Kawon ( arbuz ) - część 2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
konrad008d
100p
100p
Posty: 181
Od: 29 sty 2012, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 1

Post »

Alembik-Ja pod dynie i cukinie daję 2 łopatki obornika króliczego i to im wystarcza i pod arbuzy myślę też tak zrobić .
POZDRAWIAM KONRAD
Alembik

Re: Kawon ( arbuz ) - część 1

Post »

A ile się mieści w takiej łopatce? Tyle co w szklance? czy tyle co w kuflu? Ja się boję, żeby ich nie popalić, ale boję się też, że gleba będzie za słaba, dlatego dam nawóz z boku. Jak im będzie potrzebny to po niego sięgną :)

Poza tym cukinia i dynia to inna sprawa niż arbuz. Arbuz podobno potrzebuje silnego nawożenia, ale wygląda na delikatną roślinkę dlatego pewnie łatwo go też przenawozować. Dynie i cukinie bardzo łatwo znoszą niedobory pokarmu, dobrze też sobie radzą z nadmiarem. Tak sobie myślę, że najlepiej by było mieszać nawóz do arbuza z wodą. Dostanie dużo i stopniowo ;)

Aha, z tą osłoną to chodziło mi o to, że kukurydza posłuży za osłonę a nie włóknina, tylko trochę dziwnie się wyraziłem. Dyniowate i kukurydza się lubią.
konrad008d
100p
100p
Posty: 181
Od: 29 sty 2012, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 1

Post »

Alembik-Dwie łopatki to jakieś 0,5l więc to powinno wystarczyć pod arbuza .
Na internecie znalazłem coś takiego o uprawie ARBUZA.

Arbuzy uprawiamy z rozsady, której przygotowanie zajmuje około 4 tygodni. Wysadzamy po wiosennych przymrozkach w glebę uprzednio przekopaną kompostem w ilości 40kg/10m2.Wysadzamy w rozstawie 1x2 m. Do dobrego wzrostu wymagają regularnego podlewania. W początkowym okresie uprawy powinniśmy zadbać o dobre odchwaszczanie uprawy.Po 4 tygodniach od posadzenia nawozimy pogłównie nawozem wieloskładnikowym.
ann33
200p
200p
Posty: 259
Od: 30 mar 2010, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica państwa

Re: Kawon ( arbuz ) - część 1

Post »

Alembik, zważ iż arbuz ma korzenie raczej płytkie idące na boki, więc z tym nawozem przemyśl. Ja wykopię spory dołek i głębiej dam nawozu. Mam obawy, że korzonki może popalić. W zeszłym roku pod ogórki w szklarni dałam nawóz i rosły jak opętane.
Arbuzy to delikatne roślinki.
Alembik

Re: Kawon ( arbuz ) - część 1

Post »

No właśnie. Jedni piszą że delikatne a drudzy, że żarłoczne. I jak tu zrobić, żeby arbuz był syty i i cały. No nic. Zobaczy się przy uprawie. Nie każdemu od razu się udają :)
Przemek19
50p
50p
Posty: 51
Od: 5 lut 2012, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 1

Post »

Ja robię tak,że przed sadzeniem kopie spory dołek do niego obornik,sypie trochę ziemi żeby korzenie nie miały bezpośredniego kontaktu z obornikiem i sadze arbuza.Tak mniej więcej miesiąc po posadzeniu podsypuje je nawozem azotowym np mocznikiem i arbuzy rosną arbuz tak jak dynia jest strasznie żarłoczny. :D
Awatar użytkownika
KONdzio1156
100p
100p
Posty: 125
Od: 30 lip 2010, o 14:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ostrów wlkp (pruślin)

Re: Kawon ( arbuz ) - część 1

Post »

jaka jest odmiana crimson sweet ? czy nada się do gruntu?
harlej1
200p
200p
Posty: 372
Od: 28 kwie 2008, o 20:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kawon ( arbuz ) - część 1

Post »

dwa lata temu, pod włókniną P17 uprawiałem Crimsona i byłem zadowolony; największy okaz ok.5,5kg, dużo owoców się wiązało, ale trzeba przyznać, że dosyć późno-nawet koło drugiej połowy sierpnia.
Przemek19
50p
50p
Posty: 51
Od: 5 lut 2012, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 1

Post »

Harlej ma racje crimson późno wiąże owoce,ale za to zawiązaniu rosną w oczach a owoce są bardzo słodkie i ładnie wyglądają. :D
Wie ktoś może coś o odmianie charleston grey?
Alembik

Re: Kawon ( arbuz ) - część 1

Post »

A jak myślicie? Czy melona i arbuza mogę traktować tak samo? Czy lubią one swoje wzajemne towarzystwo, czy raczej nie? Bo zamierzam je hodować w tym samym miejscu :)
Awatar użytkownika
KONdzio1156
100p
100p
Posty: 125
Od: 30 lip 2010, o 14:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ostrów wlkp (pruślin)

Re: Kawon ( arbuz ) - część 1

Post »

A sugar baby lub złoto wolicy?
harlej1
200p
200p
Posty: 372
Od: 28 kwie 2008, o 20:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kawon ( arbuz ) - część 1

Post »

Alembik pisze:A jak myślicie? Czy melona i arbuza mogę traktować tak samo? Czy lubią one swoje wzajemne towarzystwo, czy raczej nie? Bo zamierzam je hodować w tym samym miejscu :)
przeszkodą może być podatność tych dwóch gatunków na różne choroby; np: jeżeli Twoje melony dostanę mączniaka, to zakładając, że rosną obok arbuzów, to dość szybko może dojść do zakażenia także tych drugich, więc jeżeli masz miejsce, to możesz je trochę od siebie oddzielić :wink:
Przemek19
50p
50p
Posty: 51
Od: 5 lut 2012, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 1

Post »

Sugar baby i złoto wolic jak najbardziej nadają się do uprawy w gruncie.Sugar baby uprawiałem w zeszłym roku i byłem zadowolony dobrze owocuje owoce nie są duże ale za to bardzo słodkie ja pierwsze owoce zbierałem już w połowie sierpnia.Co do złoto wolic to rośnie podobnie jak sugar baby w smaku jet bardzo dobry. W zeszłym roku dużo arbuzów mi padło (uschło) a złoto wolic się dzielnie trzymał i z 11 sadzonek padła mi jedna.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”