Tajemnicze zakątki u Joli i Adama cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7114
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: Tajemnicze zakątki u Joli i Adama cz.2

Post »

A ja tam lubie koty i nawet je podkarmiam teraz. Wczesniej jak mialam wlasnego kociambra, to zaden inny nie przychodzil - omijaly ogrodek z daleka :twisted:
Awatar użytkownika
jola1010
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1651
Od: 4 cze 2007, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: DOLNOśLąSKIE

Re: Tajemnicze zakątki u Joli i Adama cz.2

Post »

Jule ... właśnie tak nam ktoś powiedział ,że własnego kociaka trzeba to by pilnował swojego terenu. Ale my mieliśmy kiedyś kota i kotkę to się na siłę do domu pchały i jak wdarły się przez dach i okno na piętrze i spałaszowały całą rybę na obiad to już ich nie lubię :;230
davussum
500p
500p
Posty: 806
Od: 26 sie 2010, o 15:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 100-lica

Re: Tajemnicze zakątki u Joli i Adama cz.2

Post »

U mnie na działce nie ma zwierząt tzn krążą jakieś koty ale moją działkę omijają, jedynym szkodnikiem jaki grasuje po mojej działce jest mój 4 letni synek :)
Awatar użytkownika
Ewa_tuli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2956
Od: 16 sty 2012, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Legnicy

Re: Tajemnicze zakątki u Joli i Adama cz.2

Post »

Ja ze swoim psiakiem też mam problem. I wierz mi Jolu kojec nie jest przeszkodą.
Psiak w zimie mieszka w domu, ale latem mu za gorąco (spory z długimi kudłami) a my długo pracujemy.
Ogrodzenie z siatki nie powstrzymało go, żeby nie uciekał na krótkie samotne spacerki (krótkie, bo to suczka) poza nasz ogród.
Nie wystarczą mu spacery ze smyczą.
Nigdy nikogo nie ugryzł, ale zęby ma niczego sobie i straszy ludzi (zwłaszcza rowerzystów).
Wybudowaliśmy spory kojec z siatki spawanej (wysokości 1,5m), żeby jej nie rozciągnął.
Możesz nie wierzyć ale pies przełazi górą. trzeba to zobaczyć, żeby uwierzyć jak pies wdrapuje się na siatkę (sztywna - pomaga mu).
Także jak pies chce koniecznie wyjść, to wychodzi...i śmieje się z nas :;230

;:118
Awatar użytkownika
Giecikowa
200p
200p
Posty: 355
Od: 13 lut 2011, o 09:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Tajemnicze zakątki u Joli i Adama cz.2

Post »

Wpadłam się przywitać z sąsiadką :wit Coraz więcej osób z naszych okolic spotykam na tym forum.Ale fajnie ;:138
Pozdrawiam Dorota:)
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2089
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Tajemnicze zakątki u Joli i Adama cz.2

Post »

Zawsze będą dobre i złe strony w każdym temacie czy to kot czy pies ,potrzebuje opieki i ma swoje humorki a my musimy jakoś sobie w miarę możliwości z tym poradzić podobnie jak z dziećmi jak malutkie to takie słodkie że życia dla nich nie szkoda a jak odrosną to nie raz mamy w gębie jak w trampku po meczu. :;230 ;:138
davussum
500p
500p
Posty: 806
Od: 26 sie 2010, o 15:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 100-lica

Re: Tajemnicze zakątki u Joli i Adama cz.2

Post »

dobrze powiedziane :heja
Awatar użytkownika
anesse81
200p
200p
Posty: 420
Od: 2 lut 2011, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Tajemnicze zakątki u Joli i Adama cz.2

Post »

Witaj Jolu masz przepiękny ogród ;:167 . Jak tylko przejrzałam ten wątek, pobiegłam zaraz do pierwszej części. Szkoda, ze wiele zdjęć niedostępnych. Ogród robi niesamowite wrażenie, już teraz wiem co zrobić z górą niepotrzebnego kamienia :tan Zainspirowałaś mnie i na pewno coś skopiuję, bez urazy oczywiście. Mój ogródeczek jest bardzo młody i potrzebuję pomysłów na jego zagospodarowanie. Przepięknie prowadzisz drzewka, po prostu cuda (jak się robi te korkociągi?). Aha mam pytanko o altankę, na dachu macie maty trzcinową, bambusową czy wiklinową? chciałam taką położyć na dach mojej altanki ale mój M twierdzi, że się nie nadaje, bo wiatr zdmuchnie itd...
Pozdrawiam cieplutko AGA :)
POLE AGI
Awatar użytkownika
4mmmm
100p
100p
Posty: 101
Od: 3 mar 2011, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Tajemnicze zakątki u Joli i Adama cz.2

Post »

Witaj Jolu.
Przyznaję się, podglądałam Twój wątek przez cały poprzedni rok, a potem gdzieś mi zniknął..
Masz piękny, tajemniczy ogród ;:167
I teraz już Cię nie zgubię:)
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2089
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Tajemnicze zakątki u Joli i Adama cz.2

Post »

Aguś jak masz niedostępne zdjęcia to sprawdź jaką masz datę na komputerze łącznie z rokiem u mnie często córcia przestawia bo ma takie programy że jej coś nie chodzi a w jej czasie mnie nie widać zdjęć i tak w koło Macieju może u ciebie też ten sam powód nie dostępnych zdjęć. ;:7 ;:180
3 KOTY
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1130
Od: 7 kwie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Tajemnicze zakątki u Joli i Adama cz.2

Post »

Jolu! Na 5 stronie wątku,na zdjęciu z dereniem rosnie takie małe, srebne cóś. Chyba jałowiec. Interesuje mnie włsnie to cóś i sposób jego strzyżenia. A może masz jakieś wyrźniejsze jego zdjęcie?
Marta
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Tajemnicze zakątki u Joli i Adama cz.2

Post »

Witam, jak zdrówko po pierwszym naprawdę wiosennym weekendzie? Były prace w ogrodzie? Bo ja się przyjemnie skatowałam :heja
Awatar użytkownika
jola1010
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1651
Od: 4 cze 2007, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: DOLNOśLąSKIE

Re: Tajemnicze zakątki u Joli i Adama cz.2

Post »

Witajcie :wit

davussum lojka 63 ... dzieciaczki podrosną i może :roll: będą pomocne, a zwierzaki niszczyciele psocą i będą psociły...

ewa_tuli ...wierzę , bo sami mieliśmy psiaka akrobatę ,który nawet po drabinie wszedł na pierwsze piętro :;230

Giecikowa witaj sąsiadeczko - zapraszam do kolejnych odwiedzin.

anesse81 witaj. To miłe ,że nasza ciężka praca i jej efekty może być inspiracją dla innych
anesse81 pisze:...(jak się robi te korkociągi?)...na dachu macie maty trzcinową, bambusową czy wiklinową? chciałam taką położyć na dach mojej altanki ale mój M twierdzi, że się nie nadaje, bo wiatr zdmuchnie itd...
Tu kilka fotek z kształtowania bukszpana:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tu jeszcze znalezione stare foty z innych postrzyżyn:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dach altany jest drewniany, pokryty papą i na koniec mata trzcinowa zaimpregnowana tak jak ogrodzenie. Wszystko ciasno upięte na drutach bez zastosowania gwoździ ,żeby nie dziurawić dachu. Spełnia swoją powinność wygląda ładnie i nie przemaka.

4mmmm witam i zapraszam.

3 KOTY
3 KOTY pisze:...Interesuje mnie włsnie to cóś i sposób jego strzyżenia. A może masz jakieś wyrźniejsze jego zdjęcie?
Przycinam tak, żeby uwidocznić jak najbardziej powyginany pień czy gałąź. Fotki w zbliżeniu też z lat ubiegłych:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tu w innym miejscu z długą fryzurką:

Obrazek

Obrazek

I tutaj wiekowy mocno przycięty:

Obrazek

Obrazek

... oj mam ich troszeczkę , :;230 a każdy jest inny. Wystarczy zostawić sezon bez podcinania i kolejny rok to nowe oblicze takiego iglaka

April Zdrówko dopisuje, oczywiście piękny słoneczny weekend spędzony w ogrodzie. Dzięki włókninie , korze i żwirkowi duuużo pracy odpadło. Uff jesteśmy z tego rozwiązania bardzo zadowoleni. Z prac ogrodowych tylko musimy wyciąć stare zeschnięte badylki...sam relaks :heja

Pozdrawiam Jola.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”