Mój ogród...Ann-ka72

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogród...Ann-ka72

Post »

Ja też pytam..? :wit
Awatar użytkownika
Fabi 12
1000p
1000p
Posty: 1253
Od: 18 sty 2010, o 21:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radwanice i Konin Żag.

Re: Mój ogród...Ann-ka72

Post »

Zabiegana ta nasza dziewczyna... :wit
A jak postępuje budowa?
Ann-ka72
1000p
1000p
Posty: 1012
Od: 1 paź 2009, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Mój ogród...Ann-ka72

Post »

Witajcie Kochani!!!! ;:196 ;:196 ;:196


Dawno mnie tutaj nie było, ale jakoś tak zeszło...czas przeleciał mi nawet nie wiem kiedy, ale nawet nie potrafię przypomnieć sobie co robiłam. :oops: Pewnie przespałam jak niedźwiedź zimę i obudziłam się wiosną, albo prawie wiosną.... wczoraj pozagrabiałam z grubsza trawnik,jeszcze mokro,ale musiałam coś robić wokół domu. Pewnie większość Forumowiczek tak ma :)

Jeśli chodzi o naukę- do 25 lutego był nabór na semestr letni,ale niestety znowu za mało chętnych, czekam teraz do sierpnia 2012 i coraz bardziej mnie to wkurza :evil: Może w końcu coś wyjdzie z tego....Rok juz będę miała niestety do tyłu. Nie startuję do innych uczelni(Lublin,Warszawa czy Białystok), bo opłata tam 3,5 tys za semestr, problem z dojazdem i noclegiem(nie zostawię dzieci na 2 dni) i dodatkowo egzamin z rysunku. Trudno, ale z wielu względów Siedlce mi najbardziej odpowiadają.

Budowa też rusza może w marcu, kwietniu, zależy jaka będzie pogoda, ale pewnie jak ziemia juz przeschnie mąż ruszy z koparkami.

Szkółka w planach... na razie czekam do kwietnia, bo i tak nie ma sensu kupować roślin teraz, muszę być pewna że są w dobrej formie. A poza tym na dzień dzisiejszy nie mam z czym startować, w kwietniu spodziewam sie na ten cel gotówki.

i tak to wygląda...

Cieszę się,że luty już za nami, dla mnie 1 marca -nawet jeśli byłoby śniegu po pachy, to i tak już wiosna. :D

Roślinki chyba dobrze przetrwały zimę, a hortensje - to okaże się, jak kopce z ziemi pousuwam, i zrobi sie cieplej. Jestem ciekawa, czy dzięki tym kopcom hortensje będą miały więcej kwiatów...

Tydzień temu kupiłam w Kauflandzie 4 hortensje (jakieś ogrodowe) -2 białe i 2 niebieskie - po 2 zł każda. Nie mogłam sie jakoś oprzeć. :wink:

I na przyciągniecie wiosny widoczek:


Obrazek
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogród...Ann-ka72

Post »

Wiosenny widoczek :D
Dla mnie 1 marca też oznacza wiosnę, niezależnie od tego, co mam za oknem. To już ostatnie dni chłodu, powoli wychodzą cebulowe, nabrzmiewają pąki.
Ach ;:3 ;:138
Ann-ka72
1000p
1000p
Posty: 1012
Od: 1 paź 2009, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Mój ogród...Ann-ka72

Post »

Witaj Aniu ;:196

Wiosna wiosną, ale pogoda nie rozpieszcza ostatnio, przynajmniej u mnie. Wiatr okropny, ale i tak sie cieszę, bo zima za nami. U mnie jeszcze wszystko praktycznie śpi, przebiśniegi kwitną, tak na pocieszenie. :)
Większość ogrodu uporządkowałam, jeszcze trochę przycinania róż i innych krzewów(hortensje, tawuły) mnie czeka, ale na taką zawieję nie chce mi się wychodzić.
Aż nie chce mi się wierzyć, że za 3 tyg. Święta. Czas strasznie szybko leci...

Pozdrawiam Wszystkich.

Już nie mogę doczekać sie kwitnienia magnolii...

Obrazek
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5407
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój ogród...Ann-ka72

Post »

:wit Aniu ;:138 ... No, wreszcie się przebudziłaś z zimowego snu :;230 . Co tam słychać ...nie tylko w trawie ...
Też czekam na kwiaty magnolii - jak każdego roku - ale to dopiero za miesiąc ;:145 ...Na pocieszenie wychodzą , a niektóre już kwitną wczesnowiosenne ; krokusy , przylaszczki , pierwiosnki , przebiśniegi i kokorycze .
Miłego :wit .
Awatar użytkownika
empuza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4296
Od: 4 cze 2007, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Mój ogród...Ann-ka72

Post »

Aniu :wit wiosennie.

Cieszę się, że jesteś. Znów będę mogła podziwiać twoją działeczkę.
Pozdrawiam
"Gdy w jednym domu światło gaśnie i ogród przestaje żyć, w drugim rodzi się nowe życie."
Empuzka i jej ROD-wy świat-rok 2012
Ann-ka72
1000p
1000p
Posty: 1012
Od: 1 paź 2009, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Mój ogród...Ann-ka72

Post »

Jagódko,Agnieszko-Empuza-miło mi Was u siebie gościć. ;:196 U mnie jak na razie nic się nie zmieniło, cały czas czekam...powojniki pewnie będę miała pod koniec kwietnia, może w maju....bo chciałabym żeby transport przyszedł razem z jagodą kamczacką, winoroślą i jakieś inne pnącza. Czy ktoś zna wiciokrzew zimozielony i aktinidię? Warto to brać? Nigdy nie miałam z nimi nic do czynienia, i tak sie zastanawiam....

Roślin wiosennych-w przeciwieństwie do Was jak i u wszystkich na forum prawie nie mam-w gruncie...w tamtym roku wykopałam prawie wszystkie tulipany i krokusy i posadziłam do donicy. Stała sobie na tarasie, nawet jej nie okrywałam i wygląda na to że przezimowała dobrze,bo coś tam wychodzi,mimo iż całą zimę nawet tam nie zaglądałam i dopiero tydzień temu podlałam te suche piaski :wink:

Teściowej "podobno" wykopałam lilie, bo ich nie widzi -żadna u niej nie wychodzi ;:oj , więc wiosna tradycyjnie ;:222 Nie wiem co to będzie jak ruszy to co zaplanowałam i przyjedzie samochód z roślinami :?
No nic, będę martwić się później...
Miło mi że ktoś tu jeszcze zagląda, mimo iż trochę zaniedbałam Forum. ;:196 ;:196

Obrazek
Soczewka
1000p
1000p
Posty: 2982
Od: 9 mar 2010, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Mój ogród...Ann-ka72

Post »

Cześć Ania
Trochę za wcześnie jeszcze na lilie. U mnie też jeszcze nie widać by kiełkowały. ( A na pewno nikt mi nie wykopywał :;230 )

Ja mam wiciokrzew zimozielony. Właśnie dziś obrywałam suche zmarznięte liście-niestety mimo łagodnej zimy nie jest zielony. Mam go od dwóch lat i nie doczekałam się kwiatów, nawet nie wiem czy w ogóle kwitnie. Teraz wolałabym kupić jakiś ładny powojnik, lub wiciokrzew, który ma ładny i intensywny zapach.
Pozdrawiam Monika
Zapraszam do mojego ogrodu
Ann-ka72
1000p
1000p
Posty: 1012
Od: 1 paź 2009, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Mój ogród...Ann-ka72

Post »

Moniko- mi też nikt nie wykopał, a nie widać ich i nie przychodzą mi do głowy zwariowane pomysły ani nie szukam spisków :wink: Ale po prostu ma kobieta problem ze sobą i to poważny, od lat. :(
Myślałam,że wiciokrzewy to proste rośliny i kwitną bez problemu...no cóż, może ktoś jeszcze sie wypowie. W necie są opisy, a dla mnie lepsze byłyby wypowiedzi właścicieli takich roślin.

Może Twój wiciokrzew rośnie w nieodpowiednim miejscu,albo gleba mu nie pasuje....daj mu jeszcze szansę, może pokaże na co go stać.

:wit
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogród...Ann-ka72

Post »

Może lilie teściowej nornice zjadły?
W podzięce za jej dobre serce :wink:
Soczewka
1000p
1000p
Posty: 2982
Od: 9 mar 2010, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Mój ogród...Ann-ka72

Post »

Inne moje wiciokrzewy kwitną bez problemu tylko ten jeden jakoś się gniewa. Prawdopodobnie to Purpurea, ale teraz już nie mam pewności czy nie jakiś pomylony. Kształt i kolor liści by się zgadzał, niestety kwiatów nie miałam okazji porównać. Może w tym roku ;:224 Rozrasta się ładnie
Pozdrawiam Monika
Zapraszam do mojego ogrodu
Awatar użytkownika
FRAGOLA
1000p
1000p
Posty: 3377
Od: 4 cze 2010, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Mój ogród...Ann-ka72

Post »

Witaj Aniu wiosennie :wit
Widzisz ja mam w gruncie dużo wiosennych roślinek i też mi nic nie kwitnie(prawie)...Częśc przemarzła,inne dopiero się na świat gramolą powolutku...I wokół jeszcze szaro i ponuro :?
Wiosnę teściowa zaczyna tradycyjnie...ech...jak miło miec teściową ;:224
Wiciokrzew mam tylko jeden...pomorski "Serotina" i to w dodatku taka sierota,która co roku przemarza na moim wygwizdowie...tak że nic na ich temat nie wiem niestety....
FRAGO-linki
w 'powężowym'
Pozdrawiam-Grazia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”