Pomidorki koktajlowe - 1cz.

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
janusz
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 408
Od: 25 maja 2005, o 13:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post »

SATI pisze:Mirabilis po prostu kupuję opakowanie pomidorków w TESCO i wybieram nasionka
Aaaaa!!! To pewnie rozmawiamy o zupełnie inych pomidorach. Ja kupiłem nasiona pod tytułem "Koralik"w sklepie ogrodniczym i może dlatego one są mało smaczne. :cry:
Janusz
ogród bez winorośli to nie ogród...
Mirabilis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1001
Od: 27 maja 2006, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Też mam Koralika i pewnie dlatego nie wszystkie nadają się do jedzenia.
O sposobie "Tesco" nie pomyślałam. Dzięki za podpowiedź.
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

no właśnie..więc zanim napisze się coś takiego jak Janusz..należałoby pomyśleć czy aby mówimy o tych samych pomidorach.swoje (przynajmniej te czerwone) uprawiam od kilkunastu lat z własnych nasion..i są naprawdę pyszne i na pewno nie tylko ozdobne..chętnym służę nasionami..jak już pisałem mam też żółte i gruszeczkowe.. są bardziej "mięsiste" i większe ale smak juz nie ten..
Awatar użytkownika
SATI
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 311
Od: 26 maja 2006, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: SKIERNIEWICE

Post »

józef chętnie przyjmę kilka nasion gruszeczkowych pomidorków takich jeszcze nie miałam :D
zduno2
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 4 lis 2006, o 21:06
Lokalizacja: warszawa

Post »

Witam wszystkich chlorofilo-lubnych lub lubiących. Zwracam się z pytaniem czy ktoś próbował sadzić, siać pomidorki koktajlowe w domu i zimową porą? i czy jest to możliwe ?
Awatar użytkownika
alka
200p
200p
Posty: 375
Od: 3 paź 2006, o 23:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Południe Gdańska

Post »

Pomidorki koktajlowe uprawiam od wielu lat pod folią, a w tym roku posadziłam kilka krzaczków w donicy na tarasie. Przed mrozami wniosłam je do domu. Mieszkają przy południowym oknie. Zobaczę, czy będą rosły w domu. Nasiona przywiozłam z Włoch, objadamy się nimi każdego roku, jak jeździmy na narty. Jednak nigdy i nigdzie, nie widziałam takich olbrzymich gron, jak na fotografii Józefa.
Bardzo, bardzo uśmiecham się do Ciebie Józefie: czy zjadłeś już wszystkie tegoroczne pomidorki, czy znajdziesz jeszcze choć jeden i obdarujesz mnie pesteczkami? Jeśli tak, to podeślę adres na priv.
Moje mają tylko kilka owoców na gronie, bardzo smacznych, słodko-kwaśnych, ale tylko kilka.
Pozdrawiam, Ala
Mój ogród - Alka
Awatar użytkownika
Mary
100p
100p
Posty: 126
Od: 29 wrz 2006, o 09:53
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Od kilku lat jestem wielbicielką pomidorków koktailowych. Za granicą innych nie kupowałam.
Rzeczywiście greckie były najlepsze ;)
Nie mam szklarni, ale chciałabym zasadzić je na balkonie w donicy.
Kiedy trzeba je wysiać i czy ktoś będzie tak miły podzielić się nasionami?
Próbowałam w AuChan zaopatrzyć się w pomidorki, ale nie były smaczne, a Tesco u mnie nie ma :(...
pomożecie?
zduno2
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 4 lis 2006, o 21:06
Lokalizacja: warszawa

Post »

dostałem pare owoców koloru czerw. i żółtego to sie z Tobą MARY podziele-też podlasie.A jeśli chodzi o to kiedy siać? to wielkim znawcą nie jestem- myślę że tak samo jak zwyłe :D
zduno2
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 4 lis 2006, o 21:06
Lokalizacja: warszawa

Post »

te które proponuję były smaczne ,odmian nie znam, widziałem natomiast same roślinki :D -nice i najważniejsze -zdrowo rosły bez plam robaków itd
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 22019
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

na pewno, tak jak zwykłe.Wysiewam w marcu do szerokiej miski,potem przepikowuję do kubeczków po kefirze i po 15 maja przesadzam do ogrodu lub na balkon. Potem one rozsiewają się same, jeśli pozostawi się kilka owocków w ogrodzie na zimę. MOżna je przysypać ziemią delikatnie lub też nie.
Żeby uzyskać dodatkowe krzewy pomidorów,to co usuwam,czyli nadmiar pędów,wsadzam prosto do ogródka do ziemi,przyjmują się bardzo łatwo i też szybko owocują.
Wszystko zależy od pogody i nawożenia, bo pomidor ,każdy, jest bardzo żarłoczny.
Najzdrowiej wg.mnie jest w przygotowane dołki pod rozsadę nałożyć dużo obornika,przysypać ziemią i potem flanca.Podlewam również przefermentowanym ,rozcieńczonym obornikiem.
Rosną i owocują jak na drożdżach.Ale ja mam tylko lub aż 4 - 5 krzaczków!!!!! :wink: :D
Awatar użytkownika
Onak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 855
Od: 4 lip 2006, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna
Kontakt:

Post »

Kurcze, muszę sobie spróbowac zasiac kilka w donicy na balkonie w tym roku.
Mniami, juz mi ślinka cieknie - tak mnie zachęciliście!
Pozdrawiam! Karina
Na moim balkonie ;:173
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

alka..myśle że coś się da zrobić ..zjadłem wprawdzie wszystkie ale chyba kilka jeszcze w domku na działce też się ostało..od kilku lat sadzę w szklarni tylko koktajkowe..na jednym gronie jest ich nieraz 30-40..tak tak ..słowo.. oczywiście nie dojrzewają jednocześnie ale tyle ich jest...
teraz mam kilka odmian ..każda inna w smaku..
sieje wczesną wiosną do kubeczków a gdy już nie groża przymrozki wysadzam do szklarni..potrzebują dość intensywnego nawożenia..ale to już też wiecie..
wschodzi mi też dużo "samosiejek"..te które jesieną opadną wiosną są ładniejsze niż te wyhodowane na parapecie..a przede wszystkim już ukorzenione w gruncie .wystarczy tylko przerwać ..jako że wschodzą kępkami i rosną jak zwariowane..
szkoda że wcześniej nie wiedziałem że będzie takie zainteresowanie nasionami..
alka podaj swój adres...
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4856
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Ja co roku kupuję w sklepie ogrodniczym paczuszkę nasion i wysiewam też w kubeczki a potem do namiociku :D
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”