Petunia z nasion Cz.1

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Marzenka79
1000p
1000p
Posty: 5038
Od: 27 lis 2011, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Petunia z nasion

Post »

Ja wysiałam petunię zwisłą w mixie kolorów,w torebce było 0,1 gram nasionek-wysiałam wszystkie 22styczna i teraz mam piękne siewki z dwoma listkami,10 lutego będę już pikować.
Penelopa
200p
200p
Posty: 223
Od: 2 sie 2010, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Petunia z nasion

Post »

Marzenka, a powiedz mi, ile nasionek zawierało opakowanie ? Ja posiałam takie, które miało na opakowaniu napisane konkretnie 12 sztuk, ale zastanawiałam się, które ilościowo bardziej się opłaca kupić ;:24


oczywiście w opakowaniu 12 sztuk, ale jak przyszło co do czego to 2 sztuki z opakowania jakoś mi ginęły - chociaż wysypywałam na białą kartkę i wykałaczką nanosiłam na ziemię ;:14
Marzenka79
1000p
1000p
Posty: 5038
Od: 27 lis 2011, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Petunia z nasion

Post »

Może Ty masz jakąś konkretną odmianę i na pewno jest droższa.Moje kosztowały jakieś 3,5złotego a siewek ma setki-podzielę się z sąsiadkami i siostrą
KasiaK24
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 24 sty 2012, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Petunia z nasion

Post »

Marzenko dziękuję za informacje, jako jedyna mi podpowiedziałaś. Bardzo dziękuję ;:196
Pozdrawiam Kasia
-piegowata-
100p
100p
Posty: 106
Od: 5 paź 2011, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Petunia z nasion

Post »

wow, setki...
ja kupiłam mix dwóch kolorów: różowego i ciemnoróżowego... nasion było 10:(
marzy mi się jeszcze biała i może gwiaździsta.. chociaż ona już dość droga jest..
torebka kobiety nie jest po to, aby coś w niej znaleźć, tylko po to aby wszystko w niej mieć :)
działka z widokiem na... samoloty:)
gry planszowe-sposób ma kreatywne spędzenie czasu ze znajomymi
Penelopa
200p
200p
Posty: 223
Od: 2 sie 2010, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Petunia z nasion

Post »

Marzenko, Ja mam petunię zwisłą firmy Rekwiat bordową i czerwoną supercascade za 2,60 zł. Ale kuszą mnie jeszcze inne odmiany :oops:


Lukos1983, mówisz, że z 10 nasion wzeszły 2 ;:14

Jak pomyślałam po Twoim poście ile mi wzejdzie siewek, ile potem zepsuję przy 1 pikowaniu, ile przy 2, ile mi dodatkowo wygrzebie młodsze dziecko - to poszłam poszukać dodatkowych pudełek na szklarnie...
Jednak wysieję teraz wszystkie, a na 2 turę siania kupię ten mix 100 nasion ;:224
Awatar użytkownika
gorzka
100p
100p
Posty: 174
Od: 7 sty 2011, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Petunia z nasion

Post »

ja miałam chyba jakąś zwykłą petunie bo nasion to miałam z milion :)
pozdrawiam Gocha
Penelopa
200p
200p
Posty: 223
Od: 2 sie 2010, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Petunia z nasion

Post »

gorzka pisze: nasion to miałam z milion :)
Gorzka, powodzenia w pikowaniu :;230




Faktycznie urokliwe pełne petunie ;:136
Awatar użytkownika
Marcystel
50p
50p
Posty: 51
Od: 6 lut 2012, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wschód

Re: Petunia z nasion

Post »

Widzę, że już posialiście swoje Petunie, ja przymierzam się do siania pod koniec tygodnia. Kupiłem nasiona Petunii niskiej i tam jest dużo nasion, oraz zwisającej i tam jest tylko kilka nasionek.. Mam nadzieję, że uda mi się coś wyhodować, bo to mój pierwszy raz z kwiatami. :roll:
Udanych plonów życzy Marcel. :)
oewelia
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 6 maja 2011, o 22:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Petunia z nasion

Post »

Mi z zeszłorocznego Mix-u wyszło 90% fioletowych, dwie takie jaśniutkie fioletowe były, prawie białe (śliczne) a reszta to fiolety delikatnie różniące się odcieniami. Jedna była bardzo intensywnie pachnąca
W tym roku wysiałam też ten mix - nasion było rzeczywiście milion, dokupiłam burgundowe i mix pełnych (ciekawe czy też fioletowe wyjdą wszystkie), tam było po 12 nasionek, z czego połowę pogubiłam :x
A i siałam w zeszłym roku petunię fiołkowatą, miała malutkie fioletowe kwiatki ale pięknie zwisała, w tym roku więcej ich posadzę

Siałam 28 stycznia, powschodziło dużo ale trzeba je nastawiać do słońca bo się wyciągają
-piegowata-
100p
100p
Posty: 106
Od: 5 paź 2011, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Petunia z nasion

Post »

a można mieszać petunie? te przepiękne pełne ze zwisającymi?
ma ktoś taką kompozycję zeszłoroczną na fotce?
torebka kobiety nie jest po to, aby coś w niej znaleźć, tylko po to aby wszystko w niej mieć :)
działka z widokiem na... samoloty:)
gry planszowe-sposób ma kreatywne spędzenie czasu ze znajomymi
Penelopa
200p
200p
Posty: 223
Od: 2 sie 2010, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Petunia z nasion

Post »

-piegowata- ja do tej pory robiłam kompozycje mieszane wybierając coś z takich roślin: pelargonia, bakopa, kocanka, lobelia, fuksja, uczep, petunia, niecierpek, aksamitka.

w długą donicę wiszącą na brzegi i na środek dawałam coś zwisającego, a pomiędzy coś w formie stojącej. 5 roślin na donicę, ale tak, żeby nie przesadzić z rodzajami i żeby nie było za pstrokato :wink: . Wtedy kompozycja "przybierała na objętości", bakopa wyciągała się na ponad metr w dół, pelargonia stojąca szła w górę i całość wyglądała naprawdę fajnie.

w donicę dużą stojącą dawałam na środek formę stojącą, a dookoła zwisające.

itd.

Mieszkając w bloku kupowałam sadzonki na targach, ale teraz potrzebuję ich na tyle dużo, że zdecydowałam się wysiać. Na targach najwyżej dokupię sobie coś , co mi w oko na bieżąco wpadnie :wink:

w tym roku mam wysianą petunię i uczep. I zamierzam połączyć petunię stojącą ze zwisającą :wink:
Mam jeszcze begonie, aksamitki i starca i z tego wszystkiego będę tworzyć kompozycje.

Ze starymi zdjeciami u mnie ciężko - nie wiem, czy w ogóle robiłam kompozycje, skupiałam się na lilowcach :oops: dopiero teraz zamierzam biegać z aparatem.
Marzenka79
1000p
1000p
Posty: 5038
Od: 27 lis 2011, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Petunia z nasion

Post »

Własnie ja miałam ten mix z firmy Rekwiat-mają dobre nasionka,kiedyś już siałam mix petunii,na działce sadzonki dałam sąsiadce i ona ma je do dziś bo tak jej się wysiewają
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”