Petunia z nasion Cz.1

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12420
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Petunia z nasion

Post »

@ Kffiatek ? ktoś tu na forum pisał, że Superbissima ma formę sporej wielkości krzaków. Więc raczej na zwisanie nie ma co liczyć.

@ Ivona 15 ? moje siane prosto do skrzynek balkonowych, mają i bezpośrednie ostre słońce i nawóz od najwcześniejszych stadiów życia ? i jak na razie rosną jak marzenie.

Pozdrawiam!
LOKI
oewelia
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 6 maja 2011, o 22:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Petunia z nasion

Post »

Moje mają pączki ;:202 Jutro muszę się wziąść na drugie pikowanie bo mają bardzo ciasno już
mafelini
50p
50p
Posty: 88
Od: 28 sie 2011, o 01:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Petunia z nasion

Post »

Ależ zazdroszczę, a moje mam wrażenie, że stoją w miejscu. Ciepło się robi, chciałabym je wyprowadzać na balkon, sadzić w donicach, a tu maleństwa takie:( Kiedy one będą miały pączki...
Pozdrawiam, Marzena
Awatar użytkownika
survivor26
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4397
Od: 31 sty 2012, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ok. Lwówka Śl.

Re: Petunia z nasion

Post »

moje maleństwa po wyprowadzce na dwór wyraźnie się poprawiły; nadal nie są duże, ale widać, ze nabrały sił i zaczynają się rozkrzewiać. ja już je na dworze zostawiam na dobre, stoją wyżej na studni, przymrozków u nas nie ma, więc myslę, że dadzą radę :wink:
Awatar użytkownika
kffiatek
100p
100p
Posty: 159
Od: 1 maja 2009, o 18:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Petunia z nasion

Post »

Ja swoje wysadzam na balkon po powrocie z majówki :) Po drugim pikowaniu w końcu ruszyły i zaczęły się zagęszczać. Jak tak na nie patrzę to już są z nich ładne 10cm krzaczki :)
Maksia
50p
50p
Posty: 55
Od: 26 mar 2012, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Petunia z nasion

Post »

Dajecie na zewnątrz nawet jak są takie małe? Moje mają okolo 2 cm może to już je mogę wystawić czy za szybko? No i kiedy je mogę zacząć dokarmiać? i czym?
Awatar użytkownika
noriska
100p
100p
Posty: 188
Od: 8 mar 2012, o 15:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Buskerud, Norwegia

Re: Petunia z nasion

Post »

Moje tez wygladaja na gotowe na wysadzenie do skrzynek i wystawianie. O dziwo, w ostatnim nieslonecznym, tygodniu poszly jak burza. Uszczykiwanie, nad ktorym tak plakalam, bardzo je zagescilo. Juz sie nakladaja wzajemnie lisciami. A wiecej miejsca na parapacie niet. Musze wiec to moje male towarzystwo (w porownaniu z wami - 24 sadzonki) czesciowo wyprowadzic z domu! Postanowione - sobota to ostatni dzien grzania tyleczkow w kuchni i salonie. Czas na werandowanie!
edyta_kk
100p
100p
Posty: 166
Od: 12 maja 2011, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Petunia z nasion

Post »

Moje wychodzą na kilkugodzinny spacer po balkonie od tygodnia. Dzisiaj zostają już na dworze i na noc. Muszą, nie mam czym dojechać, żeby je pochować. :) Szkoda tylko, że stoją na betonie, a nie na parapecie. Poczekamy, zobaczymy...
A tak z ciekawości, gdzie sprawdzacie w necie prognozę pogody? Która jest najwiarygodniejsza?
Awatar użytkownika
Plum
100p
100p
Posty: 107
Od: 12 mar 2012, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Petunia z nasion

Post »

Moje są nieduże, daleeeko im jeszcze do wysadzenia do donic, ale też już od jakiegoś tygodnia stoją cały dzień na tarasie. Bałam się, żeby słońce ich nie spaliło (mam południowy taras), ale dzielnie dały radę. Zauważyłam, że zdecydowanie dobrze im zrobiło to werandowanie. :wink: Zagęściły się i ruszyły z kopyta. :tan

Teraz podobno przez kilka najbliższych dni ma być w okolicach 20 stopni, więc planuję zostawić je już na noc na dworze. Taras mam na wysokości około trzech metrów, więc nie powinny zmarznąć. ;:131
edyta_kk pisze: A tak z ciekawości, gdzie sprawdzacie w necie prognozę pogody? Która jest najwiarygodniejsza?
Przyłączam się do pytania- ta z Onetu nijak się nie sprawdza... :?
Pozdrawiam! :wit
"W naturze człowieka leży rozsądne myślenie i nierozsądne działanie."
ziemia_120
100p
100p
Posty: 113
Od: 19 mar 2012, o 22:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Petunia z nasion

Post »

Plum pisze:Moje są nieduże, daleeeko im jeszcze do wysadzenia do donic, ale też już od jakiegoś tygodnia stoją cały dzień na tarasie. Bałam się, żeby słońce ich nie spaliło (mam południowy taras), ale dzielnie dały radę. Zauważyłam, że zdecydowanie dobrze im zrobiło to werandowanie. :wink: Zagęściły się i ruszyły z kopyta. :tan

Teraz podobno przez kilka najbliższych dni ma być w okolicach 20 stopni, więc planuję zostawić je już na noc na dworze. Taras mam na wysokości około trzech metrów, więc nie powinny zmarznąć. ;:131
edyta_kk pisze: A tak z ciekawości, gdzie sprawdzacie w necie prognozę pogody? Która jest najwiarygodniejsza?
Przyłączam się do pytania- ta z Onetu nijak się nie sprawdza... :?
Pozdrawiam! :wit

tu sprawdzam pogodę i polecam:
http://www.accuweather.com/pl/pl/poland-weather
Pozdrawiam!
Gosia ziemia_120
Ogród Wschodzącego Słońca
ziemia_120
100p
100p
Posty: 113
Od: 19 mar 2012, o 22:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Petunia z nasion

Post »

Jutro zapowiadają pogodę około 20 st.C (aż trudno mi w to uwierzyć..., bo dzisiaj jest ok. 9-11 st.C i pada z drobnymi przerwami).
Mam taki plan, by wziąć swoje petunki jutro "na spacer" na taras i tam je przepikować do doniczek.
Chyba taka pogoda będzie wreszcie odpowiednia dla nich?

Mieszkam w Gdyni i patrząc na zdjęcia i opisy o wegetacji różnych roślin w innych częściach Polski widzę wielką różnicę... U nas jest dużo chłodniej niestety.

A wy jutro "wypuszczacie" swoje "petunki-bobasy" na dwór?

ziemia_120
Pozdrawiam!
Gosia ziemia_120
Ogród Wschodzącego Słońca
ivona15
200p
200p
Posty: 221
Od: 12 lut 2012, o 16:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Petunia z nasion

Post »

Moje ponad tydzień na balkonie, kilka dni temu poprzesadzałam już na miejsce stałe.
Iwona
Awatar użytkownika
Plum
100p
100p
Posty: 107
Od: 12 mar 2012, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Petunia z nasion

Post »

Ja dzisiaj stwierdziłam, że pogoda sprzyja i wysadzam moje petunie do docelowych skrzynek. Wzięłam się za robotę iii...ziemi mi brakło! ;:223
Nie wiem jak liczyłam, ale kupiłam co najmniej o 3 worki za mało. :evil:
Trudno. Dokończę jutro i zostają już na noc na dworze. Niech sobie radzą. W razie czego mam jakieś 150 sadzonek na zapas... :;230
Pozdrawiam!
"W naturze człowieka leży rozsądne myślenie i nierozsądne działanie."
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”