Zrób to sam,czyli pomysły Forumków cz.2

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Zablokowany
Awatar użytkownika
peewka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 27 mar 2012, o 18:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Leszno

Re: Zrób to sam, czyli pomysły Forumków cz.2

Post »

Błędnie w innym dziale założyłam podobny temat. Niestety nie mam możliwości juz jego przerzucenia więc wklejam tutaj link i zapraszam

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=7&t=53397
Nie kieruje mną chęć osiągnięcia czegoś za wszelką cenę, lecz poczucie, że to, co robię daje mi satysfakcję.
Mój ogródeczek: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=53180" onclick="window.open(this.href);return false;
Pomysły na coś z niczego: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 6#p2932176" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
aleksandra2323
500p
500p
Posty: 529
Od: 28 cze 2008, o 00:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zrób to sam, czyli pomysły Forumków cz.2

Post »

Poproś Moderatora o przeniesienie wątku.
Awatar użytkownika
Rusalka
1000p
1000p
Posty: 1653
Od: 10 sty 2011, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Siedlce

Re: Zrób to sam, czyli pomysły Forumków cz.2

Post »

ale po co łaczyć wątki,,,
Tu są pomysły forumowiczów a tam mogą być pomysły zgapione z netu..
czyli tak na prawde 2 różne rzeczy,,
Coś dziwnie piszę? Tak Ci się zdaje?
To mój T9 i pod jego władzą pozostaję ;-)
majkamaj
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 5 sie 2011, o 11:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie wschodnie

Re: Zrób to sam, czyli pomysły Forumków cz.2

Post »

Józef, podoba mi się Twój pomysł. ;:138
Pozdrawiam, Marzanna
Awatar użytkownika
annulla__
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 24 lut 2012, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Zrób to sam, czyli pomysły Forumków cz.2

Post »

Obrazek

Taczka - podpatrzona gdzieś na forum i wykonana ze starego krzesła i kilku desek
"Bywają wędrowcy, którzy mylą kwiaty z gwiazdami. Guillaume Appolinaire "
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Zrób to sam, czyli pomysły Forumków cz.2

Post »

Bardzo fajne taczki, jakoś zrobię podobne i będzie stało przy skalniaku z jakimś piaskowcem na pace :D
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
Debra
200p
200p
Posty: 421
Od: 9 sty 2012, o 15:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zrób to sam, czyli pomysły Forumków cz.2

Post »

Wesołych Świąt! No i jest czas by na forum troche posiedzieć :wink: Pogoda okrutna, zimno, momentami śnieży... szkoda gadać :(
Poczytałam ten dział, znalazłam kilka inspiracji, pomyślałam pokażę też moje 'rękoczyny'.

Oto obudowa bardzo brzydkiego kompostownika odziedziczonego po poprzednikach.



Wykonałam go z palet budowlanych. Oddzieliłam deski od legarów (te wykorzystuję do dalszych prac), przyciełam wg planu - niestety nie obyło się bez inwestycji w piłę łańcuchową, ale myślę, że nie raz jeszcze będę ją wykorzystywała - dokupiłam zawiasy i kątowniki, poskręcałam wszystko do kupy i jest. Jeszcze maznęłam drewnochronem, bo wszystko na działce mam w palisandrze średnim, więc tak do kompletu :lol:
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Zrób to sam, czyli pomysły Forumków cz.2

Post »

Fajne cudo, nie pytam nawet ile tam drewnochronu weszło.. ale czy kompostownik musi mieć dach? Bo opary stosunkowo szybko rozłożą daszek na łopatki/próchno :D

ps. do takich prac artystycznych, zamiast piły lepsza była by mini cyrkulareczka, koszt podobny pewnie, a ile możliwości, od kątów zaczynając :wink:
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
Debra
200p
200p
Posty: 421
Od: 9 sty 2012, o 15:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zrób to sam, czyli pomysły Forumków cz.2

Post »

mr25ur - he, he, drewnochronu troche poszło, drewno piło jak licho ;:oj :lol:
a daszek, bo miało być ładnie, marzyła mi sie taka coś ala skrzynia :wink:

A co to ta cyrkulareczka :?: :lol: Piła przydaje się w ogrodzie non stop, ale jak poczytam o tej na 'c', to kto wie ... ja kocham prace w drewnie, teraz w marcu wykonałam pergolę:



chodzi mi o tę z drabinką; słupy kupiłam, ale cała konstrukcja górna, moja własna, własnie z legarów z palet. Kąty wykonałam na czuja :lol:
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Zrób to sam, czyli pomysły Forumków cz.2

Post »

O cyrkulareczce poczytaj, pergola piękna, ale sądząc po drzewie, warto ją jeszcze czymś zasmarować, już deseczki z rozstępami, będą chłonąć wilgoć, szkoda żeby tyle pracy poszło na marne po 3-4 latach, nawet ze dwie warstwy lakieru bezbarwnego na drewnochron utrwalą drewnochron, o ile drewno suche.
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
Debra
200p
200p
Posty: 421
Od: 9 sty 2012, o 15:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zrób to sam, czyli pomysły Forumków cz.2

Post »

mr25ur - poczytałam - krajzega, piła tarczowa, tak zastanawiałam się nad tym cudem, ale - koszt, to pierwsze, a po drugie miejsce. Ja nie mam miejsca na warsztat, zaśmiecać działeczki nie chcę, a na 60 m kw. w mieszkanku tego raczej nie ustawię :shock: :lol:

Ja nie lubię lakieru :( - wtedy powierzchnia drewna wygląda inaczej, już nie jest taka naturalna, może między sezonami za jakis czas znowy przelecę te przesła drwnochronem. A jak zmarnieją, zbiorę stare palety z jakiejs budowy i zrobię nowe :)
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Zrób to sam, czyli pomysły Forumków cz.2

Post »

Uwagi masz całkiem słuszne, tylko w twój sposób, pergole można by malować raz w roku, tylko jak ładnie obrośnie, to się nie dostaniesz do niej, a szkoda pracy i czasu potrzebnych na rozrośnięcie jakichś roślin. Zawsze można popaprać na wiosnę pędzlem przez łodygi, ja tak paprałem, w przypadku actinidi i winogron nie zaszkodził drewnochron, odbijały , ale inne pnącza mogą być wrażliwsze.

ps. poniżej moja pergolo/wejście, w zamierzeniu miałem obsadzić winogronami, płeć piękna uparła się na róże pnące, się nie zgodziłem, toż to kłuje... :wink: w efekcie panie obsadziły moją pergolę pnączami, ja dostałem za to dwa nowe gatunki borówki amerykańskiej, jak pisał taki " mąż właścicielki działki" trza iść na kompromisy, nawet jak się jest właścicielem działki :D
Obrazek

ps może nie widać, ale na końcach pergoli są przeciągnięte druty ( ocynkowane i w otulinie pvc) dla pomocy w rozroście/ umocnieniu roślinek, każda końcówka deseczki jest nawiercona, przez nią drut i malowane... :wink:
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Re: Zrób to sam, czyli pomysły Forumków cz.2

Post »

DEBRA pisze:mr25ur - poczytałam - krajzega, piła tarczowa, tak zastanawiałam się nad tym cudem, ale - koszt, to pierwsze, a po drugie miejsce. Ja nie mam miejsca na warsztat, zaśmiecać działeczki nie chcę, a na 60 m kw. w mieszkanku tego raczej nie ustawię :shock: :lol:

Ja nie lubię lakieru :( - wtedy powierzchnia drewna wygląda inaczej, już nie jest taka naturalna, może między sezonami za jakis czas znowy przelecę te przesła drwnochronem. A jak zmarnieją, zbiorę stare palety z jakiejs budowy i zrobię nowe :)
Krajzega/piła tarczowa nie zajmuje znów tak wiele miejsca..u nas na targu można kupić taką małą skrzyneczkę która zmieści się gdzieś w kącie.A widząc Twoje dzieła (jestem pełen podziwu :shock: ) na pewno Ci się przyda.
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”