Moje kaktusy fera64

ODPOWIEDZ
bebos
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1406
Od: 1 lut 2011, o 15:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje kaktusy fera64

Post »

O kaktuskach nie podyskutuję, ale dorodnego Aloe variegata pochwalę; dostrzegę jedynaczkę Haworthia attenuata, zachywcę się soczystością zdjęć, no i oczywiście prześlę w imieniu mojej kudłatej świninki pomyzianie za uszkiem dla Twoich łaciatych...
Awatar użytkownika
fera64
500p
500p
Posty: 631
Od: 5 sty 2011, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pszczyna, Śląskie

Re: Moje kaktusy fera64

Post »

Julita, sokolica bardzo dziękuję :) To są 2 świnki, pierwsza to samiczka a druga to wykastrowany samczyk :)

bebos
A kiedy pokażesz swoje wieprzki? Chętnie bym popodziwiała :)

Dziękuje wszystkim za uznanie ;)
Fanka Mammillarii :) Pozdrawiam Kasia.
bebos
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1406
Od: 1 lut 2011, o 15:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje kaktusy fera64

Post »

Jest na str. 15 w moim wątku. To merino i właśnie będę ją strzygła - może wrzucę nową fotkę - bo jak jej zostawię grzywę, wygląda jak lew :wink:
Ma trzy lata, a dwa miesiące temu przeszła mastektomię - na szczęście guz nie był złośliwy - badanie histopatologiczne robione były wysyłkowo w Niemczech - dziwnie to brzmi dla wielu, bo po co tyle zachodu - ale co miałam robić - jest pod moją opieką, chorowała - przecież nie mogłam przeliczać ceny samej świnki versus cena badań i operacji...
Awatar użytkownika
fera64
500p
500p
Posty: 631
Od: 5 sty 2011, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pszczyna, Śląskie

Re: Moje kaktusy fera64

Post »

Dla mnie to nie jest dziwne, że leczy się zwierzę, które się kocha :) Moje też miały już kilka zastrzyków, tak dla pewności, by nie okazało się za jakiś czas, że mają świerzba i/lub grzybicę :)

Twoja świnka jest cudna ;:167
Fanka Mammillarii :) Pozdrawiam Kasia.
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Moje kaktusy fera64

Post »

Beato masz rację większość ludzi nie rozumie , dlaczego ratuje się zwierzaka.Kiedy moja sunia odeszła i córka miała doła w pracy , to jej kolega najpierw ją wyśmiał ,że jak może za psem tak się zachowywac ,a potem powiedział ,że psy przecież nic nie czują i nie rozumieją .
Ja nie dyskutuje z takimi ludzmi :wink: Też ratowałam moją do ostatniej chwili.Nie tylko pieniądz liczy się w życiu ,Jak masz zwierzaka 11 lat to już jest członek rodziny i nie ma o czym mówić ;:108 Zresztą czy ma się 11 lat czy mniej dla mnie zwierzaki są ważne :)
Reposit-08
500p
500p
Posty: 799
Od: 25 sie 2010, o 15:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje kaktusy fera64

Post »

Świneczki przeurocze ;:108
Kudłate buziole dla nich ;:196
Awatar użytkownika
Sebek87
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1108
Od: 10 gru 2010, o 18:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje kaktusy fera64

Post »

Jakie kudłacze fajniutkie :lol:
Awatar użytkownika
fera64
500p
500p
Posty: 631
Od: 5 sty 2011, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pszczyna, Śląskie

Re: Moje kaktusy fera64

Post »

Tak awno nie pisałam w swoim wątpku, że aż wstyd :oops: :)

Pod koniec poprzedniego sezonu zakupiłam parę roślinek. Jak na razie od tamtej pory leżą zawinięte w gazetach na zimowisku i z tego co wiem mają się dobrze.
Postaram się zrobić zdjęcie z zimowiska, gdy będę w rodzinnym domu :)
Znalazłam kartę z aparatu więc będzie dobrze :)

Oto co kupiłam:

- Mammillaria lenta
- Mammillaria lanata
- Mammillaria dealbata
- Mammillaria ingens
- MAMILLARIA CENTRICIRRHA
- Mammillaria pilispina

Teraz czeka mnie wyjmowanie z zimowiska moich Amarylisów, a zaraz później Mammillarie, na szczęście nie wiele jest do przesadzania. Juz pomału wraca do nas wiosna ;:3
Fanka Mammillarii :) Pozdrawiam Kasia.
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20173
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Moje kaktusy fera64

Post »

Rzeczywiście daaawno nie pisałaś. :wink:

Ciekaw jestem tych mammillarii. Duże?

M. centricirrha z dużej litery bo Ci się tak spodobała? To piękna roślina - jeśli forma 'longispina' to rewelacyjna. Byle tylko była na pełnym słońcu i nie zredukowała cierni.
Warte uwagi też moim zdaniem M. lenta i M. lanata ale to małe roślinki.

Wiosna to chyba bliżej na Śląsku - tu, na Ścianie Wschodniej gdzie mieszkam wciąż pada śnieg i jest go dużo. Wiosna chyba za Wisłą... :P
Henryk - moje kaktusy i sukulenty 1..., 8, 9,cz. 10
W tematach roślin proszę pisać na priv.
Awatar użytkownika
theoria_
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2164
Od: 3 sie 2010, o 00:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski
Kontakt:

Re: Moje kaktusy fera64

Post »

Chyba się domyślam skąd te zakupy :wink: Już się nie mogę doczekać kolejnych Twoich zdjęć, nowości i wiosny oczywiście!
Awatar użytkownika
fera64
500p
500p
Posty: 631
Od: 5 sty 2011, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pszczyna, Śląskie

Re: Moje kaktusy fera64

Post »

hen_s pisze:Rzeczywiście daaawno nie pisałaś. :wink:

Ciekaw jestem tych mammillarii. Duże?

M. centricirrha z dużej litery bo Ci się tak spodobała? To piękna roślina - jeśli forma 'longispina' to rewelacyjna. Byle tylko była na pełnym słońcu i nie zredukowała cierni.
Warte uwagi też moim zdaniem M. lenta i M. lanata ale to małe roślinki.

Wiosna to chyba bliżej na Śląsku - tu, na Ścianie Wschodniej gdzie mieszkam wciąż pada śnieg i jest go dużo. Wiosna chyba za Wisłą... :P

Z wielkich liter, bo skopiowałam sobie nazwę i nie chciało mi się zmieniać, ale nei ukrywam, że jest ciekawa :) Mam tą z krótkimi cierniami, u mnie ze słońcem nie ma problemow, wrecz odwrotnie, kilka mammillarii udało mi się poparzyć niestety. Inspekt teraz ma inne, rewelacyjne miejsce :) U mnie też śnieg, lód i mróz, choć już trochę lżejszy niż wcześniej :) Wiosna za Wisłą, być może, ale nad Wisła jeszcze zima :) Choć nie powiem, śloneczko pięknie świeci. Co do wielkości okazów, to M. centricirrha jest dosyć duża (ok 5cm średnicy) w porównaniu do reszty moich roślinek. Nie kupuję dużych okazów, wolę sama wychodować od maleńkiego. M. lenta i M. lanata mają ok 2 - 3 cm średnicy.
theoria_ pisze:Chyba się domyślam skąd te zakupy :wink: Już się nie mogę doczekać kolejnych Twoich zdjęć, nowości i wiosny oczywiście!
Zakupione u mojego ulubionego sprzedawcy z All :) jutro strzelę fotki z zimowiska, tzn. postaram się. :) Trochę tam ciemno mam, nie wiem czy będą widoczne roślinki.
Fanka Mammillarii :) Pozdrawiam Kasia.
Awatar użytkownika
theoria_
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2164
Od: 3 sie 2010, o 00:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski
Kontakt:

Re: Moje kaktusy fera64

Post »

Równie planuję zrobić zakupy u ww sprzedawcy :wink: M. lenta oraz M. centricirrha są również na mojej liście, więc tym bardziej uzbrajam się w nie-cierpliwość ;:65
Reposit-08
500p
500p
Posty: 799
Od: 25 sie 2010, o 15:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje kaktusy fera64

Post »

Gratuluję zakupu nowości :D
Co prawda moja lista leży gdzieś głęboko w szufladzie, zakopana pod stertą innych "przydatnych" rzecy, ale chyba już czas nad nią pomyśleć, choć nie wiem jak to w tym roku będzie z zakupami :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”