Zielono mi w głowie... i na parapetach;) - cz.II

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
7vstyna
200p
200p
Posty: 425
Od: 28 sty 2010, o 11:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Zielono mi w głowie... i na parapetach;) - cz.II

Post »

Śliczny ten Charm ;:108
Reszta też pięknie kwitnie.
Pozdrawiam
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=32078" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Wiktoria_W
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2365
Od: 21 sty 2011, o 03:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zielono mi w głowie... i na parapetach;) - cz.II

Post »

Strasznie Ci zazdroszczę tych 50 kwiatów ;:108 . Normalnie są cudowne ;:138 .
Charm się bardzo postarał: pięknie kwitnie, a kolejne kwiaty w drodze ;:215 .
Miłego dnia, Wiktoria
Dom w odcieniach zieleni
Poszukuję
Awatar użytkownika
Monik27
500p
500p
Posty: 875
Od: 23 sty 2012, o 08:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Zielono mi w głowie... i na parapetach;) - cz.II

Post »

;:oj ;:oj ;:oj ale cudowny skrętnik aż mi się gorąco na serduszku zrobiło pozostałe roślinki też dech w piersi zatykają
Moje kwiaty doniczkowe - http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=50981" onclick="window.open(this.href);return false;
Zapraszam serdecznie ;-) Monika
heliofitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7921
Od: 2 cze 2010, o 11:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Zielono mi w głowie... i na parapetach;) - cz.II

Post »

Justynko naprawdę warto było wstać trochę wcześniej i zrobić słoneczne fotki swoim kwitnącym ;:333
Dzięki temu możemy teraz podziwiać Twoje cudowne kwiatki. Najgorsze jest to, że patrząc na takie fotki, wydaje mi się, że wystarczy kupić roślinę i już będę miała takie cuda w domu :;230
Niestety tak to nie działa...nie każdy ma taką rękę do kwiatów, jak ty :?
Pozdrawiam Iwona
Domowe Ogród
Spis treści
Awatar użytkownika
anik
1000p
1000p
Posty: 2296
Od: 28 maja 2010, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Zielono mi w głowie... i na parapetach;) - cz.II

Post »

Ojej ;:oj ;:oj ;:oj ja chcę takiego skrętnika bordowego dużego wspaniałego ;:65 ;:108
No nie wolno tak8ich rzeczy pokazywac ludziom którzy chorują na skrętniki. To się potem objawia tym, że siedzisz z buzią rozdziawioną ślina ci kapie i nawet nie słyszysz jak cie szef woła. :;230 ;:oj
Jak tak dalej będzie to dostanę naganę w pracy. ;:124
Pozdrawiam - Ania
Kwiatki u Ani 2
Awatar użytkownika
marwes
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1176
Od: 28 lip 2010, o 09:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Turek

Re: Zielono mi w głowie... i na parapetach;) - cz.II

Post »

Justynko sesja w słonku wspaniała ,ta ilość kwiatów na phalaenopsisach powala ;:oj .
Gratuluję ;:63 ciągle rozwijanej kolekcji i nowych kwitnięć na Twych podopiecznych.
oksi
1000p
1000p
Posty: 1140
Od: 18 lut 2012, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.Lubelskie

Re: Zielono mi w głowie... i na parapetach;) - cz.II

Post »

:wit Ja to jak sie tak u ciebie naoglódałam to się boje że jeszcze na skrentniki zachoruje :;230 aten ciemno-rużowy storczyk rewelacia ;:138
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=51384" onclick="window.open(this.href);return false; rosliny Oksi.
Adam12222
1000p
1000p
Posty: 1231
Od: 30 maja 2011, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zalesie Gorzyckie
Kontakt:

Re: Zielono mi w głowie... i na parapetach;) - cz.II

Post »

:wit Justynko
Fiołeczki i skrętniki cudnie kwitną ;:108
Moje roślinki:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=44666" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Sylwiakr
50p
50p
Posty: 58
Od: 19 mar 2012, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Zielono mi w głowie... i na parapetach;) - cz.II

Post »

Oj Justynko oglądam i wzdycham, potem dalej oglądam i jeszcze bardziej wzdycham,cudeńka i tak ładnie zdjęcia porobione ;:173
Pozdrawiam Sylwia
za moją firanką
evluk
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3675
Od: 16 lis 2008, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Zielono mi w głowie... i na parapetach;) - cz.II

Post »

Szczególnie ten bordowy skrętnik zrobił na mnie wrażenie Justysiu :uszy
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4209
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zielono mi w głowie... i na parapetach;) - cz.II

Post »

No wreszcie wygospodarowałem nieco czasu by do Ciebie zawitać ;:108
Skrętnik charm dalej czaruje swą urodą a i fiołki:odmianowy i nieodmianowy również swymi wielowarstwowymi i ciekawego koloru kwiatami.
Widać,że masz dobrą rękę do kwiatków ;:32
Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
mniodkowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4302
Od: 14 maja 2009, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zielono mi w głowie... i na parapetach;) - cz.II

Post »

ja to na początek zazdroszczę zorganizowania się rano na fotki :shock: ;:63 ja jak tylko podleję ze 3 kwiatki to potem lecęęęęę jak szalona na autobus a po południu ;:152 bo za zimno się okazało ;:223
storczyki cudne, po prostu cudne ;:167 i te 50 kwiatów :shock: u mnie zakwitł jeden i kwiatów ma... 5 :;230 pffff :;230

no i nie byłabym sobą jakbym skrętnikiem się nie zachwyciła - nie mam takiego ;:154 ale muszę mieć ;:164 ;:166
Pozdrawiam teraz z centrum... Aga
Oto moja mała "dżungla" --> part V; Spis moich wątków
Sprzedaję ładne sadzonki hibiskusa czerwonego pełnego
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16354
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Zielono mi w głowie... i na parapetach;) - cz.II

Post »

Niunia1981- dziękuję ;) Kwitnień będzie coraz więcej :tan

Filigranowa- dziękuję. Kwiaty szaleją...bo wiosna w pełni na parapetach :D Hmm... jedna z nowości ojechała do mnie w tym tygodniu. A kolejne nowości mam zamiar przywieźć z wystawy storczykowej, już w tę sobotę.

Ape- Twój storczyś ma świetne geny, piękne korzenie i liście. Liczę na jesienny pędzik u niego ;:108

7styna- to dopiero drugi skrętnik odmianowy, który w tym roku u mnie zakwitł. Kolejne kilka ma już pączki. W tym tygodniu kolejne kwitnienia pewnie będą.

Wiktoria- hihi..nie Zazdrość, tylko Kup na przecenie storczyka ( ciemny -różowy właśnie jest z przeceny), południowe okno i jak wypuści pęd, Przenieś go na inny parapet. Oto sposób na bujne kwitnienia...

Monik27- każdy z nas ma piękne roślinki. Wystarczy odpowiednie zdjęcia im zrobić i się chwalić :D

Heliofitko- hahah... Iwonko, gdybym chciała kupować kwitnące kwiaty, to pewnie już dawno bym zbankrutowała. Nie mówiąc o tym, że polowa kwiatów opadłaby, po podróży ;:224 Poza tym, ja uwielbiam obserwować roślinki, jak się przyjmują. Najlepiej od nasionka, do kwitnienia...
Ja nie mam ręki do kwiatów, wystarczy być cierpliwym i systematycznym - i każdy kwiat odwdzięczy się bukietem pączków lub cudnie wybarwionymi liśćmi ;)
Oczywiście mam też swoje upadki, kolejnego fiołka zalałam. Ratuję rozetkę bez korzeni i dwa listki może uda mi się ukorzenić. A chodzi o odmianę Suncoast Circus Candy

Anik- haha...nie Oglądaj forum w pracy ;) To jedyny sposób na spokojną głowę w pracy...

Marwes/Marku- dziękuję ;) Chyba stołek na stałe "wynajmę" do robienia sesji, skoro Wam się podobają takie zdjęcia...będą kolejne.
Oj, gdybyś Wiedział, jakie nowości zamierzam przywieźć z wystawy krakowskiej za tydzień...Mam nadzieję, że będą to śliczne storczyki i...nie tylko. I...już nie mogę doczekać się soboty :D

Oksi- haha... proszę bardzo. Miłość do skrętników jest piękna, bo "kolorowa" ;:224

Adamie - dziękuję. To dopiero początek kwitnień. Marzę o kolorowych parapetach, na razie pojedyncze kwiaty się otwierają. Myślę, że w połowie maja większość kwiatów się rozwinie i będzie ślicznie.

Sylwiakr- dziękuję. Taka sesja nie wymaga wcale dużo czasu, jakiś kwadrans, wraz z przeniesieniem roślin.

Evluk- cieszę się, że Zaglądnęłaś do mnie :D Teraz zaczyna rozwój różowy skrętnik...podobny do odmiany "Jessica".

Mniodkowa- haha..to Wstań kwadrans wcześniej i będzie spokojne wyjście o pracy ;) Ja rano, to czasami nawet pikuje i przesadzam roślinki. Choćby w pt...pikowanie pomidorków koktajlowych...

A u mnie tyle się naraz dzieje, że z fotkami nie nadążam. Gloksynie zapączkowane, kolejne hipeastrum - też. Wielkanocniki będą kwitły, hoje, skrętniki i fiołki też w pączkach. Nie mówiąc o zapączkowanych storczykach.

Dziś pokażę Wam, zakupione niedawno dwie podłużne doniczki. Dałam na ich dno keramzyt i wsadziłam doniczki z miniaturowymi fiołkami oraz w trakcie szczepienia listkami. Tak wyglądają:

Obrazek

10-miesięczne wielkanocniki ( za wyjątkiem białego) w pączkach:

Obrazek

Hoje zapączkowane: pierwsza - australis i druga -lacunosa:


Obrazek

Obrazek

Od wakacji tamtego roku jestem posiadaczką jednej ( wtedy nieukorzenionej) sadzonki h. serpens. Miała 6 listków, przecięłam ją na dwie części. W tym roku ładnie zaczęła rosnąć(nowe gałązki wbijam w ziemię, przymocowuję je drucikiem miedzianym):

Obrazek

Gloksynia wiśniowa w pąkach:

Obrazek

Parę pstrokatków, po kolei: Apache Midnight, , Willodene, Mac's just Jeff ( pierwszy pstrokaty, który u mnie będzie kwitł) i girl.. Ma's melody girl

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Coraz więcej kwiatów na fiołkach:

Obrazek

I jedno zdjęcie z wiosennego, niedzielnego spaceru:

Obrazek

A...zapomniałabym o nowości. Upolowana za drugim podejściem, h. tricolor. Już jest u mnie :D Na zdjęciu: po prawej - h.tricolor, po lewej - h. carnosa variegata:



Obrazek
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”