Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Edyta1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1926
Od: 20 paź 2011, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

andowan pisze: Edyto - ta , którą określasz jako czerwoną jest w rzeczywistości ciemno amarantowa
Mówią, że mężczyźnie nie widzą kolorów, ale akurat u nas jest odwrotnie :;230 . Po zakupie samochodu poszłam go zarejestrować a pani się mnie zapytała o kolor. Opowiedziałam niepewnie - "czerwony... chwileczkę, zapytam męża". Mąż bez wahania odpowiedział, że wiśniowy :;230 .
Kiedy jednak wstawiłaś tą drugą to widzę różnicę :wink: :;230 . Obie piękne.
andowan pisze:Ta fioletowa z rozjaśnionymi brzegami należy do grupy piwonii drzewiastych 'Rockii' i kupowałam ją bardzo dawno
A ile to lat "bardzo dawno". Ciekawa jestem po jakim czasie można liczyć na taki wspaniały krzew.
andowan pisze:Nie obawiaj się piwonii drzewiastych. Podobnie jak magnolie, płytko się korzenią
Aniu, czytałam, że korzenie piwonii, bardzo głęboko sięgają - nawet kilka metrów w głąb i dlatego nie wolno ich przesadzać. Ale ja zupełnie się nie znam. :oops:
Przepraszam, że znów zalałam Cię mnóstwem pytań :oops: . Bardzo dziękuję za cierpliwe odpowiedzi ;:196 .
Pozdrawiam - Edyta
Zapraszam do mojego ogrodu
magdala
1000p
1000p
Posty: 2062
Od: 15 kwie 2009, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Aniu :wit

Dziękuję za odpowiedź w sprawie Szachownicy perskiej - szkoda,że ta roślina nie chce "grzecznie" rosnąć ....
I to nawet u Ciebie :shock:

Zamówiłam sobie Miłka amurskiego (oczywiście podpatrzony w Twoim ogrodzie)i chciałam się poradzić
w jakiej ziemi najlepiej umieścić sadzonkę w marcu. Różnie piszą- jedni ,że jałowa ,niemal kamienna
ziemia ,inni ,że glina.... Z Twojego doświadczenia jak to wygląda?
Awatar użytkownika
andowan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1506
Od: 16 lip 2007, o 07:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Edyta1 pisze:
andowan pisze:Nie obawiaj się piwonii drzewiastych. Podobnie jak magnolie, płytko się korzenią
Aniu, czytałam, że korzenie piwonii, bardzo głęboko sięgają - nawet kilka metrów w głąb i dlatego nie wolno ich przesadzać. Ale ja zupełnie się nie znam. :oops:
Przepraszam, że znów zalałam Cię mnóstwem pytań :oops: . Bardzo dziękuję za cierpliwe odpowiedzi ;:196 .
Edyto - może niezręcznie się wyraziłam :D Jasne, że krzewy i drzewa ( magnolie przecież w większości nimi są), muszą mieć część korzeni głęboko ale korzenie boczne w większości zagłębione są bardzo płytko i te są podatne na zmarznięcie. Nie przepraszaj za pytania. Nie jestem, co prawda, alfą i omegą i dobrze, że zasięgasz wiedzy z wielu źródeł, ale sporo wiem na temat roślin i ogrodu i chętnie dzielę się swoimi obserwacjami. Niecierpliwią mnie tylko ludzie, którzy zupełnie nie zadają sobie trudu aby zajrzeć do literatury czy sieci w poszukiwaniu podstawowych wiadomości.
:wit

magdalo - u mnie miłki amurskie rosną w przepuszczalnej, dość suchej glebie bez gliny ale zaprawiałam stanowiska kwaśnym torfem zmieszanym z ziemią kompostową.Teraz można spotkać w sklepach ogrodniczych kwaśną próchnicę i zamierzam wzbogacić nią stanowiska do sadzenia moich nowych nabytków. Miłki amurskie, w odróżnieniu od miłków wiosennych, wymagają podłoża o odczynie kwaśnym . Literatura podaje często, że miłki amurskie powinny być sadzone w zacienionych stanowiskach. Jest to nieprawda. Moje pierwsze, posadzone wg tej rady, nie kwitły. Te kwitnące rosną na obrzeżu korony drzewa wiśni i w okresie kwitnienia mają pełne słońce a potem, rozproszone. Radziul zaleca stanowisko słoneczne i moje nowe nabytki posadzę właśnie tak. Dobry ( choć niewyczerpujący) artykuł jest na temat miłków w ostatnim numerze miesięcznika "twój ogrodnik" redagowanego przez p. Lucynę Grabowską.
Życzę powodzenia w uprawie tego ślicznego gatunku.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25151
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Dzisiaj jest chyba dzień piwonii drzewiastej. Gdzie nie wejdę tam się na nie natykam. :D
No i jak im się oprzeć?
Awatar użytkownika
andowan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1506
Od: 16 lip 2007, o 07:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Powoli nadchodzi wiosna i cieszę się niesamowicie. Wprawdzie zdaję sobie sprawę z tego, że jeszcze nie jeden raz spadnie śnieg i nie jeden raz przymrozi ale dzień już dłuższy, słońce zachodzi już po drugiej stronie kępy drzew, zwanej Niesiebłami, a to napawa mnie optymistycznie. Bo to już tylko krok do równonocy wiosennej ;:138
W ogrodzie zaczyna się co nieco dziać.

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ktoś
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4526
Od: 11 lis 2008, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Głogów

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Aniu ten ciemiernik piekny jest i w dodatku nie zmarzł ;:63 . Moje czarne :(
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21495
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Miłka zamierzam dopiero zakupić, więc Twoje rady są bardzo istotne. Wiem już, gdzie na pewno nie może rosnąć :D
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
oliwka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5839
Od: 24 mar 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

U mnie też się powoli rozkręca :heja
Pozdrawiam Walentyna
aktualny
spis treści
Awatar użytkownika
zanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1852
Od: 24 maja 2008, o 22:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Witaj, Aniu, prawie wiosennie :wit
Ja jeszcze nie dotarłam do mojej działki. Może jutro... Ciekawa jestem, co po zimie zastanę :roll:
Awatar użytkownika
andowan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1506
Od: 16 lip 2007, o 07:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Danusiu- moje ciemierniki orientalne siedzą jeszcze pod stroiszem ale widzę, że liście mają czarne. Mam nadzieję, że chociaż pąki kwiatowe uclały. Jeśli nie, to byłby to już drugi rok bez tych uroczych kwiatów w moim ogrodzie ;:110 W salonach ogrodniczych i marketach nie ma , jak dotąd, wysypu ciemierników myślę więc, że jest to kolejna zima bardzo dla nich niekorzystna.

Ewo - sądzę, że będziesz zadowolona z zakupu miłka. Jeśli masz w podłożu trochę gliny, to jeszcze lepiej podobno rosną.

:wit Oliwko, Aniu

Dzisiaj był przepiękny , słoneczny dzień i mój najwcześniejszy miłek amurski rozwinął kwiaty. Szkoda, że nocą ma być przymrozek; przykryłam swoje skarby stroiszem i mam nadzieję, że kwiaty nie ulegną uszkodzeniu.

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Ingrid
200p
200p
Posty: 201
Od: 10 lut 2007, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Siemiatycze

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Śliczny ten miłek ;:63 , a ciemiernik tybetański całkowicie mnie zaskoczył i zauroczył :shock:

W przyszłym tygodniu większe przymrozki zapowiadają i trzeba agrowłókninę dodatkowo zastosować jak nic .

Moje ciemierniki pod śniegiem bardzo ładnie przezimowały , ale też je okryję na najbliższe nocki , bo śniegu już niet...
pozdrawiam Ingrid
migawki z ogrodu
Awatar użytkownika
Atka-a1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1357
Od: 28 kwie 2009, o 09:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Raszyn

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Aniu u mnie ciemierniki kiepsko wyglądają - liście czarne, ale czekam, może kwiaty ocalały :roll:
Awatar użytkownika
izabella1004
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3631
Od: 18 kwie 2008, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodnio-pomorskie

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Ania śliczny Helleborus thibetanus. :shock:
Pozdrawiam Izabella

Ogród Izabelli
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”