Złotlin japoński Kerria japonica

Drzewa ozdobne
Awatar użytkownika
isia_aa
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 24 maja 2008, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBLIN

Mój złotlin zakwitł!

Post »

Zakwitł pierwszy raz, a siedzi w ziemi ponad 2 lata.
Jednak warto było poczekać.... Obrazek Obrazek[/img]
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Ale to jest złotokap a nie złotlin Isiu :wink:
Złotlin wygląda tak /zdjęcie z netu/

Obrazek
Awatar użytkownika
isia_aa
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 24 maja 2008, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBLIN

Przepraszam

Post »

Dzięki! Oczywiście, że to złotokap - to złotko i to złotko no i mi się pochrzaniło.
Złotlin tez posiadam, ale nie mogę się nim pochwalić. Siedzi w ziemi juz ze trzy lata, nawet trochę kwitnie co roku, ale nic mu wzrostu nie przybywa! Może chodzi o to, że w trawie rosnie?
Awatar użytkownika
abcd
1000p
1000p
Posty: 2324
Od: 15 kwie 2010, o 11:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Re: Złotlin

Post »

Ja już nie mogę rozszyfrować swojego złotlina ,mam go trzeci rok .Co roku latem pięknie się rozrasta kwitnie , a po zimie wszystkie duże pędy są suche i znowu wypuszcza tylko z ziemi . Czy one tak mają ? Miał mi zasłaniać sąsiadów a w tej sytuacji to on ciągle nie za duży jest . Czy u Was to samo ? ;:14
Zapraszam do mojego ogródka
Azyl Elki
Azyl Elki cz. 2
Awatar użytkownika
piters
50p
50p
Posty: 88
Od: 5 paź 2008, o 11:45
Lokalizacja: małopolska

Re: Złotlin

Post »

u mnie ze złotlinem podobnie było--mimo, że miał być niewymagający, posadzony w rogu trawnika radził sobie bardzo słabo,marne kwitnienie i wręcz w ogóle nie rósł, przesadzony na lepsze miejsce odżył wprawdzie, ale też bez rewelacji; na miejsce złotlinu trafił pigwowiec i rośnie tam świetnie; o tyle to dziwne, że widziałem co najmniej kilka złotlinów przynajmniej 1,50m wysokości pięknie zagęszczonych na naprawdę bardzo słabych stanowiskach
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8009
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Złotlin

Post »

Złotlin lubi wilgotne gliniaste gleby i stanowiska mało przewiewne.U mnie nie mogę go opanować, kiedyś zarósł mi spory kawał ogrodu.Gdy utrudniał przejście ścieżką został wykopany i przeniesiony w inne miejsce, malutki kawałek (szkoda mi było całkiem pozbyć się tej 'pokrzywy' jak nazywał go M) został wciśnięty od strony północno- wschodniej pod betonowy płot osłaniającym go od wiatrów.W tym miejscu jest najokropniejsza glina na mojej działce, a poprzedni właściciele zakopywali śmieci, ale widać mu odpowiada, bo rośnie znakomicie i długo kwitnie.
Awatar użytkownika
abcd
1000p
1000p
Posty: 2324
Od: 15 kwie 2010, o 11:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Re: Złotlin

Post »

Ziemie to on u mnie ma dobrą tylko miejsce nie osłonięte może to dlatego ? Ale na to wychodzi że to wcale nie taka bezproblemowa roślina . :(
Zapraszam do mojego ogródka
Azyl Elki
Azyl Elki cz. 2
ogrodnick
50p
50p
Posty: 73
Od: 9 mar 2010, o 07:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Złotlin

Post »

abcd pisze:Ja już nie mogę rozszyfrować swojego złotlina ,mam go trzeci rok .Co roku latem pięknie się rozrasta kwitnie , a po zimie wszystkie duże pędy są suche i znowu wypuszcza tylko z ziemi . Czy one tak mają ? Miał mi zasłaniać sąsiadów a w tej sytuacji to on ciągle nie za duży jest . Czy u Was to samo ? ;:14
Witam
Wszędzie jest tak samo. Dwuletnie kwitnące pędy zasychają - jak u malin.
Pozdrawiam
Jurek
Awatar użytkownika
Spacja
500p
500p
Posty: 500
Od: 28 kwie 2009, o 15:14
Lokalizacja: Z południa..., z południa Warszawy

Re: Złotlin

Post »

Jak "dwuletnie", przecież abcd napisał(a), że po zimie rośnie od nowa :roll:
U mnie zresztą jest tak samo. Pędy były zielone przez zimę, już się ucieszyłam, że wreszcie się doczekam, a jakoś tak pod koniec lutego zrobiły się znowu brązowe, martwe.
Mam złotlin od 3 lat i owszem, kwitł, ale na jakichś rachitycznych gałązkach na ziemi. Latem jest ładny, zielony, bo odrasta.
Rośnie w jasnym cieniu. Z żadnej strony nie jest niczym osłonięty.

No - ewidentnie przemarza :evil: Wrrr....
ogrodnick
50p
50p
Posty: 73
Od: 9 mar 2010, o 07:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Złotlin

Post »

Spacja pisze:Jak "dwuletnie", przecież abcd napisał(a), że po zimie rośnie od nowa :roll:
abcd napisał(a) "Co roku latem pięknie się rozrasta kwitnie , a po zimie wszystkie duże pędy są suche i znowu wypuszcza tylko z ziemi "
Po zimie schną <u>duże pędy</u> czyli te, które w poprzednim roku najpierw były małe a potem jak pisze abcd rozrastały się i kwitły. Zazielenią się, rozrosną i zakwitną tylko te pędy które w poprzednim roku wyrosły z ziemi
Spacja pisze:U mnie zresztą jest tak samo. Pędy były zielone przez zimę, już się ucieszyłam, że wreszcie się doczekam, a jakoś tak pod koniec lutego zrobiły się znowu brązowe, martwe.
Mam złotlin od 3 lat i owszem, kwitł, ale na jakichś rachitycznych gałązkach na ziemi. Latem jest ładny, zielony, bo odrasta.
Rośnie w jasnym cieniu. Z żadnej strony nie jest niczym osłonięty.

No - ewidentnie przemarza :evil: Wrrr....
U Ciebie może przemarzają wyższe jednoroczne pędy, nie wiem. Pędy na których były kwiatki schną zawsze.
Pozdrawiam
Jurek
Awatar użytkownika
abcd
1000p
1000p
Posty: 2324
Od: 15 kwie 2010, o 11:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Re: Złotlin

Post »

Czyli podsumowując : co roku na wiosnę cięcie pędów zeszłorocznych i czekamy na tegoroczne ? ;:130
Zapraszam do mojego ogródka
Azyl Elki
Azyl Elki cz. 2
Awatar użytkownika
nikka55
100p
100p
Posty: 177
Od: 21 sie 2007, o 13:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Polska centralna

Re: Złotlin japoński Kerria japonica

Post »

U mnie złotlin ma chyba 3 m wysokości i jest naprawdę dużą kępą. Rośnie i w słońcu i w cieniu. Starsze niż 3-letnie pędy zwykle zamierają i trzeba je wycinać, ale na pewno nie wycinamy na wiosnę wszystkich pędów.
U mnie rośnie na ziemi gliniasto piaszczystej. Jedna ogromna kępa przy ścianie domu, w miejscu bardzo słonecznym, druga w cieniu przy drewnianej szopie, trzecia - wciśnięta w kąt za wielkim ognikiem i dereniem. W zasadzie każda ma inne nasłonecznienie i rosną bezproblemowo :D
Pozdrawiam - nikka
Awatar użytkownika
nikka55
100p
100p
Posty: 177
Od: 21 sie 2007, o 13:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Polska centralna

Re: Złotlin japoński Kerria japonica

Post »

Obrazek

Na zdjęciu widać złotlin już po kwitnieniu. Splątany jest z clematisem jackmanii.
Pozdrawiam - nikka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”