Czosnek "Słoniowy" - Elephant garlic

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
ida74
---
Posty: 4355
Od: 10 kwie 2008, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad stawem

Re: Czosnek "Słoniowy" - Elephant garlic

Post »

U mnie wyszły małe cebulki .Wsadziłam je bez :roll: podziału do ziemi,bo nie dało się podzielić ...zobaczymy co z tego wyniknie :roll:
Awatar użytkownika
kamma
500p
500p
Posty: 554
Od: 25 gru 2010, o 18:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Czosnek "Słoniowy" - Elephant garlic

Post »

Vita według mnie Twój czosne wygląda zdecydowanie jak zimowy,wiosenny nie ma takiego twardego patyka po środku i nie wytwarza nasion
Awatar użytkownika
vita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1273
Od: 5 sie 2009, o 20:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Czosnek "Słoniowy" - Elephant garlic

Post »

Przyznam szczerze, nie mam bladego pojęcia :;230 W dwóch kwiatostanach, które ścięłam w październiku nie stwierdziłam niczego co przypominałoby nasiona ;:223 Wszystkie cebulki i ząbki posadziłam, wyściółkowałam, zobaczę wiosną...
Próbuję się z lekka dokształcić w uprawie czosnku, ale idzie mi po grudzie :;230
Pozdrawiam, Wiktoria

Tak to się plecie...
Dorota 11
50p
50p
Posty: 97
Od: 16 lut 2011, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czosnek "Słoniowy" - Elephant garlic

Post »

Czosnek słoniowy sadziłam na jesieni i niestety urosła jedna cebula myśle że nasz klimat nie jest sprzyjający jego uprawie.Smak czosnku jest inny jak nasz. Ja sadzę na jesieni czosnek Arkus i Harnaś jestem z niego zadowolona.
Awatar użytkownika
stasia109
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4312
Od: 7 lip 2008, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. opolskie

Re: Czosnek "Słoniowy" - Elephant garlic

Post »

Tak pomalutku to przechodzi mi chęć na czosnek słoniowy. Harnaś wypróbowany, zdrowy i dobrze rośnie. Brakuje mi już nerwów na ten wielki. :cry: :cry: :cry:
Adresy do moich wątków
Zwierzęta też odczuwają głód, pragnienie, ból, strach... i to już powód by nie zadawać im cierpienia i krzywdy.
ster
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 17 paź 2011, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Góry Kamienne

Re: Czosnek "Słoniowy" - Elephant garlic

Post »

Witam wszystkich amatorów czosnku "Słoniowego". Otrzymałem 4 lata temu jedną główkę tego czosnku. W główce były trzy ząbki każdy wielkości główki naszego czosnku. Posadziłem te trzy żąbki razem z moim normalnym czosnkiem jesienią. Na wiosnę zaczął pięknie rosnąć. Latem razem z normalnym czosnkiem został wykopany.Główki były dorodne, a przy każdej było ok 6szt. maleńkich ząbków przybyszowych. Konsumpcji z chęci uzyskania jak najwięcej ząbków do sadzenia nie było. Następnej jesieni posadziłem 9 dużych żąbków plus 10 cebulek przybyszowych. Na wiosnę duże ząbki wyrosły wspaniale a małe cebulki nawet nie wzeszły. Trochę mnie to zniechęciło bo kiedy wreszcie będę mógł uzyskać jakiś konkretny zbiór. Latem czosnek został wykopany i jesienią znów posadzony z tym, że jedna główka poszła do konsumpcji. Przyznam, że smak mnie nie powalił. Raczej rozczarował. Ale to rzecz gustu.Na następną wiosnę małe cebulki, które przez zapomnienie zostały w ziemi wyrosły, bo o nich zapomniałem i wyrosły z nich pojedyncze cebule srednicy ok 4cm.I dopiero z tych cebul, po wsadzeniu jesienią wyrosły normalne głowki z ząbkami. Trochę jest zabawy z tym czosnkiem żeby uzyskać przyzwoity zbiór.
Awatar użytkownika
stasia109
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4312
Od: 7 lip 2008, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. opolskie

Re: Czosnek "Słoniowy" - Elephant garlic

Post »

Ster, :wit bardzo Ci gratuluję i troszkę zazdroszczę ;:138 , przepraszam, :oops: wstyd mi za tę zazdrość....
Adresy do moich wątków
Zwierzęta też odczuwają głód, pragnienie, ból, strach... i to już powód by nie zadawać im cierpienia i krzywdy.
ster
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 17 paź 2011, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Góry Kamienne

Re: Czosnek "Słoniowy" - Elephant garlic

Post »

stasia109 pisze:Ster, :wit bardzo Ci gratuluję i troszkę zazdroszczę ;:138 , przepraszam, :oops: wstyd mi za tę zazdrość....
Naprawdę nie ma czego zazdrościć. Przyznam Ci się, że zrezygnowałem z dalszej uprawy tego czosnku. Uprawa wymaga wiele samozaparcia. A poza tym główna kucharka mojego domu nie przepada za tym czosnkiem. Więc cały jesienny zbiór rozdałem każdemu kto chciał. W altance zostawiłem jedną główkę aby sprawdzić jak poradzi sobie z mrozami. Tylko, że mrozów brak. Jak chcesz mogę Ci wysłać te trzy żąbki, a po 5-ciu latach będziesz miała grządkę.
rozwar1951
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 9 wrz 2010, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: Czosnek "Słoniowy" - Elephant garlic

Post »

Czosnek słoniowy poza nazwą i wyglądem ma niewiele wspólnego ze zwykłym czosnkiem.Bliżej mu jest do pora.Trzeba mu będzie znaleźć miejsce w naszej kuchni.Może być jako dodatek do sałatek lub pieczony.
Kolorowy
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 13 lut 2012, o 16:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk, Wrocław

Re: Czosnek "Słoniowy" - Elephant garlic

Post »

Czy udało sie komuś wyhodować ten czosnek z nasion? Będziecie próbować?
Rumianka
500p
500p
Posty: 510
Od: 31 paź 2011, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: Czosnek "Słoniowy" - Elephant garlic

Post »

Kolorowy! A wiesz może gdzie można zdobyć nasiona czosnku słoniowego? Chciałabym spróbować uprawy z nasion lub ząbków. Interesuje mnie taki łagodny w smaku czosnek. Pozdrawiam ,Bożenka.
Pozdrawiam , Bożenka.
Kolorowy
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 13 lut 2012, o 16:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk, Wrocław

Re: Czosnek "Słoniowy" - Elephant garlic

Post »

Wydaje mi się, że tylko od amatorów którzy zbiorą/zebrali nasiona.
Uprawa czosnku z nasion chyba nie jest strasznym ryzykiem, tyle że trzeba dłużej czekać na efekty pracy w postaci zbioru wielkich główek.
mirzan
---
Posty: 4277
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czosnek "Słoniowy" - Elephant garlic

Post »

U mnie czosnek słoniowy nie zawiazał nasion.Cebulki miałem z dwóch źródeł,więc powinny zapylić się.Ale nasienniki były puste,ani jednego nasionka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”