)
tengel27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 6 sie 2007, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Trytomę mam już od pięciu lat. W zeszłym roku wykopywałem jedną zbyt dużą kępę i szczerze ci powiem, że nie zauważyłem cebul tylko coś w rodzaju kłącza, takiego jak u irysów. No chyba, że te cebule tak się zrastają, że do podziału kępy potrzebny jest szpadel ;)
Dawid
Awatar użytkownika
Yaro32
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1653
Od: 15 wrz 2006, o 23:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Post »

Dziękuje Dawidzie za informacje. W takim razie po raz kolejny naciąłem się na trytomie. Pozostaje mi jedynie chyba zakupić doniczkowane sadzonki tej rośliny i nie bawić się więcej w sadzonki rodem z Biedronki. Ależ ja mam pecha z tą trytomą. :( :(


Pozdrawiam - Jarek
Jakie to wspaniałe uczucie być ojcem i mieć wspaniałą rodzinę.
Działka Anety, Jarka i Igorka (Yaro32)
Awatar użytkownika
ariel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1479
Od: 24 paź 2006, o 22:46
Lokalizacja: Zaleszany PDK
Kontakt:

Post »

Aha, też wczoraj kupiłem trytomę i też miałem cebulki. Ale ja będę ze wszystkiego zadowolony.
tengel27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 6 sie 2007, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Czyli po prostu Yaro - posadź i okaże się co wyrośnie ;) Może jednak to będzie trytoma :D
Dawid
Grzegorz B

Post »

U mnie też takie były :(. A czy nie są one podobne do liatry, bo mi się wydaje, że tak, nie zastanawiałem się nad tym wcześniej, bo byłem pewny że to trytoma, ale teraz mam wątpliwości i wydaje mi się, że to faktycznie nie ona :( Teraz żałuję, że nie kupiłem jej w castoramie, tam były bardzo spore z liśćmi :evil:
Awatar użytkownika
Raczek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3475
Od: 31 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Ja też kupiłam trytomie,ale jeszcze nie zaglądałam do opakowania.
Ze względu na leżący śnieg prawie wszystkie roslinki z Biedronki posadziłam w doniczki.
Trytomii i kilku innych nie zdążyłam,ponieważ wyjeżdżałam na święta do rodziców.
Wszystkie roślinki podpisałam tak jak było na zewnątrz opakowania.
Potem porównam z tym co było napisane wewnątrz opakowania.
Pozdrawiam Ania
Ogródek Raczka 7
Awatar użytkownika
Yaro32
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1653
Od: 15 wrz 2006, o 23:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Post »

Grzegorz B pisze:U mnie też takie były :(. A czy nie są one podobne do liatry, bo mi się wydaje, że tak, nie zastanawiałem się nad tym wcześniej, bo byłem pewny że to trytoma, ale teraz mam wątpliwości i wydaje mi się, że to faktycznie nie ona :( Teraz żałuję, że nie kupiłem jej w castoramie, tam były bardzo spore z liśćmi :evil:

Grzesiu mi to też bardziej na liatre wygląda. No cóż szkoda, że nie można było zajrzeć do kapersa, bo na pewno bym nie kupił trytomy w postaci takich bulw. Teraz popatrzę w okolicznych ogrodniczych centrach, może będzie gdzieś trytoma z liśćmi. Dosyć mam już takich pomyłek. Swoją drogą jednak mam chyba jakiegoś pecha do tej rośliny.


Pozdrawiam - Jarek
Jakie to wspaniałe uczucie być ojcem i mieć wspaniałą rodzinę.
Działka Anety, Jarka i Igorka (Yaro32)
Awatar użytkownika
Maria_F
200p
200p
Posty: 227
Od: 4 cze 2007, o 15:12
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Witaj Jarku w ten świąteczny dzień :D

Szkoda, że dopiero teraz trafiłam do Twojego ogrodu. :( Jestem pod wrażeniem bogactwa roślin, jakie uprawiasz. Wiele z nich po prostu nie znałam. :oops: Masz piękną, zadbaną działeczkę. Zaimponowałeś mi też... swoją pasją z jaką ją uprawiasz. Jarku, bardzo rzadko młodzi ludzie z takim zaangażowaniem zajmują się działeczką. No i jeszcze jedno...pięknie piszesz o swojej rodzinie...tak ciepło.
Najpiękniejszym kwiatkiem w Twoim ogrodzie jest ....synek Igorek.

Serdecznie pozdrawiam ...szczególnie Igorka.

Co do ostatnich zakupów cebulek "trytomi"...nie jestem znawcą..ale ja coś takiego posadziłam właśnie i "podobno" są to liatrie. :D
Awatar użytkownika
Yaro32
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1653
Od: 15 wrz 2006, o 23:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Post »

Witaj Mario w moim ogródku. Cieszę się, że to co robię podoba się Tobie. Ogródek jest obecnie w stanie przeobrażenia. Jego część z trawnikiem to obecnie mały plac budowy. Myślę jednak, że za kilka dni , kiedy już troszkę posprzątam, będę mógł pokazać jak teraz wygląda działka po ogrodzeniu i zrobienia nowej rabatki. W sumie jestem bardzo zadowolony z jej przeobrażenia. Mam nadzieję, ze i Wam będzie się podobać. Mam tylko mały problem, co tam posadzić, aby było pięknie i praktycznie. Wierzę, że mi pomożecie w zagospodarowaniu tego kącika. Wszelkie sugestie będą mile widziane.


Pozdrawiam - Jarek
Jakie to wspaniałe uczucie być ojcem i mieć wspaniałą rodzinę.
Działka Anety, Jarka i Igorka (Yaro32)
Awatar użytkownika
anulka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2462
Od: 23 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Jarku to nie jest trytoma.Trytoma ma kłącza takie ,jak liliowce.Widziałam ostatnio w Castoramie ładne sadzonki ,ale mogę Ci załatwic trochę pózniej sadzonki dośc spore.
Pozdrawiam, Ania
Moje dalie i lilie
Mój ogród:2007/08/09/10/11/12
Awatar użytkownika
Janek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 986
Od: 21 paź 2006, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków / Rybnik
Kontakt:

Post »

Jarku. To zdecydowanie nie trytomy. One mają kłącz powiedziałbym troche podobne do pustynników z takimi gąbkowymi korzeniami...
Mój Ogródcz. 1 cz. 2
Zapraszam!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”