Jesienno-zimowe pogawędki ..... z widokiem :-)

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
pamelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7281
Od: 30 gru 2009, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Jesienno-zimowe pogawędki ..... z widokiem :-)

Post »

Paweł znalazłam chyba fotkę ;:224 czy to Pinky-Winky? Niech fachowcy się wypowiedzą, Tajeczko ;:180
Obrazek
Justynko Bobo się z pewnoscią odwdzięczy, warto o niego dbać. Mój w tym roku odstał kopczek z kory.

Pogoda pogodą, ale u nas nocami zapowiadają spadki do -10 stopni, nic nie rozwijam, bo mogę tylko zaszkodzić roślinkom.
Nie chcę Was nieustannie zanudzać wspominkowymi fotkami :oops: no nie mam wyboru kolejnych póki co nie będzie :;230
Albo zamknać ogród do wiosny, albo .... wspominać :;230 siegam do katalogu liściaste dla odmiany :wink: na początek klony :D
acer pseudoplatanus Simon Louis Freres /klon jawor/
Obrazek

Obrazek

Obrazek

no niestety strasznie sie przypala :?
Obrazek

Acer pseudoplatanus) Esk Sunset
Obrazek

Obrazek

acer platonides Drummondii /klon zwyczajny/
Obrazek

acer palmatum Atropurpureum /klon palmowy/ wspomnienia niestety, padł wiosną, czemu?
Obrazek

Acer palmatum Bloodgood /klon palmowy/
Obrazek

Acer palmatum Oridono-nishiki /klon palmowy/
Obrazek

Obrazek

Acer palmatum Orange Dream /klon palmowy/
Obrazek

Obrazek

Acer palmatum Beni Maiko /klon palmowy/
Obrazek

Obrazek

Acer palmatum Garnet /klon palmowy/
Obrazek

Obrazek

Acer palmatum Butterfly /klon palmowy/, tu po zakupie
Obrazek

i po goleniu :wink:
Obrazek

Acer palmatum Shishigashira /klon palmowy/
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Acer palmatum Shaina /klon palmowy/, to ten malutki czerwony, ale urośnie :wink:
Obrazek

Obrazek
Zapomniałabym o acer palmatum Sihrasawanum ;:14
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Mam jeszcze Acer palmatum Emerald Lace i kolejnego klonika, ale w notatkach brak, w głowie niestety tez :oops: ot skleroza :;230
Wiem, co napisze Marta: "mówiłam pisać :lol: "Pisałam, ale jak sie okazało nie wszystko :;230
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15606
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Jesienno-zimowe pogawędki ..... z widokiem :-)

Post »

Boziulku,jak u ciebie pieknie ;:180 ;:180 ;:180
Jolu,czy te cudowne klony rosną na duże drzewa?Mam tylko jednego drummondi kupione we wrześniu i zastanawiam sie nad dokupieniem,ale mam chyba za małą działke do nich.
Czy ta wanilka twoja to drzewko?Ja mam w krzaczku.Przepiękna....jeszcze raz ;:180 ;:180 ;:180
Awatar użytkownika
grazynarosa22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8499
Od: 16 mar 2009, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Jesienno-zimowe pogawędki ..... z widokiem :-)

Post »

Zapomniałabym o acer palmatum Sihrasawanum
No,jak mogłabyś.....to mój najulubieńszy,którego nie mam ;:224
Pozdrowionka...Grażyna
Moje wątki. aktualny
Moje rękodzieło
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7091
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: Jesienno-zimowe pogawędki ..... z widokiem :-)

Post »

Oj az czlowiekowi sie w czaszce miesza :;230 Przyjemnie poogladac, lubie klony ;:167 Jakbym miala duzy ogrod, to bym sie zaklonowala na smierc :oops: Ale mam jednego pospolitego i licze na to, ze bedzie duzy i piekny ;:108 W tym roku sie nie nacieszylam, bo mi takiego maczniaka zlapal ze az szok :evil:
kattka24
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 506
Od: 3 maja 2010, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żuławy

Re: Jesienno-zimowe pogawędki ..... z widokiem :-)

Post »

pamelka pisze:
no niestety strasznie sie przypala :?
Obrazek
U mnie, w ciągu ostatnich dwóch lat, tak brzydko zachowuje się Drummondi. Wątpie by były to przypalenia, bo wcześniej nic takiego z nim się nie działo, przez cale sezony wyglądał ładnie. Może to jakaś choroba...swoją drogą podobnie zachowują się kasztanowce, może to sprawka szrotówka, oprócz kasztanowców atakuje też klony.

Śliczne masz te klony, uwielbiam wszystkie, jak miło się teraz na nie patrzy :)
Pozdrawiam, Kaśka
Keetee
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8553
Od: 15 paź 2010, o 00:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Jesienno-zimowe pogawędki ..... z widokiem :-)

Post »

przecudna kolekcja klonow Jolu ;:63 ;:63 ;:63
, ja tez mam do nich słabosć, ale mam za mało miejsca aby tyle zgromadzic ;:145
ale jeszcze na 4 miejsce znalezc sie musi ;:108
Awatar użytkownika
dodad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5859
Od: 21 cze 2009, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska Gorlice

Re: Jesienno-zimowe pogawędki ..... z widokiem :-)

Post »

Uch te twoje klony cudniaste.
Miejsca, miejsca mi trzeba :roll:
Do dzis żałuje, że nie skusiłam sie w Krzywaczce na tego, na którego mnie namawiałaś ;:223
Ogród - moje miejsce na ziemi
Zapraszam serdecznie - moje linki
Pozdrawiam, Dorota
Awatar użytkownika
AniaSz
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 1 lip 2011, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Jesienno-zimowe pogawędki ..... z widokiem :-)

Post »

Witaj Pamelko
Twój ogród zapowiada się bardzo smakowicie, bardzo podobają mi się łączenia iglaków z roślinami liściastymi, ogród sprawia wtedy wrażenie przypominającego naturę, a rośliny są lepiej wyeksponowane.Masz hortensję Bobo - pisałam u Marty- z Martowego pola, że mam u siebie dla niej miejsce- rzeczywiście jest taka kompaktowa? Zdjęcie hortensji przebarwiającej się- stawiam na Pinky, bo jej pędy są sztywno wyprostowane, a kwiat trzyma się prosto. Moja Wanily ma pędy bardzo giętkie i opadające pod wpływem deszczu- jestem nią zawiedziona, na pewno nie jest atrakcyjną hortensją na reprezentacyjne miejsce. A Twoja? Zauważyłam, że jest formowana,może masz inne wrażenia?
pozdrawiam Ania
Awatar użytkownika
igielka78
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1782
Od: 13 mar 2008, o 10:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zawidów

Re: Jesienno-zimowe pogawędki ..... z widokiem :-)

Post »

kattka24 pisze:
pamelka pisze:
no niestety strasznie sie przypala :?
Obrazek
U mnie, w ciągu ostatnich dwóch lat, tak brzydko zachowuje się Drummondi. Wątpie by były to przypalenia, bo wcześniej nic takiego z nim się nie działo, przez cale sezony wyglądał ładnie. Może to jakaś choroba...swoją drogą podobnie zachowują się kasztanowce, może to sprawka szrotówka, oprócz kasztanowców atakuje też klony.

Śliczne masz te klony, uwielbiam wszystkie, jak miło się teraz na nie patrzy :)
To żeście mnie dziewczyny nie pocieszyły! Na wiosnę miałam zamiar kupić właśnie Drummondi, albo tego ciapatego, a wy je tak "reklamujecie". :( Zostanie mi tylko Globosum chyba. :?
Awatar użytkownika
pamelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7281
Od: 30 gru 2009, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Jesienno-zimowe pogawędki ..... z widokiem :-)

Post »

Małgosiu wszystko zależy, jak się klona prowadzi .... można na duże drzewo, a można też ciąć w kulkę, dajmy na to.
Palmowe to już inna bajka, niektóre całkiem spore rosną, jedne wyższe, drugie niższe, te węższe, a tamte szerokie.
Vanilka drzewkowa, schowana u mnie od mroźnych wiatrów za drewutnią, dodatkowo zabezpieczona, bo to jej pierwszy roczek.
Grażynko zdobędziesz ;:196 nic się nie martw, tylko posadź w miejscu zacienionym, też lubi się przepalać.
Julcia, a nie byłoby lepiej zamiast zwykłego jakiś taki wynalazkowaty bardziej :wink: No dobrze, co kto lubi, a ja lubię takie bardziej "pokombinowane" :;230
Oj miesza się w głowie, jak człowiek oferty poogląda :lol: Klony w tym roku nie chorowały u mnie, na szczęście.
Kasiu napisałam już u Ciebie. Nie wygląda mi to na szrotówka, a Drumondii u mnie zdrowiutki od maleńkości ;:108 Nie sądzisz, ze szrotówek uczepiłby się obu klonów?
Obrazek
W kilku ogrodach widziałam, że Freres się przypala, ale .... będę obserwowała.
Dorotko 4 to dobra liczba :wink: zdradzisz co wybrałaś?
Dorotko te małe by się zmieściły, wyższe pięterko dla rh i azalii :roll: Nie chciałaś zdaje się nabyć Acer palmatum Shishigashira, nic straconego :lol:
Aniu u mnie Bobo bardzo kompaktowa, krótko przycięta wiosną, wyglądała zjawiskowo obsypana kwiatami, polecam z pewnością.
Nie trzeba ogacać, martwić się, czy zakwitnie, czy nie.
Z Vanilką dziwne masz spostrzeżenia. Cóż moja tegoroczna i dwie malutkie, żadna się nie pokładała, nawet byłam zdziwiona, że ta pienna tak ładnie kwiaty do góry trzyma. Zobaczymy w kolejnym sezonie.
Dziękuję za potwierdzenie Pinky.
Igiełko Globosum w żadnym razie, już może lepiej Flamingo, Crimson King lub przecudny Esk Sunset :D
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15606
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Jesienno-zimowe pogawędki ..... z widokiem :-)

Post »

Zdjęcie,które teraz wstawiłaś to drumodi? Kupiłam go u nas teraz we wrześniu na agrze i kilka dni po wsadzeniu opadły mu wszystkie liście.Sądzisz,że odbije wiosna? Masz może jego zdjęcie w różnych porach roku,bo ma naprawdę piękne liście? Widziałam u Danusi prowadzony na kulkę,nie wiem o jakiej porze roku było robione zdjęcie,ale wtedy listki miał jaśniutkie.
Awatar użytkownika
ZbigniewG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5109
Od: 3 cze 2010, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bory Tucholskie (prawie)

Re: Jesienno-zimowe pogawędki ..... z widokiem :-)

Post »

pamelka pisze:... Globosum w żadnym razie, już może lepiej Flamingo, Crimson King lub przecudny Esk Sunset :D
Jolu odczytałaś (napisałaś) właśnie fragment mojej listy obecności ale niestety brak na niej palmowych - zero powodzenia i wzajemności :(

o Dorota przypomniała mi o Brillantissimum :D
Keetee
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8553
Od: 15 paź 2010, o 00:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Jesienno-zimowe pogawędki ..... z widokiem :-)

Post »

Joluś mam u siebie już duży Flamingo i od zeszłego sezonu Brillantissimum , bardzo chciałam jeszcze Drumondi , Esk Sunset , Carnival :!: :!: :!: i ten......no pogrzebie u Ciebie , już mam Shirasawy :wink:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”