Nasturcja(Tropaeolum) w uprawie

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
*Kasia
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 sie 2009, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

Nie bez powodu jest na opakowaniu napisane, że wysiewa się ja w maju. Wtedy już jest więcej słońca i młode rośliny są ładniejsze. Poza tym nasturcja nie znosi przesadzania. W związku z czym powinno się ją sadzić od razu na miejsce docelowe. Ja jestem zwolenniczką stosowania się do instrukcji z opakowań, bo uważam, że to co jest tam napisane ma swoje uzasadnienie.
akacja
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 27 lut 2012, o 15:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rąbień koło Łodzi

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

Wiem, że instrukcja mówi o kwietniu/maju, ale nie mogłam się powstrzymać :) Wyczytałam, że niektórzy posiali w domu, więc też tak zrobiłam. Poza tym, w maju to bym chciała już mieć kwiatki :) ale ja jestem marzycielką trochę i liczę się, że nic mi nie wyjdzie z tych kwiatków. Najwyżej posieję jeszcze raz do gruntu. Zresztą jeszcze nie postanowiłam do końca, gdzie one wylądują. Chyba zrobię tak, że przesadzę do donic balkonowych i będę do nich gadać, żeby rosły. Groszek też nie lubi przesadzania, a widzę, że sporo osób już dawno posiało w domu, więc chyba jakaś szansa jest na sukces :wink:
Awatar użytkownika
Destiny
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 9 mar 2012, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

nie przejmuj się ja zawsze sieję troszkę wcześniej i jak na razie pięknie mi wszystko wzrasta :D nasturcji mam kilka i są bycze :D powoli się hartują :D
pozdrawiam i buźki:*
Zenon
200p
200p
Posty: 355
Od: 24 maja 2009, o 23:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin na Pogodnie

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

Ja nasturcje wysiewam w domu na parapecie a dokładnie to robię tak. Podkiełkowuje nasiona na ligninie następnie przenoszę do doniczki. Tam siewka się rozwija i po zahartowaniu najczęściej po "Zimnej Zośce" sadzę do gruntu.
Pamiętajcie o ogrodach...
Awatar użytkownika
monika25
50p
50p
Posty: 63
Od: 20 mar 2012, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolskie

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

kupiłam dzisiaj nowe opakowanie nasturcji z firmy POLAN-nie wiem czy to dobra firma :roll: ale mam nadzieję że tym razem coś wyrośnie.Z tych wcześniejszych raczej nic nie będzie bo mięło prawie 3 tygodnie i nic nie wyszło ;:218 te posieje pod koniec kwietnia wprost do gruntu tak jak pisze na opakowaniu ;:333
"Kwiat jest uśmiechem rośliny"
Pozdrawiam :)
Damian87
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 13 maja 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

Witam.W tym roku postanowiłem ,że kupię sobie nasiona nasturcji.Na allegro znalazłem taką NASTURCJA LADYBIRD CREAM PURPLE :

Obrazek

więc postanowiłem kupić.

Mam do was pytanie kto jest obeznany w uprawie nasturcji.Chodzi mi o ziemię jaką mogę użyć bo z tego co wyczytałem nie jest to roślina wymagająca jeśli chodzi o glebę.Czy ma to być zwykła kwiatowa czy może ogrodowa albo obie wymieszać? Poradźcie mi proszę
Awatar użytkownika
patasko
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2344
Od: 26 maja 2011, o 23:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytków k. Katowic

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

Damian87, z kupną ziemią uniwersalną/kwiatową nigdy nic nie wiadomo ;) Ja kupiłem w tym roku 6 worków różnych producentów i 100% rozmaitych siewek padło. Najlepiej kupić sprawdzoną, czyli np do siewu i pikowania z pasłęka. Albo Siać do odkwaszonego torfu i podlewać co tydzień rozsadę rozcieńczonym florovitem jeżeli chcesz ją wysadzić do ogrodu. Jeżeli chcesz mieć w donicy całe lato, to warto się zaopatrzyć w jakąkolwiek ziemię z przeznaczeniem do wysiewu/warzyw.
Damian87
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 13 maja 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

Mieszkam w bloku chcę ją posadzić do doniczki
Zenon
200p
200p
Posty: 355
Od: 24 maja 2009, o 23:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin na Pogodnie

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

W zupełności wystarczy zwykła ziemia kwiatowa. Roślina nie jest wymagająca wymaga trochę ziemi żyznej ale nie przesadnie, ponieważ będzie mniej kwitnąć. Co roku taką używam do wysiewu. A następnie zahartowaną sadzonkę daje do gruntu.
Pamiętajcie o ogrodach...
Awatar użytkownika
monika25
50p
50p
Posty: 63
Od: 20 mar 2012, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolskie

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

kiedy wysiewacie nasturcje wprost do gruntu?w połowie kwietnia czy pod koniec... :?:
"Kwiat jest uśmiechem rośliny"
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
patasko
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2344
Od: 26 maja 2011, o 23:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytków k. Katowic

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

monika25, w zeszłym roku siałem w połowie kwietnia do gruntu, ale już przymrozków nie było. A wiadomo co się z nią dzieje po jednym przymrozku, zamienia się w galaretę.
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

Ja siałam do skrzynek balkonowych, które na stałe były już na balkonie w maju. Ładnie urosła i kwitła obficie, kilka postów cześcniej jej zdjęcia. Wysiałam kilka nasion do doniczek, które trzymam w mieszkaniu. Jak nie będę zadowolona z efektów to posieje jeszcze raz do skrzynki.
Awatar użytkownika
monika25
50p
50p
Posty: 63
Od: 20 mar 2012, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolskie

Re: Nasturcja w uprawie

Post »

posieję jutro parę ziarenek do gruntu,najwyżej będę biegać i przykrywać ;:173 jak narazię nie zapowiadają przymrozków,będę codziennie sprawdzać pogodę żeby się nie zmarnowała ;:204
"Kwiat jest uśmiechem rośliny"
Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”