Na mazowieckich piaskach - ogród Franceski cz. 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
4mmmm
100p
100p
Posty: 101
Od: 3 mar 2011, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Na mazowieckich piaskach - ogród Franceski cz. 2

Post »

Hej!
Główki czosnków robią niesamowite wrażenie!! Ciekawi mnie, jak długo rosną w tym miejscu, i ile ich wsadziłaś, bo wygląda, jakby ich było ze 40;)
Ja dziś rozsadzałam roczną rozplenicę japońską, z największej kępy wyszło mi 6 dużych sadzonek :shock: Gdybym rok temu wiedziała, że to trawy tak szybko rosną, to kupiłabym co najmniej o połowę mniej:)
Awatar użytkownika
Isskaa
500p
500p
Posty: 708
Od: 21 kwie 2011, o 15:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: Na mazowieckich piaskach - ogród Franceski cz. 2

Post »

Agatko swietne zakupy,ja tez ostatnio mam "hortensjomanie"... :D
Trzymam kciuki za Twoje roslinki,wiem,ze im dobrze bedzie u Ciebie,beda pieknie rosly ;:196
Awatar użytkownika
Francesca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2204
Od: 25 maja 2010, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Na mazowieckich piaskach - ogród Franceski cz. 2

Post »

4mmmm pisze:Główki czosnków robią niesamowite wrażenie!! Ciekawi mnie, jak długo rosną w tym miejscu, i ile ich wsadziłaś, bo wygląda, jakby ich było ze 40;)
Moniś, to jest czosnek złocisty, nie ma okrągłych główek kwiatostanowych tylko takie jak na pierwszym planie tego zdjęcia :wink: . Cebulki ma malutkie, jak na przykład szfirek.
Miło wiedzieć, że rozplenice ładnie się rozrastają, w tym roku chyba trawy muszą poczekać, ale kiedyś je dorwę :lol: .
Izka, ja mam hortensjomanię od ubiegłego roku, mam już 10 odmian :lol: .
Pozdrawiam - Agata :)
Mój ogród na mazowieckich piaskach część 1, część 2 - aktualna
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16070
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Na mazowieckich piaskach - ogród Franceski cz. 2

Post »

Agatko, ja do Szmita jadę głównie właśnie po hortensje. Ceny, które podałaś, są po prostu niewiarygodnie wysokie. Jak można tak ludzi naciągać ;:202
Szmit ma hortensje w cenach 15-30 złotych i to chyba z kilkadziesiąt odmian. Ja będę w szkółce mniej więcej o 11.30. Nie mogę się już doczekać i zbieram kaskę. Masz już aż 10 odmian. To bardzo dużo. Ja mam dopiero jedną - Vanille Fraise. Tak bardzo mi się spodobała, że postanowiłam kupić jeszcze inne :)
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2073
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Na mazowieckich piaskach - ogród Franceski cz. 2

Post »

W pierwszej chwili myślałem, że ten czosnek to wychodzące z ziemi młode pędy powojników;)
Z winorośli deserowych jasnych polecam Arkadię.
Awatar użytkownika
Francesca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2204
Od: 25 maja 2010, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Na mazowieckich piaskach - ogród Franceski cz. 2

Post »

Wandziu, Invicibelle miała w ubiegłym roku cenę około 70 złotych, to była zupełna nowość, ale te ogrodówki można za połowę tego kupić (jednak są drogie, ale 70-80 to nie 150). Pięknych hortensji jest całe mnóstwo, nawet w łatwiejszych w uprawie bukietowych wybór ogromny ;:138 . Ja na pewno kupię u Szmita jadalne jarzęby i kaliny.

Jurku, clematoholicy widzą wszędzie powojniki :wink: . Mam nadzieję, że niedługo pokażesz jakieś kwitnące cuda w swoim wątku, niekoniecznie powojnikowe :) .
Jestem w kontakcie z Agą i ona też mi Arkadię poleca, więc ryzykuję :heja

Nie ogarniam wątków ;:202 , przepraszam, ale większości tylko czytam :oops: .
Pozdrawiam - Agata :)
Mój ogród na mazowieckich piaskach część 1, część 2 - aktualna
Awatar użytkownika
justi177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3224
Od: 22 wrz 2011, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze, 6a/6b

Re: Na mazowieckich piaskach - ogród Franceski cz. 2

Post »

Heloł :wit
Agata, gdyby nie Ty, to ja nie miałabym ochoty sama się wybrać, tak więc wszystko sie ładnie ułożyło....
mam nadzieje, ze niedługo wyprawę was, tzn. Franka i Ciebie do Wesołej i Kobyłki 8-)
Ps.: W. jakoś zniósł towarzystwo nawiedzonej forumki? :;230
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Na mazowieckich piaskach - ogród Franceski cz. 2

Post »

Francesca, ja też powoli zapadam na tę chorobę...mam już kilka uzależnień, a hortensje są następne ;:224
Fajne zakupy zrobiłaś, oby pięknie rosło ;:138
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
Isskaa
500p
500p
Posty: 708
Od: 21 kwie 2011, o 15:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: Na mazowieckich piaskach - ogród Franceski cz. 2

Post »

Oj z hortensjami juz tak jest...ma sie jedna to chce sie wiecej :;230
Ja gdzie ide i widze krzaczki to urywam galazki i wsadzam w ogrodku.. :shock: Choroba jak sie patrzy :shock:
Zeby tylko sie poprzyjmowaly,po ostatnich przymrozkach sklapucialy moje badylki,te ktore probowalam ukorzeniac..
Ale probuje non stop,juz chyba mam z 10 badylkow w ziemi,nie wiem jakie odmiany,jakie kolory,gdzie co rosnie to zabieram do siebie :shock:
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5968
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Na mazowieckich piaskach - ogród Franceski cz. 2

Post »

A ja przycięłam swoje i ukorzeniam , ciekawe czy mi się uda .. Też mam już kilka krzaczków hortensji , teraz mam chęć na dębiolistną i kosmatą , U mnie znowu pada ,, Już mam za mokro w ogrodzie , jakby mało było złej zimy która sporo kwiatów wymroziła to jeszcze wiosna mokra i sporo kwiatów wygnije ..
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
Awatar użytkownika
edi13
1000p
1000p
Posty: 1187
Od: 14 maja 2007, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Na mazowieckich piaskach - ogród Franceski cz. 2

Post »

Zakupki super ;:63 , ja też ma Bluebird ale u mnie jeszcze nie kwitła.
Wdzoraj w OBI w Schwedt widziałam klemka JOE za 8 euro czaiłam się ale ;:185 gdzie ja to bedę trzymać ;:223 .

Poradź jakiego kupić aby szybko obrósł podporę i obficie kwitł ;:131
Pozdrawiam Serdecznie i zapraszam do mnie
Edyta
No to jestem ogrodnikiem
Awatar użytkownika
Francesca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2204
Od: 25 maja 2010, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Na mazowieckich piaskach - ogród Franceski cz. 2

Post »

Justynko, będzie mi bardzo miło. :tan W. jest stoikiem :;230
Kasiu, waśnie napisałam prywatną wiadomość o hortensjach u Szmita i kombinuję, które jeszcze kupię ;:oj
Izka, to Ty już jesteś hortensjową kleptomanką :;230 . Zresztą ja jakoś nie mam miejsc, z których mogłabym sobie sadzonki uszczknąć :lol: .
Janeczko, ja ukorzeniam od miesiąca - mam dużo liści i żadnego korzonka póki co :lol: .
Edi, kochana, ja się mało znam na powojnikach wbrew pozorom, tylko dużo o nich gadam :twisted: Poczytam troszkę i wieczorkiem dm Ci może jakąś sensowną odpowiedź. Ja lubię klemki z grupy Viticella za te cechy ;:108 .
Mam ten sam problem - dalie przechowam w piwnicy u Mamy, ale nie mam jasnego miejsca o temp. niewiele powyżej zera. No chyba, że może być średnio jasne, bo jej piwnica ma okna.

Byłam dziś po drodze od mechanika ;:224 u producenta jednorocznych, raptem trzy kilometry ode mnie. Przemiła pani pokazała mi dokładnie wszytko, co hodują, wybór mają bardzo zacny moim zdaniem - oczywiście przeróżne pelargonie, petunie, lobelie, smagliczki, stokrotki afrykańskie, niecierpki, fuksje, tzw. wypełniacze; nie pamiętam wszystkiego... A człowiek sam się ograniczał do 1/10 tego asortymentu i zapewne kupował drożej ;:185 ;:219
Pozdrawiam - Agata :)
Mój ogród na mazowieckich piaskach część 1, część 2 - aktualna
x-ag-a
---
Posty: 13318
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Na mazowieckich piaskach - ogród Franceski cz. 2

Post »

Agatko, a można te wszystkie chabazie jednoroczne u nich kupić? za ile? :) interesują mnie petunie i niecierpki....
Hortensjowa kleptomanka - to określenie mi się podoba :D - to chyba niedługo będzie pasować do wielu z nas ;))
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”