Zakątek na krańcu świata/Moja pustelnia

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6840
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Zakątek na krańcu świata/Moja pustelnia

Post »

Burgund witaj, czekam na ciąg dalszy, sama jestem zainteresowana co Ci wyrosło z zakupów zeszłorocznych. Ja pozamawiałam w tym roku i zamartwiam sie co to tez będzie bo opinie forumowiczów sa różne na temat zakupów internetowych ;:224
Awatar użytkownika
Burgund
100p
100p
Posty: 169
Od: 24 mar 2011, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Zakątek na krańcu świata/Moja pustelnia

Post »

a to są moje karczochy odmiana Green Globe , muszę poczekać jeszcze rok żeby rozkoszować się oczywiście też i kulinarnie , powiem że jestem zdziwiony zawsze myślałem o karczochach jako roślinach ciepłolubnych a powiem Państwu że ich liście dobrze się trzymają nawet po tych ostatnich kilkunastostopniowych mrozach ,są znacznie bardziej wytrzymałe na mróz niż nam się wydaje zatem gorąco polecam ,i zachęcam wszystkich do wyhodowania sobie karczochów , nadmienię że karczochy są roślinami wieloletnimi , no i maja bardzo dekoracyjne liście dorastające nawet do 1 m długości, muszę na wiosnę porozsadzać moje karczochy bo są za gęsto posadzone Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Burgund
100p
100p
Posty: 169
Od: 24 mar 2011, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Zakątek na krańcu świata/Moja pustelnia

Post »

przedstawiam poniżej zdjęcia nowej malinówki z mojego ogrodu , jest ona inna niż tradycyjna malinówka oberlandzka , wiem o niej to że jest krzyżówką starkinga z malinówka oberlandzką , sprowadzałem to drzewko aż z lubelskiego, różnice są zdecydowane , jabłko to ma bardziej sercowaty kształt niż oberlandzka , jest twardsze, dojrzewa później bo dopiero w październiku, łapie szybko kolor bo już w połowie września mają na całości karminowe rumieńce ale smaku nabierają dopiero w październiku , niemniej malinówka oberlandzka ma silniejszy aromat, pierwszy raz w tym roku to drzewko wydało owoc
Obrazek Obrazek Obrazek
a to jest nowa gruszka posadziłem ją jesienią 2010 roku a już w zeszłym roku zaowocowała , poniżej zdjęcia owocu , dodam że gruszka wydała 2 owoce , pierwszy skonsumowałem we wrześniu , a drugi na początku października , stwierdzam że gruszka dojrzałość osiąga dopiero na początku października , miała to być odmiana Konferencja , ale coś mi się zdaje że nie jest to konferencja , bo: konferencja dojrzewa w połowie września jest bardziej wrzecionowata i ma większe ordzewienie oraz nie ma tak aż zaznaczonego przedziałka tzw, dupki , podejrzewam 3 odmiany , ale nie chcę sugerować. Więc jeśli ktoś wie co to za gruszka proszę o sugestie ale jestem pewien że nie jest konferencja bo te gruszki bardzo dobrze znam ,
niemniej gruszka jest dobra i podoba mi się jest duża winno-słodka miąższ kremowy w drugim tygodniu października zmienia barwę z zielonej na żółtą
dodam że gruszkę tę kupiłem z tzw paszportem w renomowanej szkółce , a więc musiała im się pomylić przy oznaczaniu co Państwo na to nie mniej jest to dobry zakup chociaż konferencja to to nie jest proszę o rozwikłanie zagadki ;:162
Obrazek Obrazek Obrazek
a to jest pergola którą zrobiłem posadziłem tam 3 kiwi : jeden zapylacz i dwa żeńskie oraz jedną z zakupionych peonii , powiem tak kiwi mają się świetnie nawet po tych mrozach, natomiast peonia kłącze już latem jakoś zmarniało ale żyje, ale mam nadzieję że przeżyje zimę na wiosnę się okarze Obrazek
a to zdjęcie Antonówki Zwykłej też zasadzona jesienią 2010 owoc piękny bardzo duży średnica 10 cm Obrazek
a to zdjęcia malinówek na drzewie Obrazek Obrazek Obrazek
a to brzoskwinie 2 odmiany co innego na drzewie i co innego w skrzynce Obrazek Obrazek Obrazek
grusza Alfa Obrazek Obrazek
winorośl różowa chrupka zdjęcie z wiosny Obrazek
borówka amerykańska odmiana Toro
Obrazek
a to duże bardzo duże drzewo Szarej Renety jakieś 10 m wysokości oczywiście w moim sadku
Obrazek
a to czub gruszki klapsy też jakieś 10 m wysokości
Obrazek
Awatar użytkownika
Burgund
100p
100p
Posty: 169
Od: 24 mar 2011, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Zakątek na krańcu świata/Moja pustelnia

Post »

a to mieczyki :uszy Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
hortensja Obrazek
juka większa
Obrazekhortensja jeszcze raz Obrazek
cyklamen bluszczolistny tylko na razie wypuścił liście jeszcze nie kwitł mam nadzieję że w tym roku zakwitnie Obrazek
tulipany żółte Obrazek
skalniak wiosną
Obrazek
skalniak jeszcze raz
Obrazek
Awatar użytkownika
Burgund
100p
100p
Posty: 169
Od: 24 mar 2011, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Zakątek na krańcu świata/Moja pustelnia

Post »

irysy , iris pumila , czyli niski na skalniaki
Obrazek
konwalie majowe
Obrazek
dyptam jesionolistny jeszcze nie kwitnący
Obrazek
pióropusznik strusi na skalniaku
Obrazek
skalniak i paprocie ujęcie nr 2
Obrazek
konwalie majowe na skalniaku
Obrazek
bukszpan kulka
Obrazek
chryzantemy na wiosnę nowa rozsada
Obrazek
pigwowiec japoński
Obrazek
narcyzy
Obrazek
skalniak ujęcie nr 3
Obrazek
świerk biały
Obrazek
dalsza część ogródka
Obrazek
iris pumila błękitny
Obrazek
biały migdałek
Obrazek
wykiełkowały moje orzechy włoskie cieńkoskorupkowe
Obrazek
jedna z zakupionych na wiosnę peoni
Obrazek
a to druga z zakupionych peonii
Obrazek
a to trzecia peonia jak można zauważyć każda z peonii ma trochę inne liście, jeszcze żadne nie kwitły Obrazek
irysy
Obrazek
lilak biały
Obrazek
pióropusznik strusi koło gnojownika dorasta do 100 cm
Obrazek
Skarb Panonii
Obrazek
iris germanica żółty
Obrazek
biały irys
Obrazek
to też iris germanica
Obrazek
skalniak w maju
Obrazek Obrazek
na skalniaku coś niebieskiego nie wiem jak to się nazywa ale kwitnie pięknie i szybko się rozsiewa w koło
Obrazek
peonia lekarska
Obrazek
dyptam jesionolistny zaczyna kwitnąć
Obrazek
czosnek ozdobny
Obrazek
połacie irysów
Obrazek
a to jakiś rodzaj bylicy bardzo przyjemny w dotyku
Obrazek
żółte wielkie irysy
Obrazek
Awatar użytkownika
Burgund
100p
100p
Posty: 169
Od: 24 mar 2011, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Zakątek na krańcu świata/Moja pustelnia

Post »

a to ponoć tysięcznik tak przynajmniej mówi zielnik
Obrazek
a to irys fioletowy
Obrazek
łubin
Obrazek
różowa peonia chiba Alex Fleming
Obrazek
kolejny iris germanica
Obrazek
kolejny irys średniej wielkości
znowu peonie i irysy kolejne ujęcie

Obrazek
połacie irysów
Obrazek
peonie czerwcowe
Obrazek
róża centifolia bardzo dobra na konfitury mniam ;:224
Obrazek Obrazek
irysy
Obrazek Obrazek
czosnek ozdobny
Obrazek Obrazek
jeden z zakupionych liliowców już zakwitł, niestety kiepskiej jakości zdjęcie kwiat dwa razy większy od kwiatów liliowca rdzawego , kolor lilaróżowy
Obrazek
a to domowy kwiatek
Obrazek
mięta z mojego ogródka
Obrazek
kępki rdzawych liliowców
Obrazek
malwa przy ganku
Obrazek
Awatar użytkownika
amatorka015
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1847
Od: 12 kwie 2011, o 17:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zapolice (woj.zachodnio-pomorskie)

Re: Zakątek na krańcu świata/Moja pustelnia

Post »

Ale ładnie u ciebie :shock: Zazdroszczę pięknych brzoskwinek, ja do nich nie mam szczęscia zawsze przemarzną i potem nie ma owoców, dlatego już nie kupuje tych drzewek ;:224
Pozdrawiam i zapraszam do mnie :wit
ZAPRASZAM.. JUSTYNA
Dorobek Amatorki
Awatar użytkownika
Burgund
100p
100p
Posty: 169
Od: 24 mar 2011, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Zakątek na krańcu świata/Moja pustelnia

Post »

a to malwa
Obrazek

jeśli chodzi o brzoskwinie to może kwestia doboru odpowiedniej odmiany trzeba to zbadać jest taka polska książka monografia na temat brzoskwiń i moreli polecam czytałem 2 miesiące temu tylko nie pamiętam autorów natrafiłem na nią u siebie w wiejskiej bibliotece, naprawdę rozprawia się z wieloma mitami ,
dokształcam się ;:132 może u ciebie też w bibliotece coś znajdziesz
a to jabłonka z jeszcze nie dojrzałymi jabłkami odmiana Witos

Obrazek
czereśnie
Obrazek Obrazek
a to suflet z gorgonzolą i truflami bo się okazało że w niedalekim lesie są trufle ...... tak więc od czasu do czasu jak znajdę taką to wiecie mniam mniam

śliwka biała

gruszka paryżanka
Obrazek
liliowce o świcie jeszcze przed rozkwitnieniem
Obrazek
druga moja klapsa ta mniejsza szczepiona na śliwce węgierce
Obrazek
kwitnąca skalnica
Obrazek
lilije
Obrazek
jabłonka
Obrazek
śliwa Stanley
Obrazek
śliwa węgierka łowicka
Obrazek Obrazek Obrazek
maliny a z tyłu nawłoć kanadyjska
Obrazek
grusza Alfa mniam
Obrazek
poziomki odmiany Baron , już zjadłem 5 sztuk
Obrazek
mieczyki Obrazek
kolejne kępy liliowców naprawdę mam ich całe mnóstwo w sadzie same się mnożą ja ich nie rozsadzam , kwitną ponad miesiąc od czerwca do końca lipca
Obrazek
a to jakieś czerwone kwiatki nie wiem co to nie siałem ich ale jak wyrosły na trawniku to je przepikowałem , kompletnie nie wiem co to jest ale jak ktoś będzie wiedział to proszę o namiary Obrazek
a to suflet z gorgonzolą i truflami bo się okazało że w niedalekim lesie są trufle ...... tak więc od czasu do czasu jak znajdę taką to wiecie mniam mniam
Obrazek
Obrazek Obrazek
a to oliwka biała potocznie papierówka
Obrazek
a to jeden z wiosennych zakupów wiosennych zakwitł liliowiec i powiem bardzo urokliwy :tan
Obrazek
dyptam jesionolistny w pełni kwitnienia
Obrazek
Awatar użytkownika
Burgund
100p
100p
Posty: 169
Od: 24 mar 2011, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Zakątek na krańcu świata/Moja pustelnia

Post »

:heja a co do moich zeszłorocznych zakupów część jeszcze nie kwitła , a część nie przeżyła inwazji ślimaków ;:44 ;:44 ;:44 ;:44 :pogon
w każdym razie postaram się na wiosnę zrecenzować myślę że, w tym roku coś zakwitnie
kwitła inkarwilla polecam tą bylinkę cudownie się prezentuje , kwitła też ostróżka, kwitł orlik ale okazał się czerwono biały a nie niebiesko-biały jak pisało na opakowaniu
tylko nie wiem gdzie zrzuciłem zdjęcia i w tym problem
a epimedium czerwone , miechunkę jedną hostę , i jeszcze parę rzeczy ślimaki zjadły ;:103 ;:134 ;:163
Awatar użytkownika
Burgund
100p
100p
Posty: 169
Od: 24 mar 2011, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Zakątek na krańcu świata/Moja pustelnia

Post »

:heja najnowsze zakupy na sezon wiosna 2012
Obrazek
jak widać gipsówka trwała, jeżówka purpurowa, smagliczka skalna żółta, mieszanka roślin naskalnych (ciekawe co z tej mieszanki wyrośnie bo to opakowanie to jest jak jajko niespodzianka) szarotka alpejska, orlik mieszanka, ;:224
Awatar użytkownika
Burgund
100p
100p
Posty: 169
Od: 24 mar 2011, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Zakątek na krańcu świata/Moja pustelnia

Post »

:wit a to zakup dosłownie sprzed chwili na nowy sezon
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
hala67
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3796
Od: 1 paź 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Zakątek na krańcu świata/Moja pustelnia

Post »

Zajrzałam do Twojego ogrodu bo zaciekawił mnie tytuł wątku. Pooglądałam, poczytał i stwierdzam, że nie widzę pustyni. Ogród jest bardzo dojrzały. Ogromne ilości owoców powaliły mnie na kolana.
Piękne zakupy. Życzę aby z wiosną Twój ogród pięknie rozkwitł.

ta bylina nazywa się Firletka chalcedońska

Obrazek

ta roślina to Miesięcznica dwuletnia, Miesięcznica roczna, Srebrniki Judasza

Obrazek

a ta roślinka wydaje mi się, że to Wielosił błękitny

Obrazek

domowa roślinka to Sundavilla

Obrazek
Pozdrawiam Hala
Awatar użytkownika
Burgund
100p
100p
Posty: 169
Od: 24 mar 2011, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Zakątek na krańcu świata/Moja pustelnia

Post »

:tan Dziękuję Halinko z zdefiniowanie tych roślinek, ;:65
Mój ogródek jest w przebudowie na razie , muszę zająć się na wiosnę fundamentami domu sama wiesz co to oznacza najpierw przesadzanie przesadzanie przesadzanie , później fundamenty , fundamenty , i znowu przesadzanie i przesadzanie , tak więc za rok wszystkie kompozycje mi się zmienią :shock:

a co do owoców to rzeczywiście mam chopla na tym punkcie, na razie zasadzam nowe odmiany drzew i krzewów owocowych, ale jeszcze nie owocowały więc nie zamieszczam tu zdjęć , myślę że założę osobny wątek poświęcony tylko owocom 8-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”