Dynia - wszystko o odmianach i uprawie cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Rumianka
500p
500p
Posty: 510
Od: 31 paź 2011, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.3

Post »

Alembik, weż te przemrożone dynie przerób po kolei na przecier dyniowy i zapasteryzuj w słoikach lub zapakuj do zamrażarki. Przecież dynie się mrozi, to Twoje będą dwa razy mrożone. Ja dzisiaj przypomniałam sobie o cukini zostawionej na balkonie. Przerobiłam tę mrożonkę na sos pomidorowy z kiełbasą, był smaczny. Pozdrawim ,Bożenka.
Pozdrawiam , Bożenka.
Alembik

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.3

Post »

Bym tak zrobił, ale nie chce mi się. U mnie raczej nie ma amatorów dyni. Poza oczywiście kurami. Jeśli mrozy nie puszczą to zetrę dynie kurom a dla siebie jeszcze mam jedną niezamarźniętą. Osobiście uważam, że od pewnych warzyw trzeba sobie robić przerwy, żeby nie zbrzydły. Cukinię i dynię najchętniej jem w sezonie. W sumie myślałem na d tym, żeby zrobić z nich dżem. Ale z drugiej strony to mnóstwo przetworów zalega w piwnicy. Nie ma co cukru marnować.
Może jak mrozy puszczą to ją potrę i do zamrażarki wrzucę to kury będą miały witaminy do wiosny.
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2883
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.3

Post »

Odkąd poznałam panią Dynię nie potrafię już żyć bez zupy z tej pani, uzależniłam się jak niektórzy od "innych rzeczy" :wink:
Awatar użytkownika
GRANIA
500p
500p
Posty: 909
Od: 3 lut 2012, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.3

Post »

Oj mi też zamarzła dynia na balkonie ,pokrojona w grube paski .Odmrożony mus z dyni był super i zrobiłam kremik według Waszych przepisów ale w tych kawałkach jak radzicie :zamrożone ,odmrozić ,zmielić i znów zamrozić -czy to aby będzie zdrowe i wartościowe pod względem witamin?

Alembik,z czym mieszasz tę dynię dla kur, bo u syna te cwaniary nie chcą jej jeść.
Rumianka
500p
500p
Posty: 510
Od: 31 paź 2011, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.3

Post »

Grania, odmrozić , zagotoawć !!! i zamrozić. Nie powinno się zamrażać ponownie lodów, czy mięs odmrożonych , ze względu na bakterie. Gotowanie je zabija. Pozdrawiam, Bożenka.
Pozdrawiam , Bożenka.
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.3

Post »

Ja bym odmrażała stopniowo i robiła zupy, na słono z fasolą i ziemniakami lub słodko z imbirem i mleczkiem koko ;:137 Przeciery podobno często się psują, ja nigdy nie robiłam. Można też zrobić konfitury z pomarańczą.
Kasia
Awatar użytkownika
GRANIA
500p
500p
Posty: 909
Od: 3 lut 2012, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.3

Post »

Dziękuję za rady,z tą fasolą to zrobię a z tym mleczkiem kokos.to ma być rozdrobniona czy w kostkę?,bo w kostce rozmrożona to może byc taka łykowata ,tzn te włokienka nie są takie spójne.
Awatar użytkownika
Hekate
200p
200p
Posty: 373
Od: 23 lip 2009, o 16:15
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lędziny k. Tychów (śląsk)
Kontakt:

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.3

Post »

Ostatnia Szanso :wit u mnie jeszcze sporo early butternut w garażu leżakuje. Już wcześniej troche z nich mi zaczynało sie psuć, a te co zostały póki co ładnie się trzymają.

Natomiast niedawno jak rozkrajałam melonową, to zauważyłam w środku kiełkujące nasionka :shock: chyba ma trochę za ciepło, wprawdzie też przechowywana jest w chłodnym garażu, ale rozłożona jest na wielkim stole, koło kaloryfera i chyba przy tych mrozach za bardzo jej tam dogrzewało :roll:
Ania
harlej1
200p
200p
Posty: 372
Od: 28 kwie 2008, o 20:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.3

Post »

moja dynia zerwana w październiku 2010 roku, tak wyglądała w sierpniu zeszłego roku, czyli przetrwała prawie rok: :D
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Ania D.
500p
500p
Posty: 602
Od: 16 lut 2008, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.3

Post »

Caterina, ładne są takie przebarwione :D
Ostatnia szanso, zejdę jutro do piwnicy i dokładnie sprawdzę, co jeszcze nam zostało. Dla mnie też jest ważne, by mieć odmiany, które można długo przechowywać, tych zawsze sieję więcej. Jeśli mam takie, które leżą krócej, to konsumpcję zaczynamy od nich. Butternut na pewno się ładnie przechowuje, dobrze Hokkaido i rewelacyjnie Solor. Solor mnie zaskakuje, do tej pory zepsuł się tylko jeden owoc, lekko zapadła mu się skórka. Jest połowa lutego, a wszystkie owoce tej odmiany leżą niewzruszone. To świetna odmiana do przechowywania i jedzenia. Spokojnie poleży i do czerwca, jak go wcześniej nie zjemy.
Grania, te włókienka potem się ładnie rozpadną jak będziesz miksować i masa będzie gładka. One mogą wyglądać na ścisłe, ale do tej pory nie spotkałam odmiany, która miałaby łykowate i wyczuwalne w potrawie włókienka. A Ganio4 dobrz radzi, dynia pieczona z fasolą dobrze doprawiona curry i czosnkiem jest po prostu świetna. Dobrze nadają się tu suche odmiany dyni.
Zielonajagodo, zupa z dyni ma wielką moc uzależniającą, moja rodzina też wpadła w nałóg dyniowy :D .
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2977
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.3

Post »

Dzięki za odpowiedzi i zainteresowanie ;:180
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
Awatar użytkownika
tygi11
200p
200p
Posty: 214
Od: 11 lut 2012, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.3

Post »

Dziewczyny a gdzie wrzucałyście jakieś przepisy na jedzonko z dyni bo przyznam szczerze że ja raczej dynie na pestki chce uprawiac ale jakby cos zjadliwego i dam radę przekonac dzieciaki do zjedzenia to jeszcze lepiej :lol:
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=52851" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam Ola
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2476
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Re: Dynia - wszystko o odmianach cz.3

Post »

tygi11 pisze:Dziewczyny a gdzie wrzucałyście jakieś przepisy na jedzonko z dyni
Proszę tu masz jeden wątek http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=9&t=32472 a tu znalazłam drugi http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 5#p1857911 - może moderatorom udało by się połączyć w jedno.



To jest jeden wątek :)
Comcia
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”