30 - metrowe maleństwo

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
bozunia
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 30 maja 2010, o 01:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

Witam Cię Agato! Cieszę się, że zawitałaś i dziękuję za miłe słowo.
Bardzo chciałabym mieć większe pole do popisu, ale jest co jest;)
Pozdrawiam!
mikusia
200p
200p
Posty: 368
Od: 15 wrz 2009, o 12:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

Bazunia gratuluje nawet takiego kawałka albo raczej aż takiego ;:172 ja mieszkam w
Warszawie na 3 piętrze w mieszkaniu 40 m i tylko spoglądam na dól na ogródki sąsiadów mam nadzieję ze w przyszłości też kupię sobie mieszkanie/ dom z ogródkiem nawet tak dużym jak Twój :heja a co ;:218 wpadłam zobaczyć co tak kryje twój zakątek i pogratulować masz piękne powojniki łubin niby taki pospolity a jednak dostojny :) i piękne hosty oczko wodne pięknie ;:215 wszystko komponujesz i zestawiasz ;:63

Osobiście swój skrawek mam 60 km od domu ciężko jest rośliny wymagają pielęgnacji a ja tam jestem raz na 2 tyg lub co weekend

ps. Będę zaglądać :)
Pozdrawiam Aneta
Daliowo mikusi
Awatar użytkownika
edi13
1000p
1000p
Posty: 1187
Od: 14 maja 2007, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

Bożenko im szybciej nadasz jej właściwą formę tym szybciej ruszy i się rozkrzewi. Każde cięcie ją stymuluje do wzrostu.
Czy zakwitnie :?: myślę ,że tak ale i tak sama w sobie będzie dekoracyjna , ma piękne liście ;:333
Pozdrawiam Serdecznie i zapraszam do mnie
Edyta
No to jestem ogrodnikiem
bozunia
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 30 maja 2010, o 01:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

Witaj Anetko! Dziękuję za miłe słowa:) Bardzo chciałabym mieć troszkę większy ten ogródek, ale taki musi starczyć i trzeba się z tym pogodzić... A Ty masz za to fajnie, bo możesz sobie wyjechać na weekend do swojego;) Zawsze można tam odpocząć:))) Zapraszam oczywiście kiedy będziesz miała chwilkę:)

Edytko dzisiaj zrobiłam tak jak pisałaś, wycięłam trochę gałęzi z "pnia" i zostawiłam 5 najsilniejszych, zaplotłam na nowo (co było trochę trudne, bo już lekko zdrewniały...) No i uciachałam górę;) Mizernie wygląda, ale liczę na to, że się zagęści. Ona była już przywiązana wcześniej do palika, tylko palik miałam wbity dalej, żeby ją trochę nagiąć w jego stronę, tym samym wyprostować. Czy u Ciebie też tak schodzi kora z gałęzi tzn. łuszczy się?
xadx
100p
100p
Posty: 197
Od: 21 lut 2011, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

Witaj Bożenko :wit .Stworzyłaś piękną zieloną oazę :D .Mam pytanie. Jak gęsto sadziłaś rośliny w tej bukszpanowej obwódce?
Pozdrawiam serdecznie- Ania

Powstający ogród Ani
bozunia
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 30 maja 2010, o 01:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

Aniu witam i dziękuję :) Bukszpaniki sadziłam tak trochę "na oko" co 15-20 cm. Wysokość sadzonek też 15 - 20cm. To ma być niska obwódka, więc często będę cięła i szybciej się zagęszczą;)
Awatar użytkownika
edi13
1000p
1000p
Posty: 1187
Od: 14 maja 2007, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

Super daj fotkę , zarośnie nawet się nie spostrzeżesz ;:oj Moje też się łuszczą zobacz na fotkach jak platany :;230
Pozdrawiam Serdecznie i zapraszam do mnie
Edyta
No to jestem ogrodnikiem
bozunia
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 30 maja 2010, o 01:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

Oczywiście, że wrzucę fotkę:) Jak tylko przestanie lać deszcz. Na razie nosa nie wystawiam z domu! Niedziela w ciepłym domu w paputkach i z kubkiem kawy :wink: Nie patrzę dziś za okno, bo mnie... ;:222
A w planach miałam dzisiaj posiedzieć w ogródku na słoneczku...
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7114
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

Ma 30m2 jak sie dobrze przemysli, to dosc sporo zieleniny sie zmiesci. Mialam taki maly ogrodek przy mieszkaniu w blokowisku tz 50m2 razem z tarasem. I mialam wielka forsycje, wierzbe placzaca i pare iglakow w tym dwa kolumnowe ale takie 3 m w gore.
Teraz zreszta tez nie mam duzo wiecej, bo niby ogrodek ma ciut ponad 200 m2, to tylko 1/3 z calosci to rabaty a chabazi mam tez dosc sporo - w tym 50 roz - dziwne ale prawdziwe :;230

U mnie tez deszczowo i zimno do tego, tak ze spedzam dzien na kanapce przed tv z lapkiem na kolanach.
Debra
200p
200p
Posty: 421
Od: 9 sty 2012, o 15:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

Jednym słowem wszędzie to samo :( deszcz, deszcz, buro, zimno, tylko w ciepłym domku siedzieć...
A wczoraj było nawet, nawet....
Awatar użytkownika
asia2
1000p
1000p
Posty: 2257
Od: 2 maja 2006, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

Witaj Bozunia! :wit Oglądając Twój ogródek utwierdzam się w przekonaniu, że małe jest piękne. Potrafiłaś stworzyć na tym niewielkim skrawku ziemi naprawdę ciekawy zielony zakątek, masz nawet oczko wodne! Brawo ;:138 ;:138 ;:138
bozunia
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 30 maja 2010, o 01:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

Ruch się zrobił na FO przez tą pogodę :;230 Nie można pogrzebać w ziemi, to chociaż pogadać o zieleninie trzeba;)

Jule Mój M zawsze mówi znajomym, że nawet nie wiedzą ile na 30M2 może się zielska zmieścić :;230

DEBRA łącze się w tęsknocie za słońcem ;:3

AsiuWitam i dziękuję za odwiedziny i miłe słowa! To maleństwo przechodzi ciągle przeobrażenia i jest nieskończone, ale chyba o to chodzi, żeby się nie nudzić;)

A teraz trochę mniej ogródkowo:) Nie da się wyjść po nowe fotki, to chwalę się moimi domowymi Hippeastrum, które uwielbiam. Kwitnące obecnie oraz te, które już przekwitły.
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
bozunia
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 30 maja 2010, o 01:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

Przedstawiam dzisiaj kilka zdjęć z ogródka :) Pogoda nadal byle jaka, zimno i wieje, ale przynajmniej już nie pada deszcz...
Byłam bardzo ciekawa co tam " w trawie piszczy" :wink: Czekamy na ciepełko ;:3 My i zielenina!

Moja mała Magnolia stellata ma już dużo kwiatów ( jak na nią), niestety bez słońca nie otwierają się całkowicie i nie widać gwiazdeczek...

Obrazek

róża Thats'Jazz żyje! Biedulka nie ma u mnie za dobrze, a jednak się nie poddaje!

Obrazek Obrazek

Tiarella 'Spring symphony' już ma maleńkie pączki ( zobaczyłam to dopiero na zdjęciu :D )

Obrazek

Żurawki całkiem ładnie rosną:))

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Lasek z tawułki Arendsa :wink:
Obrazek

Funkie pokazują już kły, a paprocie wystawiają "gały"

Obrazek Obrazek

a bukszpan czeka na posadzenie go na obwódce... bidulek ;:174
Obrazek

Przed wejściem do domu na rabatce pokazała się już liatra kłosowa

Obrazek

Len całkiem spory:) a kocimiętka ma już pierwsze maleńkie pączki!

Obrazek Obrazek Obrazek

Pierwsze listki Trzmieliny oskrzydlonej
Obrazek

rudbekia

Obrazek

tulipany wyglądają słońca...

Obrazek

I nareszcie trochę koloru :wink: Moja zeszłoroczna zdobycz na pchlim targu i siedzące w niej jaskry i stokrotki.

Obrazek Obrazek Obrazek


dla Edytki - moja pęcherznica po zmniejszeniu:) Jeszcze ciachnę górę po prawej, bo coś za dużo tego...


I to by było na tyle z dzisiejszego obchodu :wink: Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”