Moje kwitnące i zielone cz.II

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
agucha432
500p
500p
Posty: 578
Od: 3 lis 2011, o 10:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Moje kwitnące i zielone cz.II

Post »

Piekne Marylko wielkanocniki ;:138 ;:138 Ja mam tylko jeden listek ale puszcza na czerwono chyba nowe listki tak mi sie wydaje. Wyczytalam u Karoliny w watku ze aeschynantus ci pada :( czy to chodzi o tego ladnego ML??
Moje doniczkowe Moje storczyki
Sprzedam-wymienię http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=67556" onclick="window.open(this.href);return false;
Robótki Aguchy http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=63&t=71851" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
mmaryla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3991
Od: 23 lut 2011, o 13:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec - Zagórze

Re: Moje kwitnące i zielone cz.II

Post »

Tak Aguś, tyle radości z jego zakupu ,więdną końce pędów ,opadają liście,sterczą badyle. Sprawdziłam korzenie, ziemie i nic. ;:185 Jeszcze niedawno chwaliłam się że wypuszcza nowe listki i pędy,ale za parę dni straciły swoja jędrność i opadły.To już drugi dorodny kwiat po cissusie, ginie u mnie. ;:145
Awatar użytkownika
fiskomp
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 1 wrz 2010, o 21:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie 6a

Re: Moje kwitnące i zielone cz.II

Post »

Marylko musi być jakaś przyczyna, skoro miał nowe przyrosty to wszystko było ok, coś przez ten czas musiało się zmienić i to na niekorzyść, co spowodowało taki stan jak zasychanie pędów i opadanie liść, jeśli wykluczysz przelanie, zasuszenie i inwazję grzybów i innych szkodników to należy przyjrzeć się ziemi i przeczytać o zasoleniu podłoża. Bo coś musi być ;:185 tak.
Zieloni podopieczni u Fiskomp'a
Pozdrawiam - Baśka :)
Adam12222
1000p
1000p
Posty: 1231
Od: 30 maja 2011, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zalesie Gorzyckie
Kontakt:

Re: Moje kwitnące i zielone cz.II

Post »

Marylciu może i zapach nie będzie przyjemny ale jak tu nie poświęcić się dla takiego cudeńka ;:108
Moje roślinki:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=44666" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Karolina__
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3042
Od: 22 lip 2009, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Moje kwitnące i zielone cz.II

Post »

Marylko a jak u Ciebie z wilgotnością powietrza?
Wyczytałam, że one rosną w lasach tropikalnych, muszą mieć mega wilgotne powietrze. Dlatego swoim na podstawki nasypałam keramzyt i zalałam wodą. Do tego podstawię miseczkę z wodą.
Nie lubią też zmian temperatur.
Awatar użytkownika
agucha432
500p
500p
Posty: 578
Od: 3 lis 2011, o 10:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Moje kwitnące i zielone cz.II

Post »

Marylko jak juz pisałam ja tak miałam z Caroline. Taki piękny był i radosci tyle a tu po paru dniach paki spadły, potem liscie jak deszcz. Zostały same badyle ale walczyłam. Podcinałam te badyle(to co uschło) i czekałam, został łysielec ale pomału odrasta. Az wstydzę się wklejac na razie zdjęcia jego :oops: Poczekaj trochę i delikatnie podlewaj moze mu tez przejdzie :D
Moje doniczkowe Moje storczyki
Sprzedam-wymienię http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=67556" onclick="window.open(this.href);return false;
Robótki Aguchy http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=63&t=71851" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4046
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje kwitnące i zielone cz.II

Post »

Marylko piękny zakup, moim zdaniem wielkanocnik ma piękniejszy kwiat od grudnika.
Oj będzie co podziwiać, tylko nie obracaj doniczki, bo podobno tego nie lubią jak kwitną.
Ja ich nie mam ale tak czytałam. Cudnie kwitną. ;:63
Awatar użytkownika
mmaryla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3991
Od: 23 lut 2011, o 13:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec - Zagórze

Re: Moje kwitnące i zielone cz.II

Post »

fiskomp, sprawdziłam ziemię w doniczce u eszka. nawet jednej muchówki nie było i ładnie są rozrośnięte korzenie. Obciełam te zwiędłe końcówki i badyle bez liści. Co mi zostało,tylko czekać ;:131
Adam12222,Adasiu, wyczytałam że kwiat pojawia się do miesiąca, coś mi sie zdaje że ;:185 Karolina__,wiem ze u mnie jest suche powietrze ale ja non stop chodzę ze zraszaczem a niektóre kwiaty stoją na podstawkach z wodą, myślałam że za dużo pryskam albo że moja woda do niczego a do zraszacza używam mineralnej nie gazowanej?????
agucha432,wiem że to nie miła sytuacja, czlowiech chodzi jak koło jajka a on nagle fik...;:222
Iwona1968,Jak doniczki postawiłam to od razu zaznaczyłam pisakiem * jak mają stać.
Wielkanocnik ma inne ciekawsze kwiaty, oraz większa gamę ich kolorów.

Tak bym chciala aby mi sie rozwinelo kilka pąków na Świeta ;:3
póki co to wszystkim odwiedzającym mój wątek życzę ciepłych, radosnych Świat.

Obrazek
Awatar użytkownika
mika181
500p
500p
Posty: 678
Od: 7 wrz 2011, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ok. Oświęcimia

Re: Moje kwitnące i zielone cz.II

Post »

Nooo miałam troche do nadrobienia i widze że u Ciebie wiosna na całego ;:138 wreszcie nareszcie, choć u mnie czasem i śnieg jeszcze posypie, ale słychać ptaki jest długo słoneczko ;:3
oksi
1000p
1000p
Posty: 1140
Od: 18 lut 2012, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.Lubelskie

Re: Moje kwitnące i zielone cz.II

Post »

Dzięki i gratuluję wielkanocników ;:138
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=51384" onclick="window.open(this.href);return false; rosliny Oksi.
Awatar użytkownika
mmaryla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3991
Od: 23 lut 2011, o 13:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec - Zagórze

Re: Moje kwitnące i zielone cz.II

Post »

mika181,oksi u mnie tez brzydka pogoda, zimno i nie było słońca.Znowu wniosłam swoje posadzone cebule i truskawki do domu.A to że jest wiosna przypominają mi moje wielkanocniki obsypane pąkami i kwitnąca Silvia ;:79

Obrazek
oksi
1000p
1000p
Posty: 1140
Od: 18 lut 2012, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.Lubelskie

Re: Moje kwitnące i zielone cz.II

Post »

mmarylu skąd wiesz że masz suche powietrze w domu masz wilgotnosciomież?
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=51384" onclick="window.open(this.href);return false; rosliny Oksi.
Awatar użytkownika
mmaryla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3991
Od: 23 lut 2011, o 13:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec - Zagórze

Re: Moje kwitnące i zielone cz.II

Post »

Nie mam, ale mam kaloryfery i dobrze grzeją. Wiesz czekam na słoneczko ( troche dzisiaj u nas sie pokazało) wtedy bedzie otwarty balkon non-stop i roślinki dostaną więcej świeżego powietrza ;:196
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”