30 - metrowe maleństwo

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
bozunia
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 30 maja 2010, o 01:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

Debra u nas dzisiaj było słonecznie... ale nie miałam czasu nacieszyć się ogródkiem, bo byłam cały dzień w pracy;) A jeśli chodzi o magnolię to codziennie rano lecę na nią patrzeć, tak mi się podoba:) mimo, że malutka...

Jule myślę, że znalazłabyś miejsce na malutką magnolkę;) U mnie się zmieściła, to i Ciebie wejdzie :wink: Ona nie rośnie duża :D

Agnieszko Jak dla mnie to O zdecydowanie za drogi, może wybór jest, ale znam sklepy ogrodnicze, gdzie jest i taniej i większy wybór :wink:

Witaj u mnie Wando! Nie to nie pomyłka! Ten ogródek ma właśnie tyle, a właściwie 5m kw więcej ( wczoraj policzyłam), ale jakie to ma znaczenie :;230 Mikrusek i tyle! Cieszę się nim jednak,bo chociaż jest gdzie kawkę w lecie wypić :wink:
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7091
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

No wlasnie nie mam juz miejsca na żadne drzewko - obojetnie czy duze czy male. Ale jedna magnolie juz mam, taka malutka na razie - Mamcia mi ukorzenila i nawet nie wiem jaka ona jest w rzeczywistosci. Chyba w tym roku nie bedzie kwitla, bo widzialam ze zaczyna liscie wypuszczac.
Awatar użytkownika
asia2
1000p
1000p
Posty: 2257
Od: 2 maja 2006, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

Popatrzyłam Bozuniu na Twoją magnolię, pozazdrościłam i ... już mam. :D
bozunia
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 30 maja 2010, o 01:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

Asiu bardzo się cieszę, że się skusiłaś na nią! Już posadzona? Byłam u Ciebie i nie widziałam zdjęcia :wink: Jak dużą kupiłaś?
Niech Ci jej gwiazdki każdej wiosny coraz piękniej i obficiej kwitną!
Awatar użytkownika
ihasia
500p
500p
Posty: 600
Od: 19 maja 2008, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bawaria

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

Czesc Bozenko i jak tam w ogrodeczku? pogode macie ladna? u nas powolutku sie poprawia- kilka dni ciagle padalo:-( czekam na to ocieplenie z utesknieniem bo chciala bym zeby trawka juz zaczela rosnac- widac tam pojedyncze cieniutkie zzbla gdzieniegdzie... z lupa..
bozunia
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 30 maja 2010, o 01:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

Cześć ihasia! Mam troszkę kryzys roślinkowy... Na jałowcach miodownica, na tuji też coś dziwnego, wyrzuciłam wczoraj przemarznięte wrzosy, róża "walz time" nie daje oznak życia, jeden powojnik też nic nie puszcza, Rododendron w tym też roku wyrzucam, kolejny rok ma suche pąki kwiatowe i wygląda mizernie. Doszłam do wniosku, że mam za mało miejsca na szpitalik dla roślin i zastępuje je innymi. Poza tym chcę ograniczyć stosowanie szkodliwej chemii w ogródku. Obok nas są ule i nie chce zabijać pszczółek, żeby uratować jakąś zieleninę. Zrobiłam już miejsce dla hortensje 'Limelight'. A z tymi jałowcami to jestem sama zła na siebie, bo wiedziałam, że są z nimi problemy, a jednak kupiłam, bo była okazja... Za wys.1,60 - 1,70 m płaciłam tyle, co za małe sadzonki... Tak to jest jak się łapie okazję i nie pomyśli... Muszę się komuś wyżalić ;:145
Poza tym robię małe zmiany w ogródku, ale pochwalę się jak już to zrobię. Nie wiem czy jeszcze czekać, czy już pozbywać się róży i powojnika... czy tej porze mogą jeszcze się nie obudzić?
Awatar użytkownika
edi13
1000p
1000p
Posty: 1187
Od: 14 maja 2007, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

Powojnika nie wyrzucaj , może odbić z korzenie ;:7 poczekaj ;:333
Pozdrawiam Serdecznie i zapraszam do mnie
Edyta
No to jestem ogrodnikiem
bozunia
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 30 maja 2010, o 01:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

Właśnie trochę rozgrzebałam... nic się nie dzieje w ziemi :( Ciiiisza
Awatar użytkownika
edi13
1000p
1000p
Posty: 1187
Od: 14 maja 2007, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

Kochana u mnie też donica śpi a tam trzy cenne odmiany jak padną to się zapłacze ;:223 ;:145 Jak wymarzły juz w donice nie wsadzę;:185 ;:222
Pozdrawiam Serdecznie i zapraszam do mnie
Edyta
No to jestem ogrodnikiem
bozunia
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 30 maja 2010, o 01:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

Ja mam właśnie w drewnianej skrzyni, ale przy ścianie w miarę ciepłym miejscu... 'Julka' już puściła pąki a Vyvyan Pennell obok - nic!
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7091
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

Jeszcze nie wyrzucaj powojnika, moja Hanna dopiero zaczyna wylazic a druga obok pusicila sie juz troche temu. Roze tez zostaw, niektore roze jak przemarznal, to w czerwcu dopiero moga sie ruszyc. Chyba ze juz chcesz cos tam sadzic, to wykop, wloz w doniczke i zobaczysz czy ruszy czy na kompost.
Awatar użytkownika
ihasia
500p
500p
Posty: 600
Od: 19 maja 2008, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bawaria

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

Na jalowcach sie nie znam- ale clematisa zostaw jeszcze- moze faktycznie odbic. Jednego roku sama myslalam ze moj ( zostal na starym mieszkaniu) padl.. i czekalam dosyc dlugo az cos zacznie wylazic z korzenia- i jak juz wyszlo.. to niechcaco ulamalam. Myslalam ze mnie "§$%& zaleje. Ale odbil i nawet bardzo ladnie wkitl:-) tu niewiele widac bo wplatany w roze ( za ktora tesknie.. ale nie moge jej zabrac do nowego ogrodka ;:145 ). Cos tam mozna dojzec na zblizeniu- jak roza przekwitla to wisial pieknie.

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
Agnieszka83
200p
200p
Posty: 470
Od: 8 maja 2010, o 17:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 30 - metrowe maleństwo

Post »

Masz bardzo ładny, kolorowy i zadbany ogródek.
Podoba mi się bardzo twoje oczko wodne, ja mam też mały ogródek, terenu mam więcej ale sam ogród jest mały.
plusem małego ogrodu jest łatwiejsze opanowanie wszystkiego, zaś z drugiej strony nie można posadzić wszystkiego co bym chciała.
Będę odwiedzać Twój ogród.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”