Pasja - cz. 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Tamaryszek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2749
Od: 13 lip 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pasja - cz. 2

Post »

Witaj Kasiu! Zazdroszczę Ci,że tak dużo zrobiłaś już tej wiosny - fajnie to wygląda.
Ja ciągle jestem z pracami do tyłu. W dodatku tak zimno...
Pozdrawiam , Tamaryszek
Mój świat --- Wizytówka
Debra
200p
200p
Posty: 421
Od: 9 sty 2012, o 15:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pasja - cz. 2

Post »

magenta Kasiu, smagliczka, a to ja z tej serii mam ubiorek i zawciąg - pisze z tej serii, bo to takie bylinki na obwódki, rosną na kulistych kępach i maja mnóstwo kwiatów.
Mam pytanko - napisałaś o obwódkach niewidzialnych :?: :? - a cóż to takiego, może byc ciekawe.
Awatar użytkownika
magenta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3285
Od: 31 mar 2010, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Józefosław
Kontakt:

Re: Pasja - cz. 2

Post »

Witaj Izo pogoda nie nastraja do prac w ogrodzie. Ja i tak niewiele bym zrobiła bez pomocy M, a że miał wolny dzień przed i po Świętach to wykorzystałam go do reszty :lol: Rabata prawie gotowa, w sensie, że darń zdarta całkiem, ale jeszcze dużo pracy przed nami. Wsadziłam dopiero azalie. Jeszcze głogi nie kupione, bukszpany trzeba przytaszczyć ze Śląska, znaleźć miejsce funkiom i wierzbie kilmarnock, przesadzić krzewuszki itp.itd. Trawa wywertykulowana, nawóz rozsypany i to wsio.
Nie martw się i ty się zabierzesz z kopyta , jak się zrobi cieplej. ;:196
Debra zawciąg jest bardzo fajny na obwódki, też go mam ;:173.
Tu jest obrzeże, sporo forumek go ma i ja się chyba też skuszę :)

A tu kilka fot , niestety z telefonu po dzisiejszym dniu :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pasja - cz. 2

Post »

Witaj Kasiu :wit
Pierwszy raz zwiedzam Twoj piękny i juz jestem urzeczona ;:170 wszystko u Ciebie dobrze zaplanowane, gustowne i dopracowane z dbałością o szczegóły..robisz tez cudne fotki, widać ze ogród ma charakter ;:215
Nowa rabata super ;:333 ciekawa jestem bardzo efektu końcowego, powodzenia :wit
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Debra
200p
200p
Posty: 421
Od: 9 sty 2012, o 15:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pasja - cz. 2

Post »

Kasiu, dzięki za link do tych obrzeży. No nie wiem.... :wink: wiesz ja to naturalne elementy w ogrodzie jakoś tylko widzę, drewno, kamień, podoba mi sie najbardziej takie naturalne przejscie trawnika w rabatę, ale wiem, że to utrudnia prace w ogrodzie. Bardzo mi sie spodobał pomysł jednego z forumków - niestety nie zapisałam ani kto, ani gdzie były zdjęcia :( - obrzeż z palików z drewna opałowego. Planuje wybrać się na stację benzynową i popatrzeć na te siatki z drewnem do kominków, może coś ładnego wypatrzę. U siebie na razie w jednym miejscu postawiłam taki niski płotek drewniany.

A co do dzisiejszych zdjęć - już widać jak się robi ładnie, pączki ogromne na tym drzewku, miłej pracy...
x-ag-a
---
Posty: 13318
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pasja - cz. 2

Post »

Cześć Kasiu, jak zdrowie? :wit
Ciekawam, czy kupiłaś obrzeża? Ja niedługo będę musiała dokupić trochę, żeby odciąć od trawnika nową rabatę przy palenisku...
Rabata przy pergoli już prezentuje się super!
Miłego ;:196

Aha, byłaś ostatnio w Melonie? Wybiorę się chyba dzisiaj albo jutro w drodze powrotnej z pracy...
Awatar użytkownika
magenta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3285
Od: 31 mar 2010, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Józefosław
Kontakt:

Re: Pasja - cz. 2

Post »

Pogoda się poprawiła, więc wszyscy pewnie w swoich ogrodach siedzieliście ;:138 :wink:

Kasiu Robaczku dziękuję za odwiedziny :wit
Ponieważ ostatnio mam mniej wolnej chwili żeby zaglądać na forum, nie zaznaczam swojej obecności u wszystkich do których zaglądam :oops: . Byłam u ciebie i widziałam Twój piękny ogród i domek, wspaniałe pomysły i roślinki.
Pomyślałam nawet, że mamy fragment ogrodu (ten ze ścieżką prowadząca pod brzozę u ciebie , a u mnie do murku :) )podobny z tą różnicą, że mój jest znacznie mniejszy. Na pewno zajrzę do ciebie z oficjalną rewizytą ;:173

Debra to obrzeże służy właśnie takiemu naturalnemu przejściu trawnika w rabatę :) Jest niewidoczny, i ułatwia pracę, bo możesz normalnie kosić, nie biegać z nożycami i przede wszystkim nie musisz równać brzegów trawnika ;:173 Ale rozumiem pociąg do drewna, też je lubię w ogrodzie.

Aguniu zdrowie ok, nie oszczędzam się zbytnio, coś mnie tam od czasu do czasu podkłuwa, ale do przeżycia ;:108
Obrzeży nie kupiłam jeszcze bo M obejrzał filmik i stwierdził, że nie ma instrukcji :lol: Pokazują jak wbić 3 kotwy, a nie jak prawidłowo położyć obrzeże :lol: Mamy już teraz wyrównany brzeg rabaty i jak to obrzeże zamontować ? Wsunąć pod darń? Agu ratunku :;230
U melona nie byłam, bo mam samochód w warsztacie i niestety nie dałam rady podjechać, zresztą zimno było. Może jutro na rowerze się wybiorę i głogi zarezerwuję.
Lecę teraz do Was :)

Dzisiaj wykonałam trochę pracy. Posadziłam róże The Fairy, jedną hostę, serduszkę, dwa orliki, anemony, podwiązałam berberysy bo się pokładały. Stwierdziłam, że jedna sasanka gdzieś zniknęła, skalnice nie chcą rosnąć i tulipany niektóre nie wzeszły, chyba co je zeżarło :(

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
borowina
200p
200p
Posty: 266
Od: 3 lip 2011, o 23:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Pasja - cz. 2

Post »

Witam w nowym sezonie:) Widzę, że prace zaawansowane, zmiany, zmiany. Super wszystko wygląda.
Zapraszam do mnie
Powstający ogród
Celina
Awatar użytkownika
Francesca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2204
Od: 25 maja 2010, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Pasja - cz. 2

Post »

Łał, ja się tak głupio spytam czy ten orlik (Nora jakaś tam chyba? Black?) to tak sam z siebie urósł czy ze sklepu? :shock: U mnie ledwo z ziemi wylazł leniwiec jeden ;:14 . A białe cebulowe jak się nazywa? :oops:
Czytałam, że chcesz kupić skalnicę. Widziałam dziś w Casto, choć chyba nie masz blisko :? .

Śliczna rabata będzie jak wszystko się zazieleni :tan
Pozdrawiam - Agata :)
Mój ogród na mazowieckich piaskach część 1, część 2 - aktualna
Awatar użytkownika
magenta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3285
Od: 31 mar 2010, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Józefosław
Kontakt:

Re: Pasja - cz. 2

Post »

Borowina witam Cię bardzo serdecznie :wit Sporo pracy w tym sezonie, to prawda :) Ale uporamy się z pewnością ;:138
Agata orlik był kupiony w torebce foliowej i byłam uprzejma go podsuszyć... Ledwo żywego wsadziłam do doniczki i jakoś przeżył i zakwitł mi w domu, więc dzisiaj poszedł do gruntu. Noc spędza przykryty doniczką. Cebulowe białe ;:24 zabij mnie nie wiem, nawet nie pamiętam, że takie wsadzałam :) Do casto nie mam blisko, ale w obi na pewno dopadnę, tylko co z nimi jest że wymierają? Jutro cześć dalsza prac w ogrodzie....
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pasja - cz. 2

Post »

Kasiu, widzę, że prace przy rabacie pełną parą ;:oj Super roślinki wybierasz - u mnie też zagościła The Fairy - posadziłam 6 krzaczków na pierwszej rabacie przy ścieżce, liczę na różowy dywanik :uszy
Przyglądam się fotkom i faktycznie, Twoja ścieżka ma podobny klimacik do mojej ;:173 super ten murek, świetny pomysł ;:333
Jutro ciąg dalszy prac ogrodowych, u Ciebie też zapowiada się pracowicie - udanego weekendu :wit
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
magenta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3285
Od: 31 mar 2010, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Józefosław
Kontakt:

Re: Pasja - cz. 2

Post »

O widzisz , a ja właśnie u Ciebie :D Musiałabym zrobić rzut z góry na ścieżkę, ale wtedy musiałabym się wprosić do sąsiada :;230
Całkiem możliwe, że obrzydliwie zmałpuję jedna rabatę od ciebie, właśnie przy ścieżce, ale póki co to tajemnica, bo M by mnie :pogon :;230
Awatar użytkownika
4mmmm
100p
100p
Posty: 101
Od: 3 mar 2011, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Pasja - cz. 2

Post »

Całkiem możliwe, że obrzydliwie zmałpuję jedna rabatę od ciebie, właśnie przy ścieżce, ale póki co to tajemnica, bo M by mnie :pogon :;230[/quote]


Dzień dobry!
Kasiu fajne te Twoje zmiany:)
A na kolana powaliła mnie ikonka pokazująca co Ci zrobi M, jak się dowie..
cudowna jest ;:215
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”