Rabatka w pełnym słońcu

Zablokowany
Awatar użytkownika
imwsz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5117
Od: 22 lip 2011, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Rabatka w pełnym słońcu

Post »

Kasiu roccoko są w LM po 3,99, jutro po nie jadę, bo w Auchan u optyka mam brylki do zrobienia. "Starośc nie radośc" :;230 Jak wejdziesz na stronę LM możesz sobie sprawdzic czy mają to co Cię interesuje.
Ja podczytuję kalendarz Z. Przybylaka z Bydgoszczy. Moje plany częściowo będę realizowac w piątek
Awatar użytkownika
kasia_rom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4072
Od: 5 paź 2008, o 12:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Rabatka w pełnym słońcu

Post »

Oliwko,to prawda, rozsiewają się jak szalone, ale łatwo je w razie czego usuwać :wink:
Przyniosłam kiedyś do ogródka ze cztery małe sadzonki a teraz jest ich mnóstwo. Są takie słodkie :P

Ilonko,coś Ty, jaka starość, to pewnie od komputera i forumowych fotek ;:224 Albo geny :evil: (moja córka ma 17 lat i ma wadę -4,75 i -5,0 ) :evil:
Muszę w takim razie przejrzeć stronę LM, oj dawno tam nie byłam.
Zajrzę też do tego kalendarza , w sumie to ja wysiałam a potem przeczytałam ,że dziś można siać :oops:
Awatar użytkownika
kasia_rom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4072
Od: 5 paź 2008, o 12:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Rabatka w pełnym słońcu

Post »

Skoro zaklinamy wiosnę to jeszcze kilka obrazków :D
Pnąca nn:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Rabatka w pełnym słońcu

Post »

Podoba mi się takie zaklinanie ;:108 :D
Awatar użytkownika
kasia_rom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4072
Od: 5 paź 2008, o 12:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Rabatka w pełnym słońcu

Post »

Anuś ;:196
Jak tak się patrzy na letnie zdjęcia i na to co dziś na dworze, to aż trudno uwierzyć, że tak w ogóle kiedyś będzie ;:224


Róża King Artur z Rosanexu

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
imwsz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5117
Od: 22 lip 2011, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Rabatka w pełnym słońcu

Post »

Kasia spoko, ja dopiero 3 rok w to się bawię a teraźniejszy to tak dokladniej. A przed tem jak wysiewałam to wtedy jak mi pasowało i też wyrastało. A korzystam z jego porad, bo jest z naszego rejonu i mieszka do drugiej stronie miasta :tan . Ostatnio przeczytalam w jednej z jego książeczek, że my tak idealnie pielimy grządki, a powinno sie zostawic co nieco. I przypomniało mi sie jak, już bardzo dawno temu, mój dziadzio zawsze zostawiał trochę chwaścików, albo wzruszał ziemię i je zostawiał, a ja się dziwiłam. I była odpowiedź - nie wysusza się tak ziemia i mniej szkodników się pojawia. Tylko teraz z tymi szkodnikami to jest różnie.
A ja byłam zła, że z 0,5 i 0,75 przeskoczyłam na 1,5 ale mi wytłumaczono "... niestety w tym wieku już każdemu sie z oczami tak dzieje, że sa słabsze..." No i pocieszyła mnie kobiecina :;230
Zaklinaj tą wiosnę, zaklinaj :wit
Daga03
50p
50p
Posty: 78
Od: 28 sty 2012, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rabatka w pełnym słońcu

Post »

Kasiu czy możesz mi podać pełne nazwy swoich róż piennych, marzę o takiej małej rabatce pod oknem właśnie z nich. Tylko u mnie problem polega na tym, że słońce mam tam tylko od rana do 12 i teraz się martwię czy się przyjmą bo jednak trochę cienia jest.
Awatar użytkownika
basjak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5033
Od: 20 wrz 2009, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Rabatka w pełnym słońcu

Post »

Tak to już jest, że im bliżej wiosny, tym bardziej się niecierpliwimy ;:65 i pocieszamy sianiem albo chociaż codziennym okometrycznym mierzeniem pozostałej warstwy śniegu. Mam nadzieję, że już wnet pojawią się pierwsze fotki zwiastunów wiosny :D
Pozdrawiam mile - Basia
Balinki
Awatar użytkownika
kasia_rom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4072
Od: 5 paź 2008, o 12:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Rabatka w pełnym słońcu

Post »

Ilonko, to u mnie w ogrodzie powinno wszystko doskonale i bezproblemowo rosnąć, chwaściorków u mnie zawsze pod dostatkiem :;230 , nie nadążam z pieleniem ;:223
Słyszałam, że truskawki dobrze rosną wśród chwaścików, i szpaki ich nie zauważają ;:224
To prawda, że najlepiej polegać na doświadczeniach ogrodnika z okolicy, który zna specyfikę regionu , będę musiała zapoznać się z tymi wiadomościami.
Trochę poleciały Ci oczęta, ale nowe okularki poprawią samopoczucie , jak mus to mus, trzeba dbać o siebie. :D

Daguś, witaj ;:7
Róże powinny mieś minimum 5 godzin słonka . Myślę, że spokojnie dadzą radę na rabacie którą planujesz :D Bardziej martwiłabym się o to że przemarzną, nie wiem z jakiego jesteś regionu, czy mieszkasz w mieście czy na wsi gdzie jest zawsze chłodniej.
Z moich piennych róż , których miałam w sumie 10, przeżyła tylko jedna :cry:
Róże które miałam, i z których byłam bardzo zadowolona to The Fairy, Swany, Heidetraum , wielkokwiatowe nie podobały mi się i chorowały. Polecam też Bonicę i Rosarium U.
Zabezpieczanie ich na zimę niewiele daje,z reguły przemarza miejsce szczepienia. Poczytaj jeszcze o zabezpieczaniu róż piennych w dziale "Róże"

Basieńko witaj ;:196
Ale dawno Cię nie było.
Widziałaś boćka u Ewy? Teraz to już wiosna się nie wywinie, przecież bociuś nie może nam zmarznąć ;:3
Lubię brodzić po ogrodzie, nawet w deszczo-śniegu, bardzo mnie nosi ;:65
Niestety, u mnie mało będzie wiosennych kwiatków, dużo wykopałam i wywiozłam ale już nie zabrałam z powrotem ;:223
Ale będę podziwiała Twoje cudowne tulipany, mam nadzieję że będzie nowy wąteczek?
Daga03
50p
50p
Posty: 78
Od: 28 sty 2012, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rabatka w pełnym słońcu

Post »

Kasiu dziękuje ci bardzo, jestem z dolnegośląska z okolic Legnicy u nas w sumie najcieplejsze zimy (-31) :D i lata ale straszne susze za to.
Awatar użytkownika
basjak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5033
Od: 20 wrz 2009, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Rabatka w pełnym słońcu

Post »

Kasiu, boćka widziałam ;:138 a dziś rano obudził mnie świergot ptaków za oknem. U mnie jeszcze dość wysoka warstwa śniegu, ale temperatura plusowa i pięknie się topi. Chyba jednak trochę za szybko, bo w ogródku, na głównej alejce wody po kostki. Widać ziemia zmarznięta i nie wsiąka.
Moje tulipany sprzed dwóch lat to już tylko wspomnienie. W zeszłym roku zakwitło może z 10%, a reszta padła. Wyciągałam puste koszyczki, częściowo z nadgniłymi cebulkami. Jesienią dosadziłam trochę nowych, ale bez szaleństw. Jedynie botaniczne przetrwały, a nawet rozmnożyły się fajnie :D
Krokusów i innych wczesnowiosennych dosadzisz sobie jesienią i za rok będziesz podziwiać ;:196
Pozdrawiam mile - Basia
Balinki
Awatar użytkownika
kasia_rom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4072
Od: 5 paź 2008, o 12:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Rabatka w pełnym słońcu

Post »

Daguś , nie ma za co :D
Mieszkasz w ciepłym miejscu, ale mimo wszystko mogą wymarznąć, dobrze zastanów się nad ich kupnem lub odpowiednim zabezpieczeniem ( przyginanie do ziemi i obsypywanie korony, lub zimowanie w donicy w chłodnym pomieszczeniu).
Mnie najbardziej podobają się właśnie takie drobnokwiatowe,zwisające kaskady kwiatów :roll:
Ale jeśli teraz przemarznie moja jedyna The Fairy, już nigdy nie zdecyduję się na nie :evil:

Burgund witaj :wit

Uwielbiam róże ;:170
Myślę ,że to nie Twoja "działka", ale może z czasem i Ty zapadniesz na tę chorobę ;:224
Forum ma swoje sposoby :wink:

Basieńko , ale szkoda Twoich tulipanów, :( co się stało, całkiem zgniły , czy to wina cebulek czy było aż tak mokro?
Botaniczne są cudne, dobrze ,że one zostały. Z czasem pewnie odnowisz kolekcję :wink:
To prawda, muszę jesienią pokupować cebulek , zawsze miałam niewiele wiosennych kwiatków, ale teraz już nie mam wcale ;:223
U nas dziś już nie ma w ogóle śniegu, w nocy padało , jest mokro i wszędzie stoi woda. Ale właśnie przebija się słonko ;:3
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”