Moje kwiatki :)

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
viedzma
200p
200p
Posty: 256
Od: 11 sty 2012, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje kwiatki :)

Post »

:wit powitać
tak mi się zdaje że azalka może mieć za sucho podlewaj do podstawki niech postoi pół godziny w wodzie i wylej nadmiar, możesz też zanurzyć doniczkę całą w wodzie aż przestaną się bąbelki wydobywać, azalie mają zbitą bryłę korzeniową i czasami nie wszędzie dojdzie woda, potem podlewaj tak żeby nie przemoczyć ale żeby korzenie były wilgotne,
ja swoją podlewam co 2 dzień, codziennie zraszam, a jak zraszam to trochę popryskam wierzch ziemi
niby zdjęcie jest na oknie i mam nadzieję że ona stoi na oknie ;:108 ale brązowe liście mogą być niestety od kaloryfera, azalie nie lubią grzejników, ale lubią światło a na oknie o tej porze jest najwięcej światła
trzymam kciuki :wink:
PATRYCJA87
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 30 gru 2011, o 15:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje kwiatki :)

Post »

Dziękuję za rady, ale niestety moja azalia już zgubiła wszystkie listki i do tego łodygi są brązowe. Wygląda na to ,że będę musiała się z nią już pożegnac :(
Zapraszam
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=49695" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
APe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1697
Od: 21 wrz 2009, o 23:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Moje kwiatki :)

Post »

Przykro jest tracić roślinki(tym bardziej takie ładne)na pocieszenie Ci powiem ,że ani Ty pierwsza, ani ostatnia z tym problemem.Azalie należą do roślin lubiących chłód i dużą wilgotność powietrza ,co ciężko osiągnąć w naszych mieszkaniach.
Pozdrawiam, Anna
-------------------------------------
Moje kwiatki:)
Awatar użytkownika
Monik27
500p
500p
Posty: 875
Od: 23 sty 2012, o 08:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Moje kwiatki :)

Post »

Przykro mi z powodu twojej azali :( z moją było tak samo ale nie poddaje się i już kupiłam nową może tym razem się uda i tobie życzę powodzenie i anielskiej cierpliwości ;:170 bo trzeba jej mieć mnóstwo przy tej roślince :D :D :D
Moje kwiaty doniczkowe - http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=50981" onclick="window.open(this.href);return false;
Zapraszam serdecznie ;-) Monika
Jakub_
200p
200p
Posty: 300
Od: 16 sie 2009, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: GDYNIA

Re: Moje kwiatki :)

Post »

A ta azalia była kupowana w tym roku? Bo na taką wygląda sądząc po kwiatach.
Wydaje mi się, czy ona była przesadzana? Roślin podczas kwitnienia się nie przesadza. A do tego chyba w złą ziemię. Ale to moje przypuszczenia w poszukiwaniu przyczyny. Pozdrawiam

PS: Piękne doniczki
PATRYCJA87
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 30 gru 2011, o 15:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje kwiatki :)

Post »

Obrazek


Na pocieszenie po straconej azalii :P
Zapraszam
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=49695" onclick="window.open(this.href);return false;
Jakub_
200p
200p
Posty: 300
Od: 16 sie 2009, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: GDYNIA

Re: Moje kwiatki :)

Post »

Chyba wszystkie nowe roślinki dostają u Ciebie od razu nowy domek? Ale kwitnących roślin się nigdy nie przesadza...
Awatar użytkownika
viedzma
200p
200p
Posty: 256
Od: 11 sty 2012, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje kwiatki :)

Post »

:wit
szkoda że nie odratowałaś azalii ;:144 , każdy uczy się na błędach :wink:
śliczny ten pasiak ;:138
Jakub ma rację nie przesadzaj od razu nowych kwiatów niech się zaklimatyzują i przekwitną ;:3
PATRYCJA87
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 30 gru 2011, o 15:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje kwiatki :)

Post »

Jak widac jeszcze dużo nauczyc. Dzięki za rady.
Zapraszam
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=49695" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
ingga
500p
500p
Posty: 932
Od: 7 paź 2009, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Moje kwiatki :)

Post »

viedzma pisze: Jakub ma rację nie przesadzaj od razu nowych kwiatów niech się zaklimatyzują i przekwitną ;:3
ja do końca sie z tym nie zgodzę,
niektóre roslinki można przesadzić podczas kwitnienia, szczeglnie gdy nie ruszamy im bryły korzeniowej
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”