Mój ogród - leda16

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
ewcia13
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 27 cze 2007, o 19:12

Post »

Mmmm, i mi się bardzo podoba.
Pozdrawiam
Ewa
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Post »

Ten cienisty zakątek jest bardzo uroczy .Funkie śliczne ,parzydło też :shock: :D
jol_ka
1000p
1000p
Posty: 1974
Od: 27 lip 2007, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Brodnickie

Post »

ślicznie dziękuję za odpowiedź - jak już wysłałam post to tak sobie właśnie pomyślałam, że to mogą być po prostu ścięte pnie :)
ale wiesz co.. zakątek jest niesamowity, takie uroczysko... a hosty... słów mi brak - przepiękne...
Pozdrawiam Jola
jo_linki
Awatar użytkownika
leda16
200p
200p
Posty: 492
Od: 28 lut 2007, o 16:14
Lokalizacja: Kraków

Post »

Bez grzybów się nie obejdzie w przyzwoitym ogrodzie :lol: Oto one i cała reszta. Zdjęcia zrobione tydzień temu. Wczoraj omiegi stały w pełnej krasie a dzisiaj leje jak z cebra, więc chyba odpuszczę sobie prace ogrodowe.Dziecko też zadowolone :cry: Mam juz przygotowaną rabatę na kosmos i dalie. Dzisiaj miałam szykować miejsce na mieczyki. Trawa na ścieżce między przesadzonymi iglakami posiana. Hosty kiełkują

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
leda16
200p
200p
Posty: 492
Od: 28 lut 2007, o 16:14
Lokalizacja: Kraków

Post »

No, cztery ostatnie i idę podziwiać Wasze ogrody.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6900
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Post »

Witaj Ledo! Dziękując za wizytę w moim ogródku wpadłem na chwilę z rewizytą. Czy na drugim zdjęciu (za grzybkami) to wierzba zwisająca? Bo jak tak to bardzo Ciebie proszę w jej imieniu o ostre skrócenie gałązek. Ona to bardzo lubi.
Awatar użytkownika
leda16
200p
200p
Posty: 492
Od: 28 lut 2007, o 16:14
Lokalizacja: Kraków

Post »

Parę zdjęć oczka sprzed tygodnia wysyłam. Teraz jest lepiej. Mimo deszczu wszystko bujnie sie rozwija, a może właśnie dlatego. Walczę z trawą i chwastami i mam pełno ziemi w oczach :roll: Planuję sporo nowych rabatek więc przygotowuję teren, żeby przenieść tam nadmiernie rozrośnięte rośliny. Parę okazów padło, m.in cudny, kilkunastoletni migdałek szczepiony na pniu, coś zżera bambus. Na miejscu migdałka posadzę powojnik, żeby zasłonić gołe gałęzie. Ciągle mam nadzieję, że jeszcze puści listki. Spod migdałka muszę zabrać ogromną hostę, bo już nic nie będzie jej ocieniać. Nie wiem, czy zrobic to teraz, czy w jesieni. Hosta będzie miała z metr średnicy. Obawiam się, że przesadzona teraz nie zakwitnie. Imponująca jest wielkość bo poza tym nic ciekawego - cała zielona.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To ten migdałek w ub. roku ;:98
Obrazek
jol_ka
1000p
1000p
Posty: 1974
Od: 27 lip 2007, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Brodnickie

Post »

szkoda migdałka ;:98 ... pięknie kwitł
może jeszcze coś wypuści?? oby... :)
Pozdrawiam Jola
jo_linki
Awatar użytkownika
leda16
200p
200p
Posty: 492
Od: 28 lut 2007, o 16:14
Lokalizacja: Kraków

Post »

Kwiatki, kwiatuszki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Ledo, teraz widzę jak dużo masz kwiecia u siebie, same rarytaski. Jak sprawuje się dzielżan ,nie choruje po przesadzeniu?
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
leda16
200p
200p
Posty: 492
Od: 28 lut 2007, o 16:14
Lokalizacja: Kraków

Post »

Och,rośnie razem z tą kokoryczką i ona przerosła go o dwie długości. Chyba muszę teraz wykopać całość i oderwać te dwie kokoryczki, więc czeka go nastepny szok :roll:
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Szkoda,że tego nie zrobiłaś od razu, myślę,że jak zrobisz to delikatnie to im nie zaszkodzisz, a miałaś już kokoryczkę?
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anulka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2462
Od: 23 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Ledo jestem zachwycona Twoim ogrodem no i oczkiem i rybkami!!!!Ja tez takie chciałam miec ,ale mam pełno zwykłych karasi :( ,które dobry sąsiad mi wrzucił.Chętnie bym od Ciebie zabrała kilka ,ale moze ,jak wymyślą super komunikację :D
Co do migdalka to mój po przesadzeniu tez padł.One zle znoszą takie zabiegi.Podlewaj go mocno i poczekaj, bo moze od korzenia pusci sadzonkę.
Funkie przesadz teraz , bo jej to nie zaszkodzi i nawet Ci zakwitnie :D
Iglaki trzeba po przesadzeniu bardzo długo i obficie podlewać-az do jesieni-no chyba ,ze pada deszcz.Najlepiej połż pod nie wąż i niech woda małym strumykiem wsiąka.Iglaki oddychają przez korzenie.Ja juz kilka takich duzych przesadzałam i dopiero po roku puściły nowe korzenie.Ziemia nie moze byc sucha.
Pozdrawiam, Ania
Moje dalie i lilie
Mój ogród:2007/08/09/10/11/12
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”