Hippeastrum(zwartnica) cz.1

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
jagodas
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 25 mar 2008, o 10:23

Post »

mam pytanie jestem tu nowa zakupiłam takowy kwiatek amarylis ale w tej chwili ma on wieksze liscie niz pęd kwiatowy, liscie rosna a ped nie, myslałąm zeby je obciąc ale wole sie Wam najpierw zapytać..
mój króliczek-tequila
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Brak lub zbyt mała dawka nawozu przez to najpierw rosną liście, ewentualnie roślina ma mało światła lub była niepoprawnie lub wcale nie była zimowana - jedna z tych przyczyn. :D
jagodas
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 25 mar 2008, o 10:23

Post »

Przemo pisze:Brak lub zbyt mała dawka nawozu przez to najpierw rosną liście, ewentualnie roślina ma mało światła lub była niepoprawnie lub wcale nie była zimowana - jedna z tych przyczyn. :D
Dzięki za odpowiedz,nawóz dostała, jest na oknie od strony wschodniej , z tym zimowaniem to nie wiem bo ja kupiłam, jak myslicie obciac te liście ? w sklepach obcinają, ale ja nie wiem pod wieczór wkleje zdjecie
mój króliczek-tequila
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Jak wkleisz zdjęcie to zobaczę ale liści nie obcinaj. :D
kasapo
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 15 gru 2007, o 22:00
Lokalizacja: pomorskie

Post »

A moja charisma od stycznia w lodówce i nic :evil:
Dalej czekać na pęd kwiatowy czy posadzić do ziemi :?: . Cebula zakupiona teraz więc nie wiem co się z nią działo wcześniej ale ogromna!
Awatar użytkownika
szymka
500p
500p
Posty: 598
Od: 21 lip 2007, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Moja pierwsza cebula zaczyna się robić miękka :? Hipek właśnie sobie kwitnie, ale ta cebula mnie niepokoi :( Za dużo podlewam może? Chociaż staram się nie... uprzedzam, że nie była zimowana. Na swoje usprawiedliwienie dodam, że jeszcze wtedy nie wiedziałam, jak należy z nią postępować :oops:
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

kasapo pisze:A moja charisma od stycznia w lodówce i nic :evil:
Dalej czekać na pęd kwiatowy czy posadzić do ziemi :?: . Cebula zakupiona teraz więc nie wiem co się z nią działo wcześniej ale ogromna!
Czekaj czekaj nie bardzo łapię cebula zakupiona teraz a od stycznia w lodówce to się jakoś nie składa do kupy, jeśli ja stwierdziłem kiedyś że nie była zimowana i masz ją w lodówce od stycznia to ma zimować równe trzy miesiące a pęd kwiatowyt dopiero zacznie wybijać jak posadzisz do doniczki, w lodówce nie doczekasz się pędu kwiatowego to przecież normalne. :D
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Post »

Jak cebula kupiona teraz to nie ma potrzeby trzymać w lodówce. Ja bym nie wsadzała tylko tak położyła w mieszkaniu- aż się pokaże pąk kwiatowy.
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Nelu a masz pewność że cebula nie jest po kwitnieniu to raczej można poznać po korzeniach. W sprzedaży są cebule zimowane i niezimowane. :D
jagodas
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 25 mar 2008, o 10:23

Post »

Obrazek
co wy na to....
mój króliczek-tequila
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

jagodas na pw masz info o wstawianiu zdjęć.
kasapo
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 15 gru 2007, o 22:00
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Przemo pisze:
kasapo pisze:A moja charisma od stycznia w lodówce i nic :evil:
Dalej czekać na pęd kwiatowy czy posadzić do ziemi :?: . Cebula zakupiona teraz więc nie wiem co się z nią działo wcześniej ale ogromna!
Czekaj czekaj nie bardzo łapię cebula zakupiona teraz a od stycznia w lodówce to się jakoś nie składa do kupy, jeśli ja stwierdziłem kiedyś że nie była zimowana i masz ją w lodówce od stycznia to ma zimować równe trzy miesiące a pęd kwiatowyt dopiero zacznie wybijać jak posadzisz do doniczki, w lodówce nie doczekasz się pędu kwiatowego to przecież normalne. :D
No, wydawało mi się, że jak posadzę do ziemi to doczekam się tylko liści :?:
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Była zimowana cebula wcześniej czy nie, bo mi nie dowiedziałem się w końcu nic od Ciebie?
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”