Moje doniczkowe królestwo

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
mmaryla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3991
Od: 23 lut 2011, o 13:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec - Zagórze

Re: Moje doniczkowe królestwo

Post »

Iwonko, chętnie ale nie mam już miejsca a jeszcze czekam na sadzonki fuksji.Pogadamy za rok ;:196
Awatar użytkownika
Karolina__
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3042
Od: 22 lip 2009, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Moje doniczkowe królestwo

Post »

Iwona no i zaraziłaś mnie... Kupiłam chyba z 7 rodzajów Cannien (tak to się odmienia? :;230 ) :)
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4046
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje doniczkowe królestwo

Post »

Maryla, no i nie udało mi się.


Karolina to cudownie a jakie i gdzie?
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16354
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Moje doniczkowe królestwo

Post »

Sporo Masz już kwitnień wiosennych ;:138
Śliczne anturum.
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
x-F-7
---
Posty: 10506
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje doniczkowe królestwo

Post »

Piękny skrętnik i anturium;)
Awatar użytkownika
Karolina__
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3042
Od: 22 lip 2009, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Moje doniczkowe królestwo

Post »

Iwonko, kupiłam na allegro :) Powinny być: Alaska, Pink Sunburst, La Boheme, Cleopatra i taką najpopularniejszą z zielonymi liśćmi oraz czerwoną z bordowymi liścmi - te u kogoś z forumków. No to 6 naliczyłam :uszy
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4046
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje doniczkowe królestwo

Post »

Justynko, Pati dzięki. ;:196

Karolinko piękne odmiany. Życzę aby Ci wyrosło zgodnie z odmianą, bo to wcale nie tak łatwo trafić, jest dużo oszustów.
Pochwal się jak zaczną kiełkować, uwielbiam oglądać jak rosną.
Z tego co wiem to u nas w Polsce nie do zdobycia Pink Sunburst, ale gdyby się Tobie udało to zapisuję się jako pierwsza na wymiankę.
La Boheme nie znam, Cleopatra przepiękna, jak się ładnie u Ciebie wybarwi to też się na nią zapisuję. Będę podpatrywać jak u Ciebie rosną, to piękne rośliny. Już nie mogę się doczekać kwitnień, zobaczymy wtedy co zdobyłyśmy. Powodzenia. :D
Awatar użytkownika
Karolina__
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3042
Od: 22 lip 2009, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Moje doniczkowe królestwo

Post »

Iwonko dziękuję, będę mogła hodować rośliny pod Twoim okiem i już mam pierwsze pytanie :) Czy lepiej wysadzić teraz kanny do donic , czy będzie to miało wpływ na późniejszy wzrost? Bo szczerze mówiąc wolałabym wysadzić dopiero później do gruntu, teraz nie bardzo miałabym gdzie je przechować. Mam taki nieogrzewany foliak i o ile podczas słonecznej pogody jest w nim teraz nawet 25-30st., o tyle w nocy przy mroźnej pogodzie raczej temperatura może spaść poniżej zera. Jedną Cannę musiałam wysadzić do donicy bo trochę się zapędziłam i wsadziłam ją do gruntu (oczywiście nie czytając wcześniej o uprawie) ;:223 i jak skiełkowała to przeniosłam ją do donicy do tego foliaka i okryłam ciepłymi workami.
Zobaczymy, jakie urosną Canny :) Na razie czekam na przesyłkę :uszy
Edit:
A jednak będę miała 7 odmian, dochodzi 'Gnom'. Na razie wystarczy zwłaszcza, że na razie nie wiadomo, czy takie faktycznie będą :wink:
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4046
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje doniczkowe królestwo

Post »

Jeśli chcesz wcześniej cieszyć się kwiatem a nie tylko liśćmi to radzę jak przyślą, obejrzeć czy są zdrowe i posadzić do doniczek i trzymać w domu. Na początek nie muszą być to duże doniczki, potem przesadzisz jak będzie taka potrzeba do większych a podrośnięte do gruntu dopiero po 15-20maja.
Jak posadzisz to trzymasz w ciepłym pomieszczeniu (nawet blisko grzejnika), na tym etapie nie potrzebują światła. Jak wykiełkują, wtedy muszą mieć światło, najlepiej blisko okna lub na parapecie. Nie masz dużo to powinnaś zmieścić na parapecie.
Zdecydowanie odradzam teraz trzymanie w nieogrzewanym foliaku, noce teraz są zabójcze dla nich, za parę dni możesz wynosić je tam na dzień.
Jak koniecznie się upierasz na sadzenie w maju to zostaw sobie jedną na próbę, wtedy sama się przekonasz jaka jest różnica w ich wegetacji.
Pytaj jakby co , zawsze chętnie pomogę, kocham te kwiaty. Powodzenia. :)
PS
Nie znam tej odmiany. Oj będzie co podziwiać. ;:63
Awatar użytkownika
Nikitka
200p
200p
Posty: 328
Od: 27 lip 2010, o 16:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Na ziemskim padole...

Re: Moje doniczkowe królestwo

Post »

Iwonko, ja z pytaniem o hydro... Jak dużo nalewasz wod? Na tej fotce wgląda jakby było jej prawie do połowy wkładu. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/832 ... 2b99b.html
Wsadziłam do keramzytu dwie hoje, bez specjalnego zestawu i właśnie zastanawiam się jak dużo je podlewać.
Awatar użytkownika
Karolina__
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3042
Od: 22 lip 2009, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Moje doniczkowe królestwo

Post »

Nie, nie upieram się :) Chcę oglądać nie tylko liście ale i kwiaty :) Powysadzam je do donic jak tylko przyślą. Zależy jeszcze jakie bulwy dostanę - od forumek dostałam giganty :uszy
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2884
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Moje doniczkowe królestwo

Post »

Hej, piękne te Twoje kanny. U mnie jako pierwsza z tych kupionych w internecie, wychyliła się z ziemi Tropicana. Już przebolałam te wszystkie co mi zmarzły i teraz się cieszę że biorą się do życia te które kupiłam przez internet, bo wiadomo jak to z tym bywa. Miłej niedzieli :D
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4046
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje doniczkowe królestwo

Post »

Nikitka witam, trudno tak w jednym zdaniu. Na tym zdjęciu to jest mały zestaw i wody tam jest ok.2cm (keramzyt podciąga), na czas wyjazdu, na wczasy nalewamy więcej albo nawet przenosimy do wanny w samych koszyczkach, dlatego osad wody jest wyżej. Większy zestaw ma 3cm wody, oczywiście przed następnym podlewaniem czekamy aż roślina ją wypiją, nie dolewamy ciągle aby nie zgniły korzenie. Dużo zależy też od temperatury otoczenia i wielkości rośliny, latem jak duża roślina to nawet codziennie dolewamy wodę. Może jednak na początek kupisz sobie taki zestaw, albo choć na początek sam koszyczek ze wskaźnikiem albo sam wskaźnik, byłoby łatwiej. Jakby co zawsze chętnie pomogę. Na początki hydroponiki polecam scindapsusa, on lubi tą metodę. Powodzenia.

Karolinka cieszę się i czekam na zdjęcia, będę kibicować.

Iwonka dzięki, a jakie kupiłaś bo nie pamiętam sorki. Ja też niestety mam straty po zimie, nie wielkie ale bardzo boli.
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”