Ogród Ewy - początki

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21494
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Ogród Ewy - początki

Post »

Nie bój się sadzenia, to nic strasznego-kopiesz dół, dodajesz trochę kompostu, potem sadzisz krzaczek i zasypujesz :D Jedyny problem to wykopanie dołu, ok. 0,5 m. Z aksamitkami trochę się pośpieszyłaś, trzeba będzie je pikować, ale do ogrodu pewnie posadzisz kwitnące. Żeniszki potrzebują czasu. Kiedy już wyrosną, trzeba je uszczknąć, żeby się rozkrzewiły. Raz dostałam ich nasiona i obie z sąsiadką siałyśmy. Ja nie oberwałam roślinkom góry, bo mi było szkoda, a sąsiadka to zrobiła. Miałam chude patyki, a ona niskie rozkrzewione rośliny-oczywiście o wiele ładniejsze i lepiej kwitnące, bo na kilku pędach.
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Ewa05
500p
500p
Posty: 899
Od: 13 lut 2011, o 14:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy okolice Włocławka

Re: Ogród Ewy - początki

Post »

Niecierpliwie czekamy na wiosnę, dlatego może za wcześnie wysiewamy jednoroczne.
Mąż mnie trochę stopuje, nie chce jechać dziasiaj na zakupy.
Pozdrawiam Halina
Moje wiejskie rabatki
pipio
1000p
1000p
Posty: 1163
Od: 9 maja 2010, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Ogród Ewy - początki

Post »

Ewciu tak się cieszę,że założyłam ten post.Kochane koleżanki podpowiedzą kiedy,jak i co zrobić :;230 :;230 .Troszeczkę lżej na sercu jak się nie jest osamotnioną. ;:4 siła :tan .

Ewuniu Witaj :wit Mnie tak zaczęło cieszyć to małe ogrodnictwo,że z rozpędu siałabym ,co tylko można.Na M mam sposób zabieram go do tych marketów,gdzie są narzędzia i ciekawostki dla mężczyzn,a ja udaję się na dział ogrodniczy :;230 :;230/ :D Polubiłam markety budowlane/
Awatar użytkownika
survivor26
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4397
Od: 31 sty 2012, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ok. Lwówka Śl.

Re: Ogród Ewy - początki

Post »

oj, ja też wysiałam pewne rzeczy zdecydowanie za wcześnie...na szczęście skończyły mi się parapety, więc teraz nie mam wyboru, muszę grzecznie do polowy marca poczekać :wink:
Awatar użytkownika
marion215
200p
200p
Posty: 285
Od: 1 sie 2010, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Sosnowca

Re: Ogród Ewy - początki

Post »

Ewcia ty nawet sposoby na M masz takie same jak ja :;230 , ja też go ciągnę LM, Castorama,Practiker a jak już tam jesteśmy to zawsze mu się "gubię" bo ja buszuję w ogrodzie :heja :tan
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6840
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Ogród Ewy - początki

Post »

:wit Witaj kolejna Ewa na forum. Masz duzy ogród do zagospodarowania. ;:136
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21494
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Ogród Ewy - początki

Post »

Tutaj możesz liczyć na pomoc osób, które już popełniły pewne błędy :D Sama wiele razy żałowałam, że tak późno tu trafiłam. Pytaj, a będzie Ci powiedziane :D
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8597
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród Ewy - początki

Post »

Cześć Ewa :wit
Masz dużo miejsca, więc najważniejszy problem wszystkich Forumek z głowy ;:108 Kupiłaś sporo róż, więc różanka powstanie lada moment - wybrałaś już konkretne miejsce? Czy będziesz je sadzić na jednej rabacie czy w różnych częściach ogrodu?
Tuje są popularnym i dość trwałym tłem, a także pożyteczną osłoną od wiatru ale nie sadź zbyt gęsto, to częsty błąd. Co to za drzewa widać na zimowym zdjęciu? Wyglądają na stare okazy, widzę potencjał na dobre miejsce do odpoczynku..jakaś ławeczka..stoliczek.. ;:224
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
pipio
1000p
1000p
Posty: 1163
Od: 9 maja 2010, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Ogród Ewy - początki

Post »

Pat to ,że się skończyły parapety to jeszcze nie problem. :heja Ciekawe co zrobimy jak się zacznie pikowanie :;230 :;230

Mariolko mój M cały market obejdzie ,a ja nie mogę wyjść z działu ogrodniczego :tan /Jak mnie zostawił tak mnie zastał/ :;230 :;230

Witaj kolejna Ewo ,ale nas się pomnożyło :;230 :;230 mam duży ogród i liczę na Waszą pomoc ;:77

Ewuniumaj dzięki za wsparcie, na pewno będę pytać bo ja nie kumata :;230

Robaczku witam Cię w moich skromnych progach ;:180 .Z pomocą koleżanek z forum miejsce dla różyczek przeznaczyłam po prawej stronie ogrodu. :heja Drzewa rzeczywiście są stare.Część zostało wycięte nawet jeden pień zostawiłam jakby się na coś mógł przydać.Miejsca na wypoczynek jest duzo,ale cień tylko pod tym dużym drzewem.Przywiozłam z bloków duży stół z 2 ławami myślę postawić pod tym drzewem i zrobić tam kącik ;:136 .Muszę tylko poprosić o pomoc w zagospodarowaniu.1 wersja to tam miały być róże,ale drzewo ma jabłka i spadając niszczyły by kwiaty,ale jakieś pergole i powojniki ;:88 .Wracając do tui mam już tuje szmaragd tylko małe i sobie rosną.Miałam je wysadzić w tym roku tak co 50-70cm. Chyba żle ;:223 .
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21494
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Ogród Ewy - początki

Post »

Swoje sadziliśmy co 75 cm. Mają utworzyć ścianę, która osłoni moje róże (i mnie przy okazji :D ) od wiatru. Pod jabłonią można wysypać żwirem placyk, tylko jesienią trzeba będzie wybierać opadłe jabłka. Ale to tylko przez miesiąc, przez resztę roku spokój :D Pod swoją nic nie sadzę właśnie dlatego, że jabłka by to połamały.
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
pipio
1000p
1000p
Posty: 1163
Od: 9 maja 2010, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Ogród Ewy - początki

Post »

Ewciu zrozumiałam,że różyczki to nie tylko kwiatki ,które się sadzi i mają rosnąć.Trzeba się nimi opiekować i traktować jak królewny,a one nam odpłacą swoją pięknością.Tuje posadzę tak,aby zrobić zielone ogrodzenie i wiatrochron dla róż ;:180
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21494
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Ogród Ewy - początki

Post »

Ależ róże się sadzi i mają rosnąć :D Tylko ja akurat mam na ich punkcie bzika :;230 Trzeba o nie zadbać, bo wiele z nich potrafi chorować, ale u mnie i chorowitki mieszkają. Mam taką różę rabatową, która prawie każdego sezonu jest łysa. Tą też kocham :D
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
pipio
1000p
1000p
Posty: 1163
Od: 9 maja 2010, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Ogród Ewy - początki

Post »

Ewuniu ,a jaki odstęp się zachowuje sadząc tuje od odrodzenia.Czy trawnik przy ogrodzeniu też ściągnąć?Oj tyle mam pytań i wątpliwości czy sobie poradzę ;:223 .U mnie śnieg topnieje to chyba niedługo mogę iść w pole zaorać pod róże :;230 :;230
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”