Zielono mi w głowie... i na parapetach;) - cz.II

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16354
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Zielono mi w głowie... i na parapetach;) - cz.II

Post »

Stokrotkania- dziękuję. Kliwia podzielona i dwa przyrościki zarezerwowane dla Ciebie, bo Byłaś pierwsza :D

Adam- hihi...Masz rację...nawet w kształcie doniczki są te korzonki. Zostawiłam sobie, dwa młode przyrosty kliwi...niech rośnie w siłę.

Mmaryla- dziękuję bardzo.

Jatra- chyba po różnokolorowych kwiatach, mam "przesyt" kolorów i coraz bardziej białe kwiaty mi się podobają ;:224

Skorpion- widzę, że "nieudane" zdjęcie z muchą staje się sławne...

Anjju- bardzo, bardzo dziękuję :D Tort już zjedzony ;:224

Mutari- mi też się wydaje, że to żuczek jakiś, bo skrzydełka takie błyszczące...czarne...

Moniko- witaj miło ;)
Dziękuję w imieniu kwiatów. Storczyki w tej chwili mają pędziki, będą wiosenne -mam nadzieję, że obfite kwitnienia.
Kliwia zarezerwowana w pierwszej kolejności dla Stokrotkani, no chyba, że jej nie Zechce - to wtedy się odezwę na pw ;)

Wiktoria_W- w tej doniczce chyba ze 3 lata kliwia sobie rosła. Co roku wymieniałam tylko wierzchnią (około 10-15cm, bo tyle dałam radę, wyciągnąć spomiędzy korzeni) warstwę ziemi. W moim ogrodniczym jest kilka rodzajów ziemi. Ja przeważnie kupuję różne + torf + piasek + perlit. I sama robię mieszanki - zależnie od potrzeb i wymagań danej rośliny. Podstawą jest wyparzenie ziemi (robię to na działce, na starych brytfannach do pieczenia placków) - na kuchence elektrycznej.
Do przesadzania roślin zużyłam w tym miesiącu około 100 l ziemi + dodatki i jakieś 30l kory + dodatki - do przesadzania storczyków.
Ale to dopiero początek sezonu - w ciągu roku - kupuję około 500l ziemi. Nie licząc reszty.

Fishkomp- dziękuję :D A fotka kwiatuszka niech sobie u mnie będzie. Zawsze to miły akcent kolorów ;:167

Kasiuta74- dziękuję bardzo :D
A kwitnienia...na razie kilkanaście pączków, pędzików na roślinkach mam.
Wiosna się zbliża...będzie kwiatów coraz więcej...

Marwes/Marku- ślicznie dziękuję ;) Poczęstowałabym tortem...ale już tylko wspomnienie po nim pozostało...
Hihi...storczyki ciągle w moim ;:167 królują. Cieszę się, że kupiłam dwie sztuki. Zwłaszcza, że jeden był moim marzeniem od jakiś dwóch lat...
Zobaczymy, jak mi pójdzie z tym gatunkiem orchiei. na razie zdradzę tylko..że oba prezenty będą mieć kwiaty pachnące :tan

Luczek95- gdy robiłam to zdjęcie, pojęcia nie miałam, że sfotografowałam... żuczka...chrząszcza. Dopiero na ekranie komputera, na dużym zdjęciu... zobaczyłam ;)
Nie wiem, jaką Masz odmianę ludisii - ale moja- cudnie pachniała. Najmocniej koło południa i około godziny 17 ;)

Arlet- serdecznie dziękuję :D
Tak, urozmaicona kolekcja...Teraz mam chęć na białe kwiaty i fiołki o pstrokatych liściach. Wyzbywam się fiołków "jednomaścistych", bo parapety nie z gumy... niestety...

Po przesadzeniu wszystkich moich kwiatów ( z kilkoma wyjątkami). Soboty ( niecałe, bo przecież człowiek nie tylko kwiatami żyje...) poświęcam na czyszczenie liści z kurzu i prysznic tym kwiatów, które to lubią. Dziś zostały wyczyszczone roślinki ze średniego pokoju (hihi...jeszcze zostały trzy pomieszczenia i sporo doniczkowców...). Efekty na zdjęciach, moja h.multiflora. Jakieś plamki czarne na listkach ma, będę pryskać topsinem:

Obrazek

Pączkowo...miniaturka phalenopsisa, ciemnoróżowa multiflora... ma piękny pędzik z 4-ma rozgałęzieniami:

Obrazek

Czyste, błyszczące storczyki po zabiegach "spa":

Obrazek

I kolejne wspomnienie... Skrętnik "Tango":

Obrazek

I... "Józef":

Obrazek
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
Ewelina B
500p
500p
Posty: 661
Od: 10 lip 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielono mi w głowie... i na parapetach;) - cz.II

Post »

Ładnie zagospodarowany parapet :). Ale wzdycham głownie do skrętnika Tango ;:167 .
Awatar użytkownika
Anjja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1739
Od: 4 sie 2010, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Zielono mi w głowie... i na parapetach;) - cz.II

Post »

Justynko, ja dzisiaj spędzam dzień na zabiegach pielęgnacyjnych i przesadzaniu... storki się moczą bo i je dałabym rade zasuszyć :oops:
Skretniczki wspomnieniowe bomba ;:108 a po multiflorce nie widać by jej coś dolegało... trzymam kciuki by nic poważnego :roll:
Pozdrawiam Anjja - Ania
Moje wątki
Awatar użytkownika
Monik27
500p
500p
Posty: 875
Od: 23 sty 2012, o 08:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Zielono mi w głowie... i na parapetach;) - cz.II

Post »

co za widok i tak kolorowo :D :D "Tango" boskie ;:138 ;:138 nie mogę oczu oderwać :shock: :shock:
Moje kwiaty doniczkowe - http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=50981" onclick="window.open(this.href);return false;
Zapraszam serdecznie ;-) Monika
x-F-7
---
Posty: 10506
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zielono mi w głowie... i na parapetach;) - cz.II

Post »

To się napracowłas w tym SPA:) ;:196 Pięknie.
Adam12222
1000p
1000p
Posty: 1231
Od: 30 maja 2011, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zalesie Gorzyckie
Kontakt:

Re: Zielono mi w głowie... i na parapetach;) - cz.II

Post »

Srętniki robią wrażenie ;:138
Moje roślinki:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=44666" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
kasiuta74
500p
500p
Posty: 700
Od: 1 sty 2012, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Zielono mi w głowie... i na parapetach;) - cz.II

Post »

No no jest na co popatrzeć :) Ten storczykowy parapet :shock:
Może jest na forum entomolog :wink: ? Teraz to i ja jestem ciekawa co to za owad :) . Pokrywy???Ja nie zauważyłam :?
____________________
Pozdrawiam Katarzyna
Domowe Kasi
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3665
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: Zielono mi w głowie... i na parapetach;) - cz.II

Post »

Anjju, jak przeczytałam o tym moczeniu się storczyków, to sobie przypomniałam, ze moje kieki się moczą od.. wolę nawet nie myśleć, jak długo. ;:14
Mam nadzieję, że przetrwają to moczenie. Gdyby nie forum, to może by na noc zostały :;230 ;:14
Justynko, czy twoja hoja multiflora sam się tak krzewi, czy jakoś ją przycinałaś?
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16109
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Zielono mi w głowie... i na parapetach;) - cz.II

Post »

Ojejku, nie mogę się doczekać tych moich skrętników, w tym także od ciebie. Na razie sama sałatka. Troszeczkę podeschły liście na końcówkach. No ale nic wiosna już idzie, najgorszą porę mamy za sobą, Justynko. I nie tylko wspomnienia będą nam radować oczy, ale, mam nadzieję, aktualne kwitnienia. :D
Awatar użytkownika
Anjja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1739
Od: 4 sie 2010, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Zielono mi w głowie... i na parapetach;) - cz.II

Post »

rapunzel pisze:Gdyby nie forum, to może by na noc zostały :;230 ;:14
Jagoda ja też o swoich zapomniałam i zostały na noc... jestem raczej pewna że im nic nie będzie :wink:
Pozdrawiam Anjja - Ania
Moje wątki
Awatar użytkownika
Wiktoria_W
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2365
Od: 21 sty 2011, o 03:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zielono mi w głowie... i na parapetach;) - cz.II

Post »

Wspomnieniowe kwitnienia przywołują lato, a przynajmniej dobrze zaawansowaną wiosnę ;:108 . Żeby tak już chciały ponownie zakwitnąć :roll: , ale by było fajnie...
Piękny ten parapet storczykowy - roślinki zadbane, pięknie zielone i kwitnące ;:138 . Multiflora (mam na myśli storczyk :wink: ) bardzo obiecująca ;:108 . U mnie od kiedy zaczęły się mrozy wszystkie storczyki zupełnie przyhamowały; może teraz w końcu znów ruszą :roll: .
Skoro pochwaliłam jedną multiflorę, pochwalę również i drugą - zupełnie po niej nie widać skutków zimy (i ja żadnych kropeczek dostrzec nie mogę :wink: ). Ma piękne ciemnozielone i gęste listki - jakby była prosto ze szklarni :) .
Miłego dnia, Wiktoria
Dom w odcieniach zieleni
Poszukuję
Awatar użytkownika
mniodkowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4302
Od: 14 maja 2009, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zielono mi w głowie... i na parapetach;) - cz.II

Post »

ja nawet okulary założyłam dla złapania konturów i tych kropeczek ale ni-fiu-fiu nie widzę :uszy więc albo coś "wymyślasz" albo... za słabe okulary mam :;230
ja swoje dwie miernoty - dendrobium i miltonię - także namaczałam ;:108 bo zasuszanie ostatnio idzie mi przednio ;:108 ;:223
fajnie tam masz na tych parapetach - błysk jak ta-lala ;:224 ;:138
Pozdrawiam teraz z centrum... Aga
Oto moja mała "dżungla" --> part V; Spis moich wątków
Sprzedaję ładne sadzonki hibiskusa czerwonego pełnego
Awatar użytkownika
Stokrotkania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3037
Od: 3 maja 2011, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Zielono mi w głowie... i na parapetach;) - cz.II

Post »

Parapet, aż się ugina od kwiatków, musiałaś wiele pracy włożyć, aby zapewnić kwiatkom SPA ;:108
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”