Adenium (róża pustyni) cz.4

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
dawid24
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 5 kwie 2012, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Adenium (róża pustyni) cz.4

Post »

Ja podlewam nawozem który kiedyś kupiłem do bonsai. Ale jak sie nazywa to nie wiem bo wszystkie napisy są po chińsku tylko dozowania i składniki były po polsku opisane ;))
Qodmira
100p
100p
Posty: 183
Od: 20 sty 2011, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Choroszcz

Re: Adenium (róża pustyni) cz.4

Post »

Też podlewam nawozem do Bonsai i w miare dobry jest tylko jak się przedawkuje to już nie jest tak wesoło :roll:
luki1982
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 6 cze 2011, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Re: Adenium (róża pustyni) cz.4

Post »

juni pisze:Piękne i grube,

mój trzeba ciachnąć ,może zgrubnie, tylko w którym miejscu,ma 12 cm, 3 lata
Juni. Jak na początek to daj mu dużo więcej światła. Moje 11-sto miesięczne już są grubsze od tego, przynajmniej tak mi się wydaje. Śmiało możesz ciąć w połowie to go też pobudzi do utycia ;).
Ale jedno zwróciło moją uwagę... jak na 3 letnią roślinkę to ma jeszcze strasznie nisko listki, chyba jeszcze jedne z pierwszych się utrzymały. Moje po zimowaniu już niemal wszystkie poodpadały a te co zostały to są pożółknięte i podeschnięte (aż wstyd się chwalić :()
Pozdrawiam
Łukasz
Awatar użytkownika
kwiatusek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 12 lut 2012, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Adenium (róża pustyni) cz.4

Post »

ja stosuje nawóz do kaktusów i sukulentów lub biohumus
Gdy ktoś kocha różę, której jedyny okaz znajduje się na jednej z milionów gwiazd, wystarczy mu na nie spojrzeć, aby być szczęśliwym. Mówi sobie: ..Na którejś z nich jest moja róża...
Awatar użytkownika
laminda
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 23 cze 2011, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Adenium (róża pustyni) cz.4

Post »

Witajcie

Od zimy borykam się z pomarszczonym i zwężonym kaudeksem. zamiast podlewać zaczęłam roślinę spryskiwać ze zraszacza żeby nie miała za mokro bo miałam wrażenie że kaudeks był zbyt miękki. Czy jest na to jakaś rada, zmarszczonego i miękkiego kaudeksu????
Qodmira
100p
100p
Posty: 183
Od: 20 sty 2011, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Choroszcz

Re: Adenium (róża pustyni) cz.4

Post »

Za mało wody jeżeli zmarszczony i miękki a jeżeli nie to korzenie powoli gniją bo mogła mieć za mokro.
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Adenium (róża pustyni) cz.4

Post »

Ja miałam takie dwa nieboraki, pomarszczone i miękkie kaudeksy. Nie pomagało ani okresowe przesuszanie, ani podlewanie od serca. Dopiero ślicznie się zaokrągliły po przesadzeniu i radykalnym przycięciu. I od tej pory "brzuszki" mają okrągłe.
Awatar użytkownika
Marantha
100p
100p
Posty: 141
Od: 14 mar 2012, o 22:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra/Wrocław

Re: Adenium (róża pustyni) cz.4

Post »

Witam wszystkich! Zaczęłam interesować się adeniami i jutro, już na spokojnie, wrzucę tu kilka roślinek po półtora roku (poprzycinane wszystkie) :)
Co do wklęśniętych kaudeksów... hm... pomagają różne rzeczy. Moje jednoroczne też się wklęsły po przesadzaniu. Miały dość mocno obcięte korzonki, ale "odchorowała" tylko jedna partia (w przezroczystym pojemniku...). Po jakimś czasie przesadziłam je ponownie do trochę głębszego i ciemnego pudełka, bez żadnych dodatkowych zabiegów; jak na razie dają radę i powoli nabierają kształtów :D
dawid24
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 5 kwie 2012, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Adenium (róża pustyni) cz.4

Post »

potrzebuje pomocy!;( przesadziłem moje adenium do osobnych doniczek miały po 4 pary listków jak przesadziłem wczoraj i gruby jędrny kaudeks . A dzisiaj wstaje i widzę ze kaudeks jest miękki pomarszczony a liście oklapniete.
CoZrobiłem nie tak ?
Awatar użytkownika
Anetta
1000p
1000p
Posty: 4142
Od: 17 sie 2009, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rypin kuj-pomorskie

Re: Adenium (róża pustyni) cz.4

Post »

Może potrzebują tylko się zaklimatyzować, zroś je lekko wodą przegotowaną i przykryj np. foliją, wietrz raz dziennie.
Awatar użytkownika
eikoden
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1058
Od: 12 kwie 2011, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Adenium (róża pustyni) cz.4

Post »

Kilka ujęć trochę dziwnych odrostów, bardzo wolno się rozwijają ale nie mam złudzeń to pewnie tylko odrosty..

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Robert40
100p
100p
Posty: 123
Od: 24 kwie 2012, o 00:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk okolice Sobótki

Re: Adenium (róża pustyni) cz.4

Post »

Witam.
Przedstawię i ja swoje roślinki :)




Obrazek
Pierwszy okaz w hodowli,dostałem ją od brata- roślinka około 3 letnia, była dość wybujała, ale obcięta na początku marca już cieszy oczy nowymi listkami.





Ponieważ uprawa tej rośliny szybko wciąga zdecydowałem się w tym roku na nowe nabytki:


Obrazek
Pierwsza partia - nasionka były moczone 1 dobę, po czym wysiane bezpośrednio do podłoża 08.03.2012 r. Rosną jak na drożdzach :)




Obrazek
Mój faworyt - najgrubsza siewka, kaudeks już zbliża się do centymetra grubości. Odmiana Dark Spider





Obrazek
Drugi siew - nasiona namoczone przez 12 godzin, kiełkowane na wilgotnym papierowym ręczniku, i wsadzane już z kiełkami w dniach
9-11.04.2012 r.




Obrazek
Ostatnie jak na razie -wczoraj moczyły się kilkanaście godzin, a teraz leżą do skiełkowania na wilgotnym ręczniku, w ciepłym miejscu.Od jutra zacznie się wysadzanie do gruntu, bo już widać pierwsze zaczątki korzonków :)

Jak widać troche tego jest...ale to wciągające hobby i trudno się powstrzymać :D
Pozdrawiam Robert
aner
200p
200p
Posty: 226
Od: 3 sie 2009, o 10:42
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Adenium (róża pustyni) cz.4

Post »

Robert 40 masz świetne adenia,a to od brata rewelacja,ukształtowane samoistnie na 6,pozdrawiam :wit
Renia
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”