Kocham Ogród cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Irena37
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3390
Od: 15 sty 2008, o 18:27
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

Adrianko co za wspomnienia, te łany tulipanów robią wrażenie, przepiękne widoki a ilość :shock:. Czy po tych mrozach będzie co podziwiać wiosną. :(
Awatar użytkownika
Gencjana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3031
Od: 27 sty 2010, o 22:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

Ewo- Glorio, ;:167 to ma być również ostrzeżenie, by sadzić drzewa w przemyślany sposób. Kiedyś nie było takich wichur
na tych terenach, skoro Niemcy sadzili tak blisko domów. Ta druga wichura, o której wspominam, u mnie skończyła się
niewielka dziurą, a w sąsiedztwie 3 świerki zrujnowały całkowicie dach, w dodatku nieubezpieczony.
Cebulki istotnie wykopywałam co roku. Suszyłam w osobnych pudelkach, a przechowywałam w pociętych rajstopach
z etykietkami. I tak się czasem nieco pomieszały. Tulipany niestety są wymagające. Z jednej strony żal , a z drugiej... lżej.
Najgorsze jednak było to, że w tym samym miejscu można sadzić po 4 - 5 latach. To największe wyzwanie. I jeszcze to,
że nie można po wielu innych roślinach, np. astrach.

Irenko,napisałam, że to wspomnienia.To fotki z kilku lat, ale kilka lat temu.Co innego trzeba będzie podziwiać.
Swiat roślin na szczęście (i czasem kłopot :;230 ) jest tak bogaty.


Kiedyś był otwarty widok z ulicy, potem posadziłam żywopłot z cisów. Na drugiej fotce w głębi - zaczątki kolekcji rh
Fotki lecą chronologicznie.

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam.Adrianna
Moje wątki Aktualny
Awatar użytkownika
ada.kj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5076
Od: 2 gru 2008, o 12:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

Adrianko. Aż nie chce się wierzyć, że przez te parę lat ogród tak się zmienił. Szczególnie ten pas wzdłuż płotu, gdzie urosły iglaki, pojawiły się rododendrony i azalie. Dziś to zupełnie inny ogród. Widok kwitnących tulipanów oszałamiający, ale to wkopywanie i wykopywanie i Twoja skrupulatność przy corocznej zmianie im miejsca zadziwiająca. Nie dziwię się, że poszłaś teraz bardziej w krzewy, ale kwiatów żal.
Co my wiemy to tylko kropelka. Czego nie wiemy to cały ocean.
Pozdrawiam cieplutko Ada vel Krysia
Księżycowe rabatki u Adki adolinki
Awatar użytkownika
Gencjana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3031
Od: 27 sty 2010, o 22:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

Krysiu, mam trochę zabawy z tym skanowaniem.Na Forum są przeważnie ogrodniczki z krótkim stażem, a więc chciałam
(oprócz tego, że robię to dla siebie) pokazać , jak zmienia się ogród. Ty, która znasz mój ogród z realu, najlepiej widzisz
zmiany. A to nie o to chodzi, że ogarnął mnie leń. Tulipany mnie zdradziły. Na liście podejrzanych nr 1 to nornice. Najbardziej
żałuję, że z wielu ulubionych odmian nie została choćby 1 cebulka. :(

To część ogrodu opanowana dziś przez rh
Obrazek
Pozdrawiam.Adrianna
Moje wątki Aktualny
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2777
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

Adrianno, glicyni żal ogromny. Tak pięknie kwitła :cry: A co do świerka,to wielkie szczęście,że padł w przeciwnym kierunku. Nawet nie chcę myśleć co by było gdyby tak na dom.... Toż to był kolos. Nadawał klimat, ale teraz jest bezpieczniej i jaśniej.
Miejmy nadzieję, że nornice przy takich mrozach zapadły w zimowy sen i zostawią tulipanowe cebulki w spokoju.
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
Awatar użytkownika
Fabi 12
1000p
1000p
Posty: 1253
Od: 18 sty 2010, o 21:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radwanice i Konin Żag.

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

Cudne pole tulipanów, aż pozazdrościłam tej nornicy :evil:
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25162
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

Fabi, pozazdrościłaś?
Ja ją znienawidziłam. Jak mogła takich widoków nas pozbawić :evil:
Naprawdę bardzo miżal, że już takich łanów nie masz Adrianno.
Co prawda rh też masz cudne, ale mogłaś miec i to i to
Awatar użytkownika
Ma-Do
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1754
Od: 22 lut 2010, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

Adrianko,łany tulipanów godne zachwytu,tak jak i Twoja pracowitość przy ich pielęgnacji. ;:196
Pozdrawiam , Małgosia
Moje wątki
Awatar użytkownika
Fabi 12
1000p
1000p
Posty: 1253
Od: 18 sty 2010, o 21:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radwanice i Konin Żag.

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

:wit
Gosiu czy ty na miejscu nornicy nie chciałabyś wtrynić 150 gatunków tulipanów :;230 ( wprost wymarzony raj pod ziemią dla nornicy) .

Wiem, wiem to nie jest śmieszne , ale człowiek" ogrodnik" z czasem się przyzwyczaja do takich gości, nie wiem jak jest z nornicą , ale ja już do swojego kreta się przyzwyczaiłam. :wink:
Awatar użytkownika
Gencjana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3031
Od: 27 sty 2010, o 22:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

AOlu,zawsze jest jakaś jasna strona MOCY. :;230 A tulipanów jest już tak malutko, że nornice zmęczone szukaniem,
pewnie dadzą sobie spokój. :roll

Fabi - Gosiu - Małgosiu , pokazałyście całą paletę uczuć. Odpowiednio do fotek. :D

Bardzo lubię pełniki. Mam jeszcze trochę, ale w tym roku nie kwitły tak ładnie, jak na 1 fotce. Miejsce chyba się im
mniej podoba. Już któreś z kolei. Na drugim zdjęciu trochę podrośnięte rh. Pozuje moja ukochana sunia, która jest
już - niestety przedwcześnie - w psim raju.

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam.Adrianna
Moje wątki Aktualny
Awatar użytkownika
Gencjana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3031
Od: 27 sty 2010, o 22:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

Ta fotka jest dla Ewy(CZ.) Ostatnio wspominała, jak była u mnie pierwszy raz i kwitły drzewa i tulipany.
Ona mnie sprowokowała do tego serialu wspomnieniowego.Jeszcze był warzywnik z tyłu, a żywopłot dopiero posadzony.

Obrazek
Pozdrawiam.Adrianna
Moje wątki Aktualny
x-d-a
---
Posty: 7090
Od: 3 sty 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

Adrianko, ten moment w ogrodzie, kiedy kwitną drzewa owocowe i tulipany należy chyba do najpiękniejszych :P
Ostatnia fotka zresztą potwierdza tę teorię - aż się chce żyć, kiedy kwitną jabłonie :lol: (Inne drzewa oczywiście też, tylko ta piosenka o świecie, który nie jest taki zły zawsze mi się w takich chwilach przypomina).
x-ag-a
---
Posty: 13309
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kocham Ogród cz.3

Post »

widok kwitnących owocowych drzew i tulipanów - tego mi brakowało - dziękuję!
pięknie sadzisz tulipany - całymi kępami... ja wciąż się uczę nasadzeń w dużych grupach; dopiero wtedy widać efekt...
pozdrawiam Adriano :)
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”