Wszystko o pomidorach cz. 7 (13.11.11)

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
jerry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 682
Od: 4 mar 2010, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wszystko o pomidorach cz. 7 (13.11.11)

Post »

Sebapila w poprzednim sezonie na początku lipca ukorzeniałem tzw. "wilki" wsadzając je do kubków po jogurcie 0,5 L
napełnionych wilgotną ziemią i tylko podlewałem.
Stały w tunelu czyli miały ciepło, po tygodniu zaczynały puszczeć młode listki na czubku.
Po 10-12 dniach jak przesadzałem do gruntu i miały całkiem spore korzonki.
Pozdrawiam
Jerry
Pozdrawiam
Jerry
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4107
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Wszystko o pomidorach cz. 7 (13.11.11)

Post »

ja daję słowo harcerza
Te moje to są właśnie jakieś 'stare' pomidory, a nasiona dostałam od zaprzyjaźnionego ogrodnika. Jak wzeszły to liścienie miały na szerokość kubka, błyskawicznie wzeszły i zaczęły rosnąć.
Szczerze mówiąc to ja się martwię.
Muszę im chyba zrobić przeprowadzkę na chłodny parapet bo mają iść do gruntu, no chyba, że to tak ma być :? nie wiem..
Warunki mam hm... z 20C w dzień na parapecie, niczym nie zasilane, ziemia Kronen.
Ooo sorki kubki są wtyknięte w grubą (z 20 cm) gąbkę coś w tym stylu http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9 ... UbnbwVs-dQ ale wycięcia są akurat na 2 pojemniki, no nie mam aparatu, także w nóżki mają ciepło i nie stoją bezpośrednio na parapecie i w dodatku pojemnik wetknięty jest pod kątem do światła
Reszta wysiana trochę później dużo mniejsza..
Awatar użytkownika
Rybka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1670
Od: 30 lip 2008, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Norwegia

Re: Wszystko o pomidorach cz. 7 (13.11.11)

Post »

monika pisze:ja daję słowo harcerza
Te moje to są właśnie jakieś 'stare' pomidory
Ja stara harcerka to Ci wierzę :;230 Może rzeczywiście macie jakieś stare panerne odmiany, a te wszystkie mieszańce teraz to takie bidule :|
"Bo trzeba się śmiać, wariatkę grać, szczęśliwą być i z życia drwić"
pozdrawiam Beata
winterek
500p
500p
Posty: 915
Od: 8 lis 2010, o 21:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 7 (13.11.11)

Post »

Tym, którzy chcieliby ukorzeniać pędy pomidora, a nie mają do tego przekonania, proponuję przeprowadzić taki eksperyment :
odcięty pęd boczny, ewentualnie główny, włóżcie do pojemnika z wodą. Dokładnie tak samo, jak wkłada się do wazonu cięte kwiaty. Może to być słoik, kufel, szklanka . Najlepiej, aby było to coś przezroczystego, w celu, ułatwienia obserwacji.
Zdziwicie się, jakie to żywotne.
Ten sam patent, proponuję tym, którzy przez przypadek, złamią sadzonkę, a takie historie się zdarzają, (dzieci, koty, przeciągi itp.)
Kasencja

Re: Wszystko o pomidorach cz. 7 (13.11.11)

Post »

Obiecane zdjęcia moich pomidorów:

1. Bawole serca, siane 28 stycznia, pikowane w ten sam dzień.


Obrazek


2. Swój pomidor ( odmiana nieznana, owoce wielkości i kształtu jajka ), u nas od 10 lat, albo i dłużej. Siane w ten sam dzień 28 lutego. Pikowane w różnych terminach, bo wschody nierówne.
Chciałam tylko pokazać różnicę z takiego samego terminu siewu. Ta sama ziemia, takie same warunki.


Obrazek


3. Pomidor z XIX wieku, siany 28 lutego. Na pierwszym zdjęciu pokazałam jak wyglądał 20 marca ( zdjęcie pokazywane było na forum ). Na drugim zdjęciu wygląd dzisiejszy.


Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
patasko
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2344
Od: 26 maja 2011, o 23:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytków k. Katowic

Re: Wszystko o pomidorach cz. 7 (13.11.11)

Post »

Kasencja pisze:1. Bawole serca, siane 28 stycznia, pikowane w ten sam dzień.
Siałaś rano i pikowałaś wieczorem? :lol:
Co do Twojej własnej odmiany to rzeczywiście bardzo nierówne wschody. U mnie ze wszystkich pomidorów różnica wynosiła 3 dni.
Kasencja

Re: Wszystko o pomidorach cz. 7 (13.11.11)

Post »

No tak, fajnie wyszło :D .
Awatar użytkownika
Rybka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1670
Od: 30 lip 2008, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Norwegia

Re: Wszystko o pomidorach cz. 7 (13.11.11)

Post »

No rzeczywiście, różnice ogromne ;:oj U mnie takich różnic nie ma, bo sadzonki trzymam w nieogrzewanych pokojach i warunki mw mają takie same.
Ale wracając do wczorajszej dyskusji, to u Ciebie były siane 28.02, a dwa tygodnie robi dużą różnicę i jeśli pomidory hutkowa były siane w tym terminie, to przy optymalnych warunkach mogłyby tak wyglądać, no chyba, że tak jak pisałam to taka pancerna odmiana, że wszystkie obliczenia ma gdzieś :lol:
Szkoda, że nie pojawia się właściciel tych sadzonek, może sprawa by się wyjaśniła :roll:

Iduś, może i tak, u mnie też jakoś dziwnie w tym roku wszystko rośnie.....ale widoki zorzy były bezcenne ;:109
"Bo trzeba się śmiać, wariatkę grać, szczęśliwą być i z życia drwić"
pozdrawiam Beata
hutkow
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 850
Od: 24 sty 2011, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: działka na Roztoczu Zamojskim

Re: Wszystko o pomidorach cz. 7 (13.11.11)

Post »

Witam!
Skoro te pomidory wywołały tyle emocji wyjaśniam:
Pomidory były pikowane w połowie marca/to,że poplątałem pojęcia siane pikowane uświadomiła mi przesympatyczna Pani Mod Comcia za co jej serdecznie dziękuję/to,że tak urosły jest zasługą tego,że są nad kaloryferem,drugie pikowałem 6 dni póżniej ustawiłem na parapecie po za jego zasięgiem i są o dużo mniejsze.Nie wyjaśniam tego ponieważ zrobiła to Kasencja wspaniałymi przykładami na fotkach.Pokażę fotki jak rosną oba pomidory tych mniejszych nazwy zapomniałem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jedna z Pań pytała odnośnie ukorzeniania obciętych roślin, robię to w naczyniu z wodą gdzie wkładam całą wiązkę roślin.Do tej pory nie używałem ukorzeniacza,bo i tak byłby spłukany.Do czasu sadzenia w folii będą dostatecznie ukorzenione.
Pozdrowienia Edward ;:3
Kasencja

Re: Wszystko o pomidorach cz. 7 (13.11.11)

Post »

Rybka pisze:No rzeczywiście, różnice ogromne ;:oj U mnie takich różnic nie ma, bo sadzonki trzymam w nieogrzewanych pokojach i warunki mw mają takie same.
Ale wracając do wczorajszej dyskusji, to u Ciebie były siane 28.02, a dwa tygodnie robi dużą różnicę
No i wszystko się wyjaśniło :D .
U mnie też rosną w takich samych warunkach. Przedstawione Bawole serca trzymam w pomieszczeniu chłodnym. Te swoje, co jeden tak wyskoczył jak Filip z konopii :) trzymam razem w pokoju dzieci na stole przy oknie.
No i wiem, że 2 tygodnie robi dużą różnicę, ale chciałam pokazać na własnych pomidorach, jak nierówno potrafią rosnąć.
Dodam, że ten jeden jest taki duży, a 6 innych są takie same małe.
Awatar użytkownika
Rybka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1670
Od: 30 lip 2008, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Norwegia

Re: Wszystko o pomidorach cz. 7 (13.11.11)

Post »

No to wszystko jasne 8-)
"Bo trzeba się śmiać, wariatkę grać, szczęśliwą być i z życia drwić"
pozdrawiam Beata
Awatar użytkownika
GRANIA
500p
500p
Posty: 909
Od: 3 lut 2012, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wszystko o pomidorach cz. 7 (13.11.11)

Post »

Na moich,które były siane 12 i 26 lutego widzę pączusie :!: Hutkow czy Kasencja-u Waszych tez są?
Kasencja

Re: Wszystko o pomidorach cz. 7 (13.11.11)

Post »

GRANIA na moim jednym Bawolim sercu też są pączki. Na innych jeszcze nie zauważyłam.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”