Zielone takie mi tam

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
welkam
1000p
1000p
Posty: 1491
Od: 24 maja 2009, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Zielone takie mi tam

Post »

Las poziomek :D Moje podobnej wielkości. Kiedy będziesz pikować?
Pozdrawiam i zapraszam
Historia pewnej donicy
Moje storczyki
Awatar użytkownika
tasikk
200p
200p
Posty: 242
Od: 8 lut 2012, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin

Re: Zielone takie mi tam

Post »

;:63 ;:63 dla papryczki i predatorka. Nad jakas papryczka tez sie zastanawialam zeby wysiac...Przynajmniej moze w kuchni sie przydadza :;230
Pozdrawiam Kasia
Moje kwiatuszki
Awatar użytkownika
Pokemonka
200p
200p
Posty: 205
Od: 4 lut 2012, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielone takie mi tam

Post »

ależ kwiatek ;:63
ja fiolkom pourywałam młode listki i mają nawet więcej pączków :)
Mój ZIELONY ŚWIAT http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=51824" onclick="window.open(this.href);return false;
baiana
200p
200p
Posty: 413
Od: 11 maja 2008, o 15:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kongsberg, Norwegia

Re: Zielone takie mi tam

Post »

Witaj Anankee :)
Piękne masz roślinki i naprawde podziwiam te maluchy, które sama wysiałaś i tak pięknie Ci rosną. Ja też wysiałam trochę ziółek, ciekawe, co z tego będzie.
Czy Ty poziomki chcesz mieć na balkonie? Ja niestety nie mam ogródka i ciekawa jestem czy dałyby rade na balkonie w donicy.
Będę wpadać częściej :)
Pozdrawiam, baiana
balkony baiany
hugomir_a
200p
200p
Posty: 399
Od: 18 mar 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zielone takie mi tam

Post »

Anankee pisze:Bo gdyby ktoś pytał - do skrzynki o wymiarach metr na metr i wysokości 30cm wchodzi 200 litrów ziemi.
no ładnie, to chyba mam odpowiedź na moje pytanie "czy warto zostawiać 6m skrzynie na balkonie". :roll:
Nieśmiało, skromnie, balkonowo... Zapraszam! :)
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
Anankee
100p
100p
Posty: 135
Od: 31 sty 2012, o 08:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zielone takie mi tam

Post »

Za parę dni święta a u mnie... Szaro, buro, ponuro - za oknem. Bo wśród kwiatków trochę lepiej.
Chciałam donieść smutną nowinę - tulipany nie przeżyły. Musiałam je zlikwidować, bo liście pożółkły i okazało się, że cebulki jakieś takie puste w środku się zrobiły. Nie wiem czemu to tak. Może za mała doniczka była.
Na samym początku zabawy z kwiatami chwaliłam się, że wysiałam lobelię i lawędę. Jedno padło. Najśmieszniejsze jest to, że nie wiem które więc czekam do lata, żeby się przekonać czy mam w doniczce lawędę czy lobelię.
Podbonie dawno temu wysiana smagliczka w donicy z groszkiem pachnącym też nie przetrwała. Do groszku dosiałam kolejne nasionka i smagliczka została zdominowana. A gorszek się pnie, pnie i nie kwitnie. Nosz paskudnik.
Za to zami w łazience rośnie tak, że hej! Kolejne pędy z ziemi wychodzą i się otwierają. No jestem z niego dumna.
A skrzynka na balkonie czeka na cieplejsze dni i się doczekać nie może... A ja bym już tak sobie coś posiała, w ziemi pogrzebała...
karcias pisze:cześć :wit trafiłam tu dopiero dzisiaj i od razu cały wątek przejrzałam. muchołówka świetna! sama kiedyś taką dostałam, wypuściła pąk i bardzo się cieszyłam, a potem zaczęła schnąć i nie zakwitła...
:wit witam, witam. Miło mi, że cały wątek przeglądnęłaś :) A co do Twojej muchołówki - jaką wodą ją podlewałaś i jak? Bo zauważyłam, że ma to WIELKIE znaczenie. Muchołówkę podlewa się tylko wodą destylowaną i na spodeczek - w sumie w spodeczku zawsze powinna być woda - tak z 1cm u mnie jest. I ja jeszcze od czasu do czasu spryskuję ją tą wodą destylowaną - to taka namiastka deszczu. Jakbyś chciała coś więcej poczytać o tym to mam świetne opracowanie w pliku pdf - mogę na maila podesłać. Jest tak wszystko o tej roślince i napisane w super przystępny sposób.
Takhisis pisze:co tam balkon, roslinek byłoby szkoda, gdyby spadły. Po raz pierwszy widzę kwitnącą muchówkę.. śliczny predatorek hi hi
A co do poziomek - teraz to robota bee, ale jeść to by każdy chciał
no rzeczywiście, że roślinek byłoby najbardziej szkoda :D a poziomki to u mnie w domu najchętniej mój M by chciał jeść a ja je przesadzam :P
kamilosz pisze:jak patrze na Pani poziomki to takie ładne zdrowe są a u mnie chyba coś dziwnego się dzieje bo niby rosną ale jest tak że wyrośnie listek właściwy a zasycha ten niżej a poźniej sam usycha i nie wiem co jest nie tak
jaka tam "pani" - po prostu Anankee i już :) A co do Twoich poziomek - może jest im za sucho lub za zimno. Ja moje długo trzymałam w pseudo szklarence z pudełka po ciastkach (takim jak pomidorki miałam wcześniej to na zdjęciu wcześniej możesz sobie znleźć) i były zakryte żeby im było cieplutko i milutko.
welkam pisze:Las poziomek :D Moje podobnej wielkości. Kiedy będziesz pikować?
no ten mój las to jest właśnie po pikowaniu już :D Teraz są w doniczce dość dużej i chyba tak zostanie aż sobie podrosną na tyle, żeby już docelowo je rozsadzić.
tasikk pisze:;:63 ;:63 dla papryczki i predatorka. Nad jakas papryczka też sie zastanawialam zeby wysiac...Przynajmniej moze w kuchni sie przydadza :;230
wysiej papryczki, wysiej. Tak ładnie rosną, szybko wschodzą, oczka cieszą :D
Pokemonka pisze:ależ kwiatek ;:63
ja fiolkom pourywałam młode listki i mają nawet więcej pączków :)
no to idę po nóż i zaraz poucinam mojego fiołka.
baiana pisze:Witaj Anankee :)
Piękne masz roślinki i naprawde podziwiam te maluchy, które sama wysiałaś i tak pięknie Ci rosną. Ja też wysiałam trochę ziółek, ciekawe, co z tego będzie.
Czy Ty poziomki chcesz mieć na balkonie? Ja niestety nie mam ogródka i ciekawa jestem czy dałyby rade na balkonie w donicy.
Będę wpadać częściej :)
:wit witam, witam - zapraszam częściej. Co do poziomek - na balkonie w donicy będą. Zresztą wszystko co wysiałąm będzie na balkonie bo też nie mam ogórdka więc jakby co możesz zaglądać do mnie to sobie zobaczysz co i jak rośnie.
hugomir_a pisze:
Anankee pisze:Bo gdyby ktoś pytał - do skrzynki o wymiarach metr na metr i wysokości 30cm wchodzi 200 litrów ziemi.
no ładnie, to chyba mam odpowiedź na moje pytanie "czy warto zostawiać 6m skrzynie na balkonie". :roll:
6m - szok! :shock: Ale będzie super ogórdeczek :heja . A co planujesz w tej skrzyni mieć??
Awatar użytkownika
mniodkowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4302
Od: 14 maja 2009, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zielone takie mi tam

Post »

o kochana - narobiłaś się ;:154 i do tego Ci się chciało ;:111 :;230
fiołkom podobno można powycinać listeczki, ja wycięłam bo nie kwitło mu się już wcale i puścił się w pąki :heja a na innym zero zmian ;:223 więc sama nie wiem czy to zależy od tego wycinania czy nie...?
a rozwinięty predatorek wspaniały ;:108
Pozdrawiam teraz z centrum... Aga
Oto moja mała "dżungla" --> part V; Spis moich wątków
Sprzedaję ładne sadzonki hibiskusa czerwonego pełnego
welkam
1000p
1000p
Posty: 1491
Od: 24 maja 2009, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Zielone takie mi tam

Post »

W zeszłym roku wysadziłam do donicy przebiśniegi i krokusy... wiadomo, chciałam miec na balkonie piękna wiosnę. Niestety ... rośliny zgniły...
Zrobiłam małe rozeznanie, co mogło byc przyczyną. Koleżanki mające więcej doświadczenia powiedziały mi, że prawdopodobnie za wczesnie zaczęłam podlewanie.
Hmmm... może cos w tym jest... juz kiedyś próbowałam z szafirkami, tez nie przetrwały...
Pozdrawiam i zapraszam
Historia pewnej donicy
Moje storczyki
Awatar użytkownika
Anankee
100p
100p
Posty: 135
Od: 31 sty 2012, o 08:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zielone takie mi tam

Post »

WESOŁYCH ŚWIĄT
Oby jedzonko pysznie się w brzuszkach poukładało a słoneczko zaświeciło i trochę ciepła każdemu z nas dało.

A żeby trochę koloru było to oto kwitnąca eszeweria, fiołek, plantacja poziomek i zami w łazience rosnący w ciemności jak dziki :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
welkam pisze:W zeszłym roku wysadziłam do donicy przebiśniegi i krokusy... wiadomo, chciałam miec na balkonie piękna wiosnę. Niestety ... rośliny zgniły...
Zrobiłam małe rozeznanie, co mogło być przyczyną. Koleżanki mające więcej doświadczenia powiedziały mi, że prawdopodobnie za wczesnie zaczęłam podlewanie.
Hmmm... może coś w tym jest... już kiedyś próbowałam z szafirkami, też nie przetrwały...
Hmmm... Na pewno z czasem się nauczę co robić z tymi roślinkami cebulkowymi by nie "psuły" mi się.
hugomir_a
200p
200p
Posty: 399
Od: 18 mar 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zielone takie mi tam

Post »

Anankee dzięki za życzenia i pragnę życzyć tego samego :)
Powiedz mi proszę (juz raz pytałam) czy będziesz impregnowała swoją skrzynkę z osb na balkonie? :wink:
Nieśmiało, skromnie, balkonowo... Zapraszam! :)
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
Anankee
100p
100p
Posty: 135
Od: 31 sty 2012, o 08:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zielone takie mi tam

Post »

hugomir_a pisze:Anankee dzięki za życzenia i pragnę życzyć tego samego :)
Powiedz mi proszę (już raz pytałam) czy będziesz impregnowała swoją skrzynkę z osb na balkonie? :wink:
A no widzisz - umknęło mi pytanie. Skrzynka jest dośc gruba bo ma 2,5cm więc jakiegoś super impregnowania nie robiłam. Jedynie takim lakierem w sprayu do drewna została cała wypsikana. I jak na razie pomimo dużej wilgotności nic się jej nie dzieje. A od środka jest wyłożona grubą czarną folią, która do boków została przymocowana takerem (zszywkami) :)
Awatar użytkownika
tasikk
200p
200p
Posty: 242
Od: 8 lut 2012, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin

Re: Zielone takie mi tam

Post »

Piekinie eszeweria kwitnie. A zami widze szaleje ;) Poziomeczki ;:224 ;:224
Pozdrawiam Kasia
Moje kwiatuszki
x-F-7
---
Posty: 10506
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zielone takie mi tam

Post »

Wow jak zamioculscas wystrzelil w gore:).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”