Moja mała "dżungla" - part III

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
szarotka66
1000p
1000p
Posty: 6117
Od: 21 sie 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nowe nad Wisłą

Re: Moja mała "dżungla" - part III

Post »

Smużyna bardzo ładna szkoda tylko, że trzeba ją odmładzać, ja lubię takie wieloletnie rosnące bez potrzeby odmładzania. :oops:
Spis moich wątków Parapetowe i lilie
Nadwyżki z domu i ogrodu
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. Julian Tuwim
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Moja mała "dżungla" - part III

Post »

Smużynka ma fajną czuprynkę ;:172
A skrętnik ?? Ach, szkoda gadać, cudo ...
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Moja mała "dżungla" - part III

Post »

Nooo,skrętnik ;:oj ;:oj ;:oj ;:63
Awatar użytkownika
Wiktoria_W
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2365
Od: 21 sty 2011, o 03:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moja mała "dżungla" - part III

Post »

Geronimo przyćmił pozostałe roślinki. Niby widzę resztę fotek, a tak, jakbym ich nie widziała. On jest cudowny ;:138 !

No dobra... jakoś doszłam do siebie :wink: . Ilość doniczek z dracenami robi naprawdę ogromne wrażenie ;:108 . Ja rozpoznaję tylko te trzy z nich, które też mam. Reszta pozostaje dla mnie wielką zagadką :) .
Smużyna - rewelacja ;:108 . Super wygląda. No, no, należą Ci się wielkie gratulacje :) .
Miłego dnia, Wiktoria
Dom w odcieniach zieleni
Poszukuję
Awatar użytkownika
Anankee
100p
100p
Posty: 135
Od: 31 sty 2012, o 08:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja mała "dżungla" - part III

Post »

heliofitka pisze:Perfumki dostałam pod choinkę (nawet dwie flaszki) i pewnie moim panom wyczerpała się koncepcja :lol:
więc muszę ich naprowadzić, bo zbliżają się urodziny, imieniny, Dzień Matki...
Kurcze... Jak to człowiek traci niektóre okazje na kwiatki. Nie mam dzieci więc nie mogę się niczego dopominać na dzień matki. No chyba, że przekonam mojego M, że nasz zieleniec to moje "dzieci" :;230
mniodkowa pisze:pierdołek nie lubię ;:222
Nie tylko Ty. Ja nie znoszę, bo tylko potem kurze trzeba wycierać. Całkiem inaczej jest jak się kurze z listków wyciera :)
mniodkowa pisze:w sumie z obecnych to rośnie tylko jedna - w zielonej doniczce, największa, reszta ma mnie gdzieś
Ja na moją dracenę i krotonki znalazłam sposób. Nie zwracam na nie uwagi, traktuję po macoszemu. Podlewam co parę dni jak akurat mam wodę pod ręką i rosną.
mniodkowa pisze:A tutaj smużyna i jej dzieci ;:224
;:oj ależ sliczne!! Nie znałam tej roślinki. Trzeba zapisać w zeszyciku pod hasłem "chciejstwo" (tylko cholera najpierw zeszycik trzeba kupić... Oj trzeba.). A ta roślinka jakaś wymagająca jest?

No i skrętnik CUDO! Wcale się nie dziwię, że tyle sił dodał. Ślicznie wybarwiony i wygląda na takiego delikatniutkiego... Piękności.

Mam nadzieję, że zdrówko dzisiaj już lepsze ;:4
Awatar użytkownika
mniodkowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4302
Od: 14 maja 2009, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moja mała "dżungla" - part III

Post »

Anankee - zdrówko do bani ;:152 nałykałam się co pod ręką było i siedzę wściekła, bo zapomniałam do pracy mleka wziąść :twisted: i jak ja mam kawkę pić?? no ale mleczko mi dowiozą za godzinkę to jakoś może przetrwam i głupot nie narobię :;230
Anankee pisze:Trzeba zapisać w zeszyciku pod hasłem "chciejstwo"

to sobie smużynę zanotuj a ja Ci kiedyś podeślę ;:108 bo ona wymaga odmładzania a poza tym to sama widzisz, że 3 dzieci ma już ukorzenione więc jest co wysyłać; wymagająca nie jest, lubi w jasnym stać i podlewanie też lubi i to wsio - nic nie robisz a kwietnik Ci zapełnia :;230
Anankee pisze:Całkiem inaczej jest jak się kurze z listków wyciera

no trafiłaś w sedno! nawet namachanie się nie przeszkadza ;:213
swoją drogą wczoraj zobaczyłam, że jak już tak każdego kwiatka piorę na raty to i mego banjamina będę musiała - tyle, że stałam i patrzyłam na niego z taką bezradnością w oczach, bo nie wiem jak go do wanny wepchnąć :;230
Anankee pisze:No chyba, że przekonam mojego M, że nasz zieleniec to moje "dzieci"

świetny pomysł, ja też nie mam dzieci i chyba tą myśl wykorzystam ;:224 tylko nie wiem czy spotka się to z aprobatą - za kwiatki dodatkowe kwiatki? ;:202
Anankee pisze:Ja na moją dracenę i krotonki znalazłam sposób. Nie zwracam na nie uwagi, traktuję po macoszemu.

tak też i ja uczyniłam, nawet myślałam, że te w zielonej doniczce nic nie urosły a wczoraj porównałam zdjęcia i trochę mnie zatkało :shock: reszta niestety nie lubi jak ją tak traktuję, ech
Wiktoria_W pisze:Ilość doniczek z dracenami robi naprawdę ogromne wrażenie . Ja rozpoznaję tylko te trzy z nich, które też mam.

a to jest co rozpoznawać? :;230 myślałam, że mam zwykłe i takie same, no może oprócz jednej w brązowej doniczce, która też ma focha swoją drogą
Wiktoria_W pisze:Geronimo przyćmił pozostałe roślinki.
jola1313 pisze:Nooo,skrętnik
Anankee pisze:No i skrętnik CUDO!

;:196 ja spodziewałam się, że to zwykły fioletowy bo karteczki mi się poodklejały za zimę i zupełnie zapomniałam, że mam więcej niż jednego odmianowca, w sumie na aż tak delikatnego nie wygląda, ale za to zachwyt wzbudził nawet w moim M ;:108
zakwitł jeszcze lawendowy, i szykuje się biały (karteczka była, szok) więc na dniach zdjęcie pozostałych skrętników także się ukaże ;:108

Tak w ogóle to zapomniałam się pochwalić, że w końcu została zakupiona półka do salonu - czyt. półka na kwiatki ;:215 nie ma w planach niczego innego tam stawiać :;230 ale na jej powieszenie chyba też będę czekać z pół roku tak jak na zakup :wink:

Dziękuję za odwiedziny ;:cm
Pozdrawiam teraz z centrum... Aga
Oto moja mała "dżungla" --> part V; Spis moich wątków
Sprzedaję ładne sadzonki hibiskusa czerwonego pełnego
Adam12222
1000p
1000p
Posty: 1231
Od: 30 maja 2011, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zalesie Gorzyckie
Kontakt:

Re: Moja mała "dżungla" - part III

Post »

Piękna jest ta smużyna ;:138
Moje roślinki:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=44666" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Moja mała "dżungla" - part III

Post »

To gratuluję półki ;:63 .Ja nawet,gdybym kasę znalazła,to już miejsca na postawienie -nie ;:145
Czekam na zdjęcia reszty skrętników,bo mnie też poraziła ta choroba :uszy
Jak zdrówko?
kohleria
200p
200p
Posty: 481
Od: 7 paź 2011, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja mała "dżungla" - part III

Post »

Miodkowa :wit bardzo tanie ładne i zdrowe draceny są w Lidlu :uszy .
Awatar użytkownika
anik
1000p
1000p
Posty: 2296
Od: 28 maja 2010, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Moja mała "dżungla" - part III

Post »

Jako że ja podobnie jak ty zakochana jestem w skrętnikach na widok twojego zaśliniłam klawiaturę. Od razu piszę gdybyś miała listki do odstąpienia ja już się zapisuję. Jest przeuroczy.
Co do dracenek to duża rodzinka ich jest. A smużyna również i mnie zauroczyła.
Co do półeczki na roślinki to ja myślę, że jakiś miły gest w stronę M, jakieś kuszące propozycje itd.itp. i półeczka za dzień dwa będzie na ścianie. :;230
A na koniec mam nadzieję, że lepiej się już czujesz i tego ci życzę. Pogoda za oknem nie rozpieszcza więc dużo ;:3 życzę.
Pozdrawiam - Ania
Kwiatki u Ani 2
heliofitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7921
Od: 2 cze 2010, o 11:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moja mała "dżungla" - part III

Post »

Anankee pisze: Kurcze... Jak to człowiek traci niektóre okazje na kwiatki. Nie mam dzieci więc nie mogę się niczego dopominać na dzień matki...
Dzieci polecam, bo w moim przypadku to dwa kwiatki więcej na imieniny, urodziny, Walentynki itp.itd. + Dzień Matki + a w przyszłości Dzień Babci :;230
Aga widziałam te draceny w Lidlu i faktycznie są cudne i najważniejsze duże/tanie, ale co zrobić, jak już takie mam ;:222
Pozdrawiam Iwona
Domowe Ogród
Spis treści
Awatar użytkownika
mniodkowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4302
Od: 14 maja 2009, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moja mała "dżungla" - part III

Post »

Dziewcyznki zasiadać do FO bez kajecika nie da się ;:222 :;230
ponotowałam smużynę (Anankee) i skrętnika (anik) i jak coś to ;:101
kohleria pisze:bardzo tanie ładne i zdrowe draceny są w Lidlu

Teśka Ty łowco promocji :;230 ;:196 czy uważasz, że przy tej ilości co mam to mi mało? ;:154 ta duża w zielonej doniczce będzie musiała zmienić miejsce (zupełnie nie wiem na jakie ;:223 ) bo mamy dużego nowego domownika ;:154 (zdjęcia pewnie w weekend) i muszę powstrzymać ślinotok na nowe draceny, choć w sumie... mogę powydawać te co mam i sprawić sobie nowe :;230
heliofitka pisze:Aga widziałam te draceny w Lidlu i faktycznie są cudne i najważniejsze duże/tanie,

namawiają namawiają no i jeszcze wezmą i namówią no ;:202
jola1313 pisze:gratuluję półki .Ja nawet,gdybym kasę znalazła,to już miejsca na postawienie -nie

Jola półka będzie wisieć ;:108 na stawianie też nie mam miejsca, zresztą ja jestem typem osoby, która nie lubi zagracania domu meblami, ściany mam wszędzie gołe i zapierałam się jak tylko mogłam aby półek nie wieszać (M na książki chciał :;230 ) ale skoro w salonie najlepiej moim kwiatkom (bo od południa) to cóż poradzić - poświęcam się :wink:

Adaś - fajnie, że jesteś ;:196

anik pisze:Co do półeczki na roślinki to ja myślę, że jakiś miły gest w stronę M, jakieś kuszące propozycje itd.itp. i półeczka za dzień dwa będzie na ścianie.

te gesty muszę odłożyć na... potem :roll: odkąd się zagilowałam to omija mnie szerokim łukiem :pogon ale w sobotę liczę na ozdrowienie ;:224

Dziękuję za życzenia zdrówka ;:168 siedzę w pracy zaflukana i czekam na mleko do kawy, bo kawa dobra na wszystko ;:191
Pozdrawiam teraz z centrum... Aga
Oto moja mała "dżungla" --> part V; Spis moich wątków
Sprzedaję ładne sadzonki hibiskusa czerwonego pełnego
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Moja mała "dżungla" - part III

Post »

Chwilkę mnie nie było (musiałam pojechać po słodycze do pracy ;:224 ) a tu już dwie strony ;:oj
To tak lecim od początku - tyle co pamiętam bo nie moge się skupić bo w Carrefourze była piękna begonia królewka (chyba ta o takich srebrno-zielono-bordowych liściach) i kurcze kręcił się ciągle ochroniarz i nawet nie dało rady zerknąć czy jakiś biedny listek nie leży gdzieś urwany ;:224 ;:223
Dracenki - fajne, szkoda że nie mam miejsca na takie duże kwiatki a na podłodze nie ma szans bo zaraz królik mi obskubie równiutko do wysokości około 40 cm ;:14
Półeczka na kwiatki - o to ci postęp! A tak się wzbraniałaś przed zastawianiem ścian :;230 Chęć posiadania wiekszej ilości kwiatków zwyciężyła nad zmysłem estetycznym :;230
Ja też męczyłam chyba z dwa miesiące wujka stolarza żeby mi zrobił półkę do kuchni i w końcu mam :tan Nawet już kupiłam doniczkę do tej mojej obiecanej smużynki ;:224
Nie przeżyje tej begonii, jak by tu znowu o sklep zahaczyć ;:224
I dbaj o siebie! Bo jak glutkami klawiaturę skleisz to jak będziesz takie fajne posty pisaś??
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”