PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 3 cz.

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Zablokowany
benzulli
200p
200p
Posty: 308
Od: 30 kwie 2011, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Stalowa Wola - podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasi sprzymierzeńcy - ptaki... - 4 cz.

Post »

Dzisiaj widziałem dwa szpaki, które w gromadzie sierpówek sikorek i wróbli próbowały się dostać do budki lęgowej o otworze wlotowym 35mm dla wrobli i sikorek. W takim takim zagęszczeniu akacji i sosen (10m2) na łące przybiłem na robinii budkę dla szpaka, mam nadzieję, że ją odnajdą biedaki.
Zdrowy styl życia, zdrowe odżywianie, jak długo żyć, domowe pieczywo - bezchemii.info
Awatar użytkownika
riane
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 921
Od: 24 lut 2008, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: otulina Kampinosu (mazowieckie)

Re: Nasi sprzymierzeńcy - ptaki... - 4 cz.

Post »

Spora szansa. Ja też miałam podobną sytuację kilka lat temu. Szpaki próbowały się dostać do budki dla sikorek i za nic nie mogły się zmieścić. Na gwałt zamówiłam odpowiednią dla nich budkę i w ciągu tygodnia powiesiłam. Następnego dnia była zajęta :)
Agata
Awatar użytkownika
jacekbielsko
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1204
Od: 15 maja 2011, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bestwina/Bielsko-Biała

Re: Nasi sprzymierzeńcy - ptaki... - 4 cz.

Post »

Awatar użytkownika
mateo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1253
Od: 12 kwie 2009, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Nasi sprzymierzeńcy - ptaki... - 4 cz.

Post »

Dzisiaj widziałem i słyszałem już lecące żurawie.
benzulli
200p
200p
Posty: 308
Od: 30 kwie 2011, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Stalowa Wola - podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasi sprzymierzeńcy - ptaki... - 4 cz.

Post »

Modraszki i bogatki intensywnie przetrzepują budki lęgowe. Wczoraj podczas wieczornego spaceru z psem słyszałem niesamowite dźwięki! Mógłbym słuchać w nieskończoność, przechodząc obok lasu słychać było koncert ptaków!
Zdrowy styl życia, zdrowe odżywianie, jak długo żyć, domowe pieczywo - bezchemii.info
Awatar użytkownika
magos13
500p
500p
Posty: 636
Od: 2 lut 2010, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Nasi sprzymierzeńcy - ptaki... - 4 cz.

Post »

Ja takie koncerty mam w ogrodzie. :D
Cisza zapada jak pojawia się drapieżnik, no i w nocy.
Pozdrawiam. Gosia
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9827
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Nasi sprzymierzeńcy - ptaki... - 4 cz.

Post »

Przyszedł czas zakładania gniazd! Niektóre ptaki już wyprowadzają młode, w zależności od gatunku.

Ja mam szczęście niesamowite, bo pleszki, które wróciły z zimowiska zamiast do stodoły sąsiada przyleciały do mnie.
Samiczka znalazła dziurkę w siatce podtynkowej i wydziubała dziurę w styropianie. Na jesień trzeba naprawić i powiesić w tym miejscu budkę dla pleszek - może się spodoba.

Poniżej fotoreportaż z robienia gniazda. Samczyk się tylko przygląda. Czasami wlatuje do gniazda, ale bez budulca i od razu z niego wylatuje. Nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że samczyków jest dwóch.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
WojtekB
50p
50p
Posty: 97
Od: 1 kwie 2010, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorze Płd.
Kontakt:

Re: Nasi sprzymierzeńcy - ptaki... - 4 cz.

Post »

takasobie pisze:Przyszedł czas zakładania gniazd! Niektóre ptaki już wyprowadzają młode, w zależności od gatunku.

Ja mam szczęście niesamowite, bo pleszki, które wróciły z zimowiska zamiast do stodoły sąsiada przyleciały do mnie.
Samiczka znalazła dziurkę w siatce podtynkowej i wydziubała dziurę w styropianie. Na jesień trzeba naprawić i powiesić w tym miejscu budkę dla pleszek - może się spodoba.

Poniżej fotoreportaż z robienia gniazda. Samczyk się tylko przygląda. Czasami wlatuje do gniazda, ale bez budulca i od razu z niego wylatuje. Nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że samczyków jest dwóch.
Fajne te Twoje pleszki :)
Awatar użytkownika
magos13
500p
500p
Posty: 636
Od: 2 lut 2010, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Nasi sprzymierzeńcy - ptaki... - 4 cz.

Post »

takasobie pisze:
Poniżej fotoreportaż z robienia gniazda. Samczyk się tylko przygląda. Czasami wlatuje do gniazda, ale bez budulca i od razu z niego wylatuje. Nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że samczyków jest dwóch.
Jednego przyglądającego bym zniosła, bo to rzecz powszechna :;230 , ale dwóch ;:185
Pozdrawiam. Gosia
Awatar użytkownika
magos13
500p
500p
Posty: 636
Od: 2 lut 2010, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Nasi sprzymierzeńcy - ptaki... - 4 cz.

Post »

magos13 pisze:
takasobie pisze:
Poniżej fotoreportaż z robienia gniazda. Samczyk się tylko przygląda. Czasami wlatuje do gniazda, ale bez budulca i od razu z niego wylatuje. Nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że samczyków jest dwóch.
Jednego przyglądającego bym zniosła, bo to rzecz powszechna :;230 , ale dwóch ;:185
Wszystko w porządku. Jak dwóch to na pewno inspektorzy nadzoru budowlanego :;230 :;230 :;230
Pozdrawiam. Gosia
benzulli
200p
200p
Posty: 308
Od: 30 kwie 2011, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Stalowa Wola - podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasi sprzymierzeńcy - ptaki... - 4 cz.

Post »

U mnie codziennie popyla pleszka, tzn ten czarny, chodzi wokół domowników, śpiewa, jak gdyby nigdy nic. Ciekawe czy założy tutaj z partnerką gniazdo czy ucieknie gdzieś indziej. Zrobiłem budkę półotwartą, ale to raczej nie dla nich, chociaż nie wiem.
Zdrowy styl życia, zdrowe odżywianie, jak długo żyć, domowe pieczywo - bezchemii.info
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6393
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Nasi sprzymierzeńcy - ptaki... - 4 cz.

Post »

Do domu mojej córki codziennie przylatuje dzięcioł, szczególnie wczesnym rankiem i zaciekle tłucze dziobem w komin na dachu. Ciekawe o co mu chodzi, przecież chyba nie chce wykuć dziupli w betonie.
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
mateo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1253
Od: 12 kwie 2009, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Nasi sprzymierzeńcy - ptaki... - 4 cz.

Post »

Takie bębnienie u dzięcioła pełni tę samą funkcję co śpiew u innych ptaków, a walenie w blachę dalej się niesie niż walenie w drzewo.
W parku koło mnie dzięcioły walą w obudowę latarni :)
Zablokowany

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”