Pochylony świat na piasku cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kocina
1000p
1000p
Posty: 1197
Od: 22 lip 2008, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków, 6b

Re: Pochylony świat na piasku cz.2

Post »

Witaj Aniu :wit
Chylę czoła przed wrzosowiskiem.
Pamiętam jak je zakładałaś i chociaż wtedy nic się nie odzywałam, kibicowałam Ci po cichutku.
Warto było ;:108
Pozdrawiam ? Ogródek Marty: 1, 2
Awatar użytkownika
kubanki
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1981
Od: 28 sie 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Pochylony świat na piasku cz.2

Post »

Marto, mam nadzieję, choć u mnie wszystko dość wolno idzie z powodu słabiutkiej gleby.
Marto, wrzosowisko cieszy nas o każdej porze roku. Niestety dziś odkryłam, że w tym roku wymarzły wszystkie wrzośce jednej odmiany. Łudzę się jeszcze, że odbiją, ale i tak mi smutno, bo ten rok będzie marniutki nawet jak odbija. Szkoda, bo pięknie w ubiegłym kwitły już w czerwcu...
Ania
Mój ogród cz. 1, cz. 2
Awatar użytkownika
Tacca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4487
Od: 12 lut 2009, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Pochylony świat na piasku cz.2

Post »

Aniu przyszłam z rewizytą , oglądałam Twje rękodzieła zdolna jesteś, pięknr rzeczy robisz.ogród też śliczny,wrzosowisko masz piękne , nawet jak trochę wymarzło, a może jeszcze odbiją i tyle kamieni, fana ścieżka .
Awatar użytkownika
kubanki
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1981
Od: 28 sie 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Pochylony świat na piasku cz.2

Post »

Danusiu, dziękuję za odwiedziny. Niby nie szkodzi, że część wrzosów wymarzła, ale ja wciąż jestem na tym etapie, że każdej rośliny mi szkoda. Nie narzekam na brak miejsca, raczej wciąż wynajduję miejca, które chciałabym zagospodarować. A na każdy kawałek ziemi wiesz sama ile roślin trzeba... No i akurat te wrzośce tak pięknie się rozrosły w ubieglym sezonie i pięknie kwitły już w lipcu...
Na szczęście coraz więcej pąków i kiełków widać w ogrodzie.
Ania
Mój ogród cz. 1, cz. 2
Awatar użytkownika
zanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1852
Od: 24 maja 2008, o 22:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pochylony świat na piasku cz.2

Post »

kubanki pisze: Małgosiu, jeśli się nie mylę to Avocado. Iga mnie na nią namówiła przy pierwszym zamówieniu, wspólnym zresztą, jeszcze ze Słowacji. I jestem bardzo zadowolona, ładnie przyrasta, długo dobrze wygląda i kolory ma cudne.
Cześć Aniu, ta hosteczka to raczej Stained Glass, z "boqueto-fragrantowatych", więc kuzyneczka Avocado 8-)
Moje słowackie też do gigantów nie należą, chociaż glebę mają u mnie kilka razy lepszą niż Twoje piaski. Za to prawie wszystkie Fransenowskie idą jak burza...
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25148
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Pochylony świat na piasku cz.2

Post »

No i znowu zniknęłaś.
Awatar użytkownika
kubanki
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1981
Od: 28 sie 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Pochylony świat na piasku cz.2

Post »

Jestem, jestem.
Doglądam teraz bardziej drugiego hobby, bo znów pojawiła się szansa na pieniądze na działalność...
Ale wracam do ogrodu. W sobotę spędziliśmy rodzinnie dzień na ogródkowaniu. Ja cięłam krzewy, mąż podcinał i wycinał sosny, dzieci przgotowywały ognisko i szalały w słońcu. Wyciągneliśmy im rowery, piaskownica została otwarta.
Z dnia na dzień pączki na krzewach większe, wyszły pierwsze przebiśniegi, ale nie mam co pokazywać, bo mam ich całe 3 sztuki. Krokusy jeszcze z tydzień będą się zbierać i to jeśli codzień tak słoneczko będzie świeciło. Straty niestety są, nawet żurawki niektóre wyglądają kiepsko. Ja jednak jestem bardzo cierpliwa i rośliny mają szansę dać oznaki życia co najmniej do czerwca.
A, z nowości to jeszcze sikorki zajęły swoją budkę. Już 3 rok będzie wykorzystana :heja
Ania
Mój ogród cz. 1, cz. 2
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Pochylony świat na piasku cz.2

Post »

Witaj Aniu fajnie ze znów jesteś dobrze że znowu weekend zapowiadają taki piękny jak poprzedni , znów będzie można cieszyć się ogrodem.
Awatar użytkownika
kubanki
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1981
Od: 28 sie 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Pochylony świat na piasku cz.2

Post »

O, to świetna wiadomość, bo nawet nie zaglądałam w prognozy, żeby nie zapeszyć. Może wreszcie wyjdę do ogrodu z aparatem. Choć u mnie teraz naprawdę nie ma czego fotografować. Pączków już nie będę pokazywać, a na kwiaty trzeba jeszcze trochę poczekać.
Ania
Mój ogród cz. 1, cz. 2
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25148
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Pochylony świat na piasku cz.2

Post »

Twórz kobieto, bo masz talent. :D
Awatar użytkownika
Marta_S
500p
500p
Posty: 816
Od: 3 wrz 2010, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pochylony świat na piasku cz.2

Post »

Też mi sie marzy budka z sikorkami i innymi ptaszkami :) tylko na razie u mnie wszystko takie małe, że nie ma na czym ich zawiesić :?
Zapraszam
Ogród Marty_S
Awatar użytkownika
jollla500
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10626
Od: 26 cze 2008, o 23:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Pochylony świat na piasku cz.2

Post »

Witaj Aniu ;:196 ślicznie u Ciebie w ogrodzie a pamiętam Twoje początku ile trudu włożyliście, teraz jak oglądam serce się raduje naprawdę ślicznie jest :D
Przykro mi z powodu Waszej suni ;:168
Zostawiam buziaka dla synka ;:cm
Jolllinki ;:3Do Jollla500
Miłością moją są ogrody, wschody słońca i jego zachody......
Awatar użytkownika
kubanki
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1981
Od: 28 sie 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Pochylony świat na piasku cz.2

Post »

Małgosiu, dzięki. Próbuję i próbuję, czasem coś wyjdzie. Coś muszę na tym odludziu robić ;)
Marto, cierpliwości. Urosną i u Ciebie, szybciej niż myślisz. Nasze sosny mają niecałe 20 lat, a to już wielkie drzewa. Takie 8 letnie też już się nadają na budki, ale fakt, że sosny wyjątkowo szybko rosną. A u nas akurat czują się świetnie.
Jollu, tak, początki były trudne. Teraz to głównie pielęgnacja, choć oczywiście nie obejdzie się bez wiosennych zakupów. Jesteśmy uzależnieni od jałowców. Musi ich przybyć w tym roku także. Ja też zapałałam miłością do szczepionych roślinek, więc pewnie sobie coś przywiozę i w tym roku.
Roni, naszej wilczycy, żal mi ogromnie. Była bardzo mądra i wierna. Najgorsze jest to, że nie wiemy, co się jej stało...

Dziś wykopałam na hostowisku oba dołki z serduszkami. Przeżyły ;:138 I będą się rozrastać i cieszyć oczy. Muszę sobie jakieś odmianowe dokupić, w OBI było sporo, ale drogie jak na byliny, ponad 20zł. Choć kłącze było ładne, pewnie się skuszę.
Krokusy coś wolniutko wychodzą, pewnie dlatego, że jednak ziemia była zmarznięta.
Widać już też malutkie orliki, żurawki i wiele innych bylin. Przycięłam powojniki.
Ania
Mój ogród cz. 1, cz. 2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”