Moja mała "dżungla" - part II

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
Stokrotkania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3037
Od: 3 maja 2011, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Moja mała "dżungla" - part II

Post »

Ojej :shock: najbardziej mi żal Twojego hibiskusa, był taki ładny, mam nadzieję, że dojdzie jeszcze do sobie.

U mnie tej zimy również kilka kwiatów poszło sobie.. do zielonego nieba ;:108
Adam12222
1000p
1000p
Posty: 1231
Od: 30 maja 2011, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zalesie Gorzyckie
Kontakt:

Re: Moja mała "dżungla" - part II

Post »

Szkoda roślinek :(
Bidulki małe :(
Moje roślinki:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=44666" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16354
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Moja mała "dżungla" - part II

Post »

Oj...rzeczywiście biedne te kwiatuszki.
Dendrobium się nie Przejmuj, to normalne, że gubi liście na starych pseudobulwach. Czekaj cierpliwe na nowe przyrosty lub keiki, które mogą urosnąć na pseudobulwach.
Hibiskus może też odbije i zacznie rosnąć. Druga roślinka ma ładne, nowe listki - da radę ;)
U Każdego są straty zimowe... u mnie, niestety też :?
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
x-F-7
---
Posty: 10506
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja mała "dżungla" - part II

Post »

A czy dendrusia podlewasz czy zapomniałaś? Dendrusie moje też po kwitnięciu straciły wszystkie liście z miesiąc tak gołe stały ale je podlewam i teraz zaczynają keiki wypuszczać.
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3665
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: Moja mała "dżungla" - part II

Post »

mniodkowa, nie wyglądają jak z folderu ogrodniczego to fakt, ale masz jeszcze tyle ładnych roślinek, że nie ma co załamywać rąk. ;:108 Będzie miejsce na nowości, w końcu idzie wiosna. :tan
Twój nieznany czy to czasem nie kordylina?
http://www.google.pl/imgres?q=kordylina ... x=79&ty=73

http://www.google.pl/imgres?q=kordylina ... x=60&ty=84

Przy okazji zauważyłam, że mamy takie same kwietniki. :;230
Awatar użytkownika
mniodkowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4302
Od: 14 maja 2009, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moja mała "dżungla" - part II

Post »

Witajcie ;:196
u mnie dziś jakieś -5* widziałam przed 7, teraz to nie wiem, bo wiecie - bez okien ;:223 pewnie się zdziwię wychodząc z pracy i wpadnę w zaspę :;230

Migotka pisze:a gdzie je trzymasz? Dendrobia phalaenospis lubią mieć więcej światła niż "falki" więc może zapewnij mu miejscówke ze słonkiem..

no właśnie tak wyczytałam wcześniej i postąpiłam jak z falkami - ustawiłam na południowym parapecie ;:3 od razu po przekwitnięciu, stało takie zielone aż od ok 2 tygodni żółknie...
Filigranowa27 pisze:A czy dendrusia podlewasz czy zapomniałaś?

podlewam, ale mogło się zdarzyć, że przez chwilę zapomniałam :oops: on stoi w towarzystwie tego właśnie hibiskusa i tego ostrzyżonego, nad kaloryferem ;:223 brawo ;:223
Migotka pisze:a czy ta szklana osłonka nie przywiera za ciasno do doniczki Dendrobium?

a nie, ma luzik, bo to osłonka do falków, tylko mi nie po drodze było jechać po ziemię i go przesadzać i temu tak sobie stoi...
Migotka pisze:e uschniete liście na hibiskusie to wyglada mi na robotę CO...może ma za gorąco tam gdzie stoi?

no właśnie po Waszych wypowiedziach do takiego wniosku doszłam, to jedyny kaloryfer, którym rządzę jak chcę w tym roku i odkręcić potrafię na full i... potem w pokoju 23* :oops:
Stokrotkania pisze:najbardziej mi żal Twojego hibiskusa, był taki ładny, mam nadzieję, że dojdzie jeszcze do sobie

dziękuję Aniu, to na szczęście nie ten co tak kwitł na okrągło, tamten miał kulę i trzyma się rewelacyjne, ma nawet pąki :tan kula po awarii przelania poszła do tego właśnie usychającego bo przez głowę przeszło, że może go zasuszam...
rapunzel pisze:Twój nieznany czy to czasem nie kordylina?

tak tak tak!!! dziękuję ;:196
Wiktoria_W pisze:Ale mi głupio, że nie mogę pomóc; idę się schować pod stół

hahaha nie przejmuj się, możliwe, że to ja źle osobę skojarzyłam, nazwa wcale nie trudna, ale wczoraj coś mi nie mogło się przypomnieć, chyba sobie poopisuję doniczki, bo poszukiwania wśród zdjęć mogłyby mi zająć pół nocy ;:224
kociara pisze:Ten ostrzyżony wygląda już nieźle i może poczuje się nienajgorzej

w porę zaczęłam go podlewać bo był suchy "na amen" - po chwili wypuścił nowe listeczki i też myślę, że jak już się zlitowałam i obcięłam brzydactwa to poczuje się lepiej

Dziękuję za słowa pocieszenia, niby zima a muszę się mocniej skupić na podlewaniu niektórych zielonych, szczególnie tych nad grzejącym kaloryferem :evil:

Wieczorkiem pokażę co przez moje grzanie w pokoju nie padło :heja a tymczasem miłego dnia, chyba czas na kawkę ;:108
Pozdrawiam teraz z centrum... Aga
Oto moja mała "dżungla" --> part V; Spis moich wątków
Sprzedaję ładne sadzonki hibiskusa czerwonego pełnego
Awatar użytkownika
Monik27
500p
500p
Posty: 875
Od: 23 sty 2012, o 08:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Moja mała "dżungla" - part II

Post »

:wit :wit grudniki cudeńka, rzeczywiście szkoda hibiskusa tak ładnie się zapowiadał :( powodzonka w ratowaniu roślinek ;:196
Moje kwiaty doniczkowe - http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=50981" onclick="window.open(this.href);return false;
Zapraszam serdecznie ;-) Monika
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Moja mała "dżungla" - part II

Post »

Agusiu, weszłam na wątek, zobaczyłam pierwsze zdjęcie i .... szczena na klawiaturze ;:108
Cosik sobie mysle że bez kieliszeczka wina to lepiej wycieczki po Twoim wątku nie zaczynać bo grozi depresją i załamaniem nerwowym ... tyle kwiatków, jak tu nie zazdrościć!
Muszę koniecznie przeczytać wszyściutko po pracy ;:108 Obowiązkowo ;:108
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
Awatar użytkownika
mniodkowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4302
Od: 14 maja 2009, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moja mała "dżungla" - part II

Post »

:wit
No to dziś na pocieszenie (chyba siebie :;230 ) z ostatniego przeglądu parapetu salonowego - coś co nie ukatrupiłam ;:224
hoja australis lisa - na słoneczku i podlewana jednak rośnie

Obrazek

Obrazek

zakupiłam też na FO kiedyś kliwię pomarańczową... miała równo 5 listków, stała w bezruchu kilka miesięcy, przeniosłam na południowy parapet, nie przekręcałam (tak wyczytałam) i podlewałam... i ma listków 8 :tan

Obrazek

No i obiecany zakupiony wielkanocnik

Obrazek

nie stoi on na tym samym parapecie co pokazywane poprzednio kwiatki, ale także na południowym, z tym, że w kuchni, przy samym oknie, tam termometr mi pokazuje 13* więc uznałam, że warunki właściwe, się okaże...

A tu... także kuchenny hiacynt w szkle

Obrazek

kto wie, może do maja nie będę musiała na niego czekać :;230

Tak uczciwie to przyznam się, że aż się boję iść do innych pokoi robić przegląd parapetów ;:223
Pozdrawiam teraz z centrum... Aga
Oto moja mała "dżungla" --> part V; Spis moich wątków
Sprzedaję ładne sadzonki hibiskusa czerwonego pełnego
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20208
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Moja mała "dżungla" - part II

Post »

Hoja australis 'Lisa' - doskonale się zapowiada. Pięknie wybarwiona - cudna! ;:138
Henryk - moje kaktusy i sukulenty 1..., 8, 9,cz. 10
W tematach roślin proszę pisać na priv.
Awatar użytkownika
Monik27
500p
500p
Posty: 875
Od: 23 sty 2012, o 08:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Moja mała "dżungla" - part II

Post »

cudna hoja i te listki :shock: :shock: napatrzeć się nie mogę ;:138
Moje kwiaty doniczkowe - http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=50981" onclick="window.open(this.href);return false;
Zapraszam serdecznie ;-) Monika
x_m-i
---
Posty: 2658
Od: 19 cze 2007, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja mała "dżungla" - part II

Post »

hoja bardzo ładna. Jakby było trochę tańsze, to bym sobie kupił kilka ciekawych odmian :D
A może wymieniłaś byś się na jakiegoś z mojej skromnej kolekcji parapetowców ? ;)
Awatar użytkownika
Anjja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1739
Od: 4 sie 2010, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Moja mała "dżungla" - part II

Post »

Aga szkoda tych bidulek ale to chyba wszyscy mamy zimowe straty... jeżeli to tylko tyle co pokazałaś to i tak jesteś szczęściarą ;:108
Liska pięknych rumieńców dostała... aż miło popatrzeć ;:108 a kliwia o ile dobrze kojarzę to z naszej wiosennej wymiany jest :)

Wielkanocnik już uroczo się prezentuje... tylko czekać na rozkwit ;:167 ;:170
Pozdrawiam Anjja - Ania
Moje wątki
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”